Trečiajame kėlinyje spurtavę „Skycop“ išsivežė sunkią pergalę iš Utenos

0
2272

Prienų „Skycop“ (12-20) krepšininkai atsitiesė po Velykinės nesėkmės prieš „Šiaulių“ klubą ir iškovojo svarbią pergalę paskutinėmis sekundėmis, paliekančią Virginijaus Šeškaus komandai bent teorines galimybes dar pakovoti dėl 6 vietos lentelėje.

Prieniškiai laimėjo vos vieną kėlinį, tačiau to pakako, kad išvykoje 90:89 (19:27, 26:28, 31:13, 14:21) būtų palaužta Utenos „Juventus“ (14-20) ekipa.

Po šio laimėjimo „Skycop“ pergalėmis susilygino su septintoje vietoje esančia Alytaus „Dzūkija“, tačiau dar turi ir vienerias rungtynes rezerve.

Nuo šeštoje vietoje esančios „Juventus“ ekipos „Skycop“ skiria du laimėjimai, tačiau čia prieniškiai rezerve turi net du mačus.

Svečius į pergalę vedė rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs Žygimantas Janavičius, pelnęs 23 taškus bei surinkęs 24 naudingumo balus.

Mačas prasidėjo apylygiai, nei vienai komandai neturint didesnės persvaros. Tačiau vėliau šeimininkai padidino apsukas ir pabėgo 20:11. Iki ketvirčio pabaigos „Skycop“ pristabdyti varžovų puolimo nesugebėjo ir po pirmo kėlinio turėjo aštuonių taškų deficitą (19:27).

Antrajame kėlinyje situacija iš esmės nesikeitė – uteniškiai nesunkiai rasdavo spragas varžovų gynyboje ir greitai pabėgo trylikos taškų persvara (48:35). Panašų pranašumą Žydrūno Urbono auklėtiniai išlaikė iki pat didžiosios pertraukos, į kurią išėjo pirmaudami 55:45.

Prieniškiai pabudo iškart po pertraukos. Trečiąjį kėlinį pradėję turėdami dviženklį deficitą (45:55), jie gana greitai sugebėjo ne tik išlyginti (57:57), tačiau ir persverti rezultatą. Arnas Labuckas taikliais metimais ir toliau baudė varžovus, o po trijų kėlinių priekyje gana solidžia persvara jau buvo „Skycop“ (76:68).

Paskutinį ketvirtį tritaškiu pradėjo „Juventus“, tačiau prieniškiai netrukus atsakė dviem tolimais šūviais ir vėl atitrūko dviženkle persvara (82:71). Kurį laiką abi komandos sunkiai rinko taškus, tačiau tai buvo palanku svečiams, kurie ir toliau išliko priekyje (84:78). Likus žaisti kiek daugiau nei tris su puse minutės svečių persvara siekė penkis taškus (86:81). Vėliau dvi atakas tiksliai užbaigė Gytis Radzevičius ir Martinas Gebenas, o svečių persvara sumažėjo iki dviejų (89:87).

Kitoje atakoje prieniškiai prarado kamuolį, o G. Radzevičius dviem baudomis rezultatą išlygino (89:89). Vėliau viena taiklia bauda atsakė Ž. Janavičius, o per likusį laiką šeimininkai tvarkingos atakos nebesurezgė ir patyrė nesėkmę 89:90.

„Malonu, kad antroje pusėje sugebėjome atsitiesti, žaidėme taip, kaip buvome susitarę. To laikėmės, ir rezultatas buvo toks. Praleidome ir mažiau taškų. Visiems sakau, kai A. Labuckas sužaidžia, mums visada geriau. Kai jis pataikė tuos tritaškius, mums buvo daug lengviau žaisti. Ir apskritai, atlošti prieš tokią komandą dviženklį skirtumą nėra lengva. Pagaliau ir mums turėjo pasisekti, kai nepasisekė rungtynėse su „Šiauliais“. Šita pergalė mums suteikia šansų kovoti dėl 7 vietos“, – teigė laimėtojų treneris Virginijus Šeškus.

Tuo tarpu uteniškių strategas Žydrūnas Urbonas rado ir vaizdingų palyginimų.

„Kartais atrodo, kad esame „Fenerbahče“ lygio komanda. Pataikėme keletą sunkių metimų, o Prienų veteranai jau atrodė numirę, bet staiga lygu ir kilo panika, visi sutrikę. Gali sau leisti tokius atsipalaidavimus nebent tada, kai esi „Žalgiris“, nes talento skirtumai yra akivaizdūs. Po dviejų kėlinių buvome tarsi raiteliai be galvos. Šiandien fortūna nuo mūsų nusisuko, tačiau su savo atsipalaidavimu dėl to esame kalti ir patys“, – sakė Ž. Urbonas.

„Skycop“: Ž. Janavičius (6 rez. perd.) 23, Darjušas Lavrinovičius (6 atk. kam) 19, A. Labuckas 15, Martynas Gecevičius 9;

„Juventus“: Aleksandras Zacharovas 16, G. Radzevičius 13 (7 atk. kam.), Tomas Dimša 11, Karolis Guščikas ir M. Gebenas (9 atk. kam.) po 10.