Šventiškai pradėti nauji mokslo metai

0
1836

Šiandien kartu su Lietuvos švietimo bendruomene Prienų krašto mokyklų ir kitų ugdymo įstaigų bendruomenės pradėjo naujuosius mokslo metus.

Simboliška, kad prieniečiai šiuos mokslo metus, kaip ir visus kitus, pasitiko ant „Žiburio“ kalnelio, kur prieš 100 metų kunigas Feliksas Martišius pastatė ir įkūrė „Žiburio“ gimnaziją, tapusią šviesos žiburiu visam Prienų kraštui.

Rugsėjo 2-ąją po šv. Mišių Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčioje ant „Žiburio“ kalnelio susirinko Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos pirmokai, „Revuonos“ pagrindinės mokyklos pirmokai ir dešimtokai ir Prienų „Žiburio“ gimnazijos abiturientai. Kartu su mokiniais mokslo metų pradžios šventėje dalyvavo mokyklų vadovai, buvę ir esami mokytojai, Švietimo skyriaus, Švietimo pagalbos tarnybos vadovai ir specialistai, mokinių tėveliai, svečiai iš Prienų rajono savivaldybės ir Seimo.

Sveikinimo žodžius susirinkusiesiems tarė Prienų rajono švietimo bendruomenės vadovas, Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas. Jis pažymėjo, kad šie mokslo metai turėtų būti labai panašūs į praėjusius metus – tiek pat mokyklų, apie 300 mokytojų, apie 2500 mokinių, virš 700 (gal net daugiau nei pernai) ikimokyklinukų. Mokyklos taip pat atnaujintos ir pagražintos, kai kurios, kaip lopšelis-darželis „Saulutė“ ir Meno mokykla, pasiruošę priimti savo ugdytinius visiškai atsinaujinusios. Mokinius vežios 18 geltonųjų autobusiukų.

Praėjusią savaitę Švietimo skyriaus organizuotoje švietimo konferencijoje buvo diskutuojama, kokios mokyklos norėtume, kokia yra gera mokykla. Savo nuomonėmis apsikeitė visų bendruomenės dalių – tėvų, mokinių, mokytojų atstovai. Pranešimą taip pat skaitęs Švietimo skyriaus vedėjas R. Zailskas pabrėžė, kad visų kalbėjusiųjų nuomonės sutapo: tai mokykla, kurioje vyrauja geras mikroklimatas, kurioje dominuoja gera nuotaika ir puikūs tarpusavio santykiai. Norint to pasiekti, reikia kalbėtis, mokėti klausyti ir išgirsti vieniems kitus, ko ir linkėjo visai rajono švietimo bendruomenei jos vadovas.

Susirinkusiuosius sveikino Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas. Jis pasidžiaugė optimistinėmis prognozėmis ir vylėsi, jog šie metai bus tas atskaitos taškas, nuo kurio mokyklose mokinių daugės. Meras palinkėjo visiems sėkmės naujaisiais mokslo metais, o jaunimą kvietė rinktis mokytojo profesiją ir grįžti dirbti į gražėjantį, atsinaujinantį savo kraštą.

Švietimo bendruomenę naujųjų mokslo metų šventės proga sveikino ir Lietuvos žemės ūkio ministras Andrius Palionis, AB „Lietuvos draudimas“ atstovas, kuris priminė, kad bendrovė, kaip ir kasmet, visą rugsėjį visus Prienų rajono moksleivius apdraus asmens draudimu. Prasmingus žodžius ir dainas skyrė Mokslo ir žinių dienos šventės ant „Žiburio“ kalnelio organizatoriai žiburiečiai.

Šventiniai renginiai tęsėsi mokyklose. Juose taip pat dalyvavo Prienų rajono savivaldybės vadovai, Švietimo skyriaus specialistai. Šventėje „Ąžuolo“ progimnazijos Ašmintos pradinio ugdymo skyriuje dalyvavo meras A. Vaicekauskas, Veiverių T. Žilinsko gimnazijoje – mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, Jiezno gimnazijoje – administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, Balbieriškio ir Šilavoto pagrindinėse mokyklose – administracijos direktoriaus pavaduotojas Algis Marcinkevičius, „Ąžuolo“ progimnazijoje – Švietimo skyriaus vedėjas R. Zailskas. Švietimo skyriaus specialistai Mokslo ir žinių dieną paminėjo kartu su „Revuonos“, Išlaužo pagrindinių ir kitų mokyklų švietimo bendruomenėmis.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai