„True basketball – Real games“ rungtynės – už sąžiningą, švarų ir garbingą krepšinį

0
521

Prienų-Birštono „Vytauto“ komanda tęsia kryptingą darbą sąžiningo, švaraus ir garbingo krepšinio plėtroje. Klubas antrą sezoną iš eilės dalyvavo projekte „True basketball – Real games“, kurio tikslas užkirsti kelią visiems įmanomiems sukčiavimo atvejams sporte.

Praėjusiose „Baltijos krepšinio lygos“ rungtynėse su „Šiaulių“ ekipa buvo atkreipiamas papildomas dėmesys į šį projektą – abi komandos žaidė su specialiais, tik šiam projektui sukurtais marškinėliais.

„Džiaugiuosi, kad kartu ne tik edukuojame visuomenę, bet ir atkreipiame jos dėmesį į šią sporto problemą ir jos grėsmę, – teigė projekto koordinatorius Karolis Stirbys. – Kaip projektas parodė, problema nėra labai įsišaknijusi Lietuvoje, tačiau daryti prevencinius veiksmus yra privaloma, nes globaliu mastu ši problema sparčiai plinta. Buvo smagu matyti sirgalius su tarškynėmis ir marškinėliais, papuoštais projekto atributika. Tikiuosi, jog tai tikrai atkreipė ne vieno žmogaus dėmesį.“

Be šių specialių rungtynių, projektas „True basketball – Real games“ dar buvo pristatytas keliose mokyklose, Lietuvos sporto universitete, sporto vadybos konferencijoje, kur buvo paminėta sąžiningų rungtynių ir sporto svarba, papirkinėjimų grėsmės bei pasekmės.

Projektą, kuriame taip pat dalyvauja Latvija, Estija, Suomija ir Švedija, Lietuvoje koordinuoja Asociacija „Aktyvistai“. Prie šių specialių rungtynių organizavimo ir įgyvendinimo prisidėjo BBL, „Vytauto“ ir „Šiaulių“ organizacijų atstovai. Projekto koordinatoriai dėkoja visiems už palaikymą ir bendradarbiavimą.

Projektas finansuojamas pagal Europos Sąjungos fondo Erasmus+ Sporto programą. Jo metu buvo stebima ir tikrinama daugiau nei 300 rungtynių per visas 5 valstybes. Tik šeši susitikimai buvo įtartini ir tik vienas iš jų vyko Lietuvoje. Visgi ir jis, įsigilinus į detales, vyko sąžiningai.

Pastebėjus nesąžiningus veiksmus sporte galima rašyti čia: info@bbl.net arba info@lpt.lt

Krepšinio sporto klubo „Prienai“ informacija

Komentarai

komentarai