Svarbesni 2020 metų liepos mėnesio darbai

0
333

2020 m. liepos 2 d. įvyko Prienų r. savivaldybės tarybos narių pasitarimas dėl sporto finansavimo. Aptartas tolesnis Prienų krepšinio sporto klubo „Prienai“, regionų krepšinio lygoje žaidžiančios krepšinio komandos bei kitų sporto šakų finansavimas.

Liepos 3 d. įvyko Prienų r. savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo komisijos posėdis. Parama suteikta 4 verslo įmonėms.

Liepos 6 d. Prienuose paminėta Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės diena. Šią dieną vyko Iškilmingas Prienų r. savivaldybės tarybos posėdis, kurio metu Prienų miesto garbės piliečio vardas buvo suteiktas mecenatui, UAB „Teltonika“ vadovui Arvydui Paukščiui. Taip pat buvo pagerbti asmenys ir įmonės, padėję pandemijos metu.

Liepos mėn. užbaigtas tako nuo Dariaus ir Girėno g. iki Revuonos parko paprastasis remontas.

Liepos mėn. prasidėjo Žemaitės g. dalies, F. Vaitkaus g., Beržų g. ir Naujosios g. kapitalinio remonto darbai Prienuose. Veiveriuose prasidėjo Mokyklos g. ir Aušros g. paprastojo remonto darbai, tvarkomi privažiavimai prie Veiverių ir Skriaudžių kapinių. Iki rugpjūčio pabaigos planuojama šiuos darbus užbaigti.

Liepos mėn. prasidėjo vientiso dviračių tako, vedančio per Prienų, Birštono, Alytaus miesto ir Alytaus rajono savivaldybių teritorijas, įrengimas – Žemaitės gatvės dalies ir F. Vaitkaus gatvės dalies kapitalinio remonto I etapas. Šiame etape dviračių takas sujungs ne tik Stadiono mikrorajoną (Kęstučio, Kauno gatvėmis) bei Paprienę su Dvariuko mikrorajonu, bet nusitęs ir iki miško, Giraitiškių link.

Liepos 14 d. Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas su Savivaldybės administracijos atstovais apsilankė Nemuno kilpų regioninio parko (NKRP) direkcijoje. Su NKRP direktore ir specialistais buvo aptarti pasiruošimo naujam ES finansavimo laikotarpiui, Balbieriškio atodangos bendros priežiūros, Nemuno vagos prie naujos Prienų viešosios erdvės ir valčių nuleidimo vietos gilinimo, bendradarbiavimo tarp NKRP ir Prienų r. savivaldybės, įgyvendinant naujus Regioninio parko infrastruktūros kūrimo ir jos gerinimo projektus, klausimai.

Liepos 16 d. vyko Savivaldybės vadovų ir seniūnų pasitarimas, kuriame buvo aptarti kelių priežiūros ir pasirengimo naujam finansavimo laikotarpiui, suskystintų dujų balionų keitimo daugiabučiuose finansavimo, apleistų pastatų priežiūros, atliekų tvarkymo, švenčių organizavimo ir kiti klausimai.

Liepos mėn. prasidėjo rangos darbai pagal projektą „Prienų miesto J. Vilkutaičio–Keturakio gatvės atkarpos nuo Vytenio g. iki Kęstučio g. rekonstrukcija“.

Liepos 16 d. Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas priėmė kaimyninės Kazlų Rūdos savivaldybės merą Mantą Varašką. Kartu su mero pavaduotoja Loreta Jakinevičiene, administracijos direktore Jūrate Zailskiene ir mero patarėja Agne Dargužiene buvo aptarti abiejų savivaldybių bendradarbiavimo klausimai.

Liepos 18 d. Prienuose paminėta Gatvės muzikos diena. Įvairiose miesto viešosiose erdvėse koncertavo krašto atlikėjai ir svečiai.

Liepos 18–19 d. Balbieriškyje vyko renginiai, skirti Balbieriškio Švč. Mergelės Marijos parapijos 500 metų jubiliejui. Pristatyta Česlovo Iškausko knyga „Balbieriškio parapijai ir bažnyčiai 500“.

Liepos mėn. baigėsi pagrindinė brandos egzaminų sesija, kurioje egzaminus laikė 158 Prienų rajono abiturientai.

Liepos mėn. baigėsi Vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų finansavimo konkursas. Programoms finansuoti iš valstybės biudžeto buvo skirta 61 400 eurų.

Liepos mėn. Prienų r. savivaldybė buvo atrinkta dalyvauti Nacionalinės švietimo agentūros projekte „Skaitmeninio ugdymo turinio kūrimas ir diegimas“.

Liepos 21 d. Savivaldybės administracijos direktorė J. Zailskienė kartu su savivaldybių administracijų direktoriais bei pavaduotojais dalyvavo susitikime su LR Prezidentūros kanclere Alge Budryte ir patarėjais. Susitikimo metu buvo aptarti pagrindiniai iššūkiai savivaldos srityje – infrastruktūros tvarkymo finansavimo, švietimo funkcijų vykdymo, teritorijų planavimo, taip pat apleistų statinių, nuotekų tvarkymo, projektų įgyvendinimo ir kitos problemos, kurias spręsti trukdo biurokratiniai mechanizmai bei nepasitikėjimas savivalda.

Liepos 23 d. Savivaldybės vadovai ir specialistai lankėsi Lietuvos automobilių kelių direkcijoje prie Susisiekimo ministerijos. Apsilankymo tikslas – aptarti kelių, priklausančių Lietuvos automobilių kelių direkcijai, priežiūros klausimus.

Liepos 25 d. vyko jau 5-asis pėsčiųjų žygis Nemuno kilpomis. Žygyje, kurio startas ir finišas šiemet buvo Pociūnuose, bendrai nužygiuota beveik 90 000 km. Žygyje dalyvavo ir Savivaldybės komanda su meru A. Vaicekausku priešakyje.

Liepos 26 d. Veiveriuose vyko Šv. Onos atlaidai, iškilmingai atidarytas naujas Rimorystės muziejaus pastatas.

Liepos 29 d. kaimyninių Prienų ir Kauno rajonų bei Kazlų Rūdos savivaldybių merai A. Vaicekauskas, V. Makūnas ir M. Varaška susitiko aptarti bendradarbiavimo viešojo transporto maršrutų srityje klausimus. Pasitarime buvo sutarta kartu organizuoti trijų kaimyninių savivaldybių teritorijas jungiančius autobusų maršrutus. Nutarta pirmiausia pratęsti Kauno rajono autobuso, važiuojančio į Skriaudžius, maršrutą iki Kazlų Rūdos. Diskutuota ir apie galimus bendrus maršrutus į Jūrę, kitas vietas.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai