Tyrėjų diena Išlaužo pagrindinėje mokykloje

0
2074

Tyrinėjimai ir eksperimentai – tai aktyvi veikla, kurios metu vaikai kaupia patirtį, kritiškai mąsto, atranda atsakymus į supančio pasaulio paslaptis. Mokosi pasirinkti priemones ir veikti, stebėti, formuluoti išvadas, perteikti informaciją kitiems. Jaunieji tyrinėtojai pasidalinti savo atradimais vasario 26 dieną atvyko į Išlaužo pagrindinės mokyklos renginį „Tyrėjų diena“.

Susirinko virš šimto dalyvių iš aštuonių rajono mokyklų. Programa prasidėjo nuotaikingu muzikiniu pirmokų pasveikinimu. Pirmoje renginio dalyje mokiniai pristatė pranešimus ir skaidres, demonstravo savo bandymus. Pradinukai iš Jiezno gimnazijos pristatė „Ugnikalnio išsiveržimą“ ir „Kaip vikšras tapo drugeliu“, Prienų miesto Ąžuolo progimnazijos ketvirtokas parodė sukonstruotą ir judantį hidraulinį krano modelį, Skriaudžių pagrindinės mokyklos antrokai pasiūlė pabandyti „Pažink pasaulį tyrinėdamas“. Tyrinėjimo objektu „Obuoliukai obuoliai“ pasirinko Balbieriškio pradinukai, o Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos ketvirtokai pademonstravo „Ugnikalnio išsiveržimą“ ir „ Juodąją dykumų gyvatę“, Prienų Revuonos pagrindinės mokyklos vaikai tyrinėjo bakterijas mūsų aplinkoje, Stakliškių gimnazijos mokiniai pasiūlė atrasti „Paslaptingas vandens savybes“. Išlaužo pagrindinės mokyklos ketvirtokai domėjosi augimu „Nuo sėklos iki augalo“, trečiokai pristatė „Stebuklingą balioną“, antrokai „Mikropasaulį“.

Pertraukos metu dalyviai apžiūrėjo atliktų bandymų demonstracijas „Medūza butelyje“, „Kas lengvesnis: vanduo ar aliejus?“, „Kiaušinis be lukšto“, „Druskos ir cukraus kristalai“, „Plūduriavimas ir skendimas“, grožėjosi akvariumu ir žuvytėmis. Smalsuoliai galėjo per elektroninį mikroskopą tyrinėti žiedadulkes, musę, pelėsį, plauką, svogūno ląsteles.

Antroje renginio dalyje visi keliavo į chemijos laboratoriją ir atliko vyresniųjų klasių mokinių organizuotus eksperimentus: „Mirguliuojantis pienas“, „Šokinėjanti druska“, „Dramblio dantų pasta“, „Šiltas sniegas“.

Tyrėjų diena baigėsi nuotaikingu „Stebuklu be stebuklų“ – eksperimentu su sausu ledu. Garų debesys veržėsi į viršų, leidosi žemyn, kėlė burbulus. Tai suteikė vaikams džiugias emocijas ir nuostabą.

Tyrėjų dienos simbolis „Mėgintuvėlis“ pabaigoje renginio buvo pripildytas gerų, džiugių, linksmų ir įdomių atradimų įspūdžių.

Mokytojos A. Balkūnienė ir I. Kisielienė

Komentarai

komentarai