Susitikime su KASP vadovu A. Jasinsku tartasi dėl savanorių kuopos steigimo Prienuose ir dėl paminklo savanoriams Jiezno apylinkėse

0
1305

Vasario 22 d. Prienų r. savivaldybėje meras Alvydas Vaicekauskas priėmė Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) vadą, pulkininką Arturą Jasinską ir kapitonę Ingą Pranaitienę. Susitikime dalyvavo mero pavaduotojas A. Marcinkevičius, administracijos direktorius E. Visockas, mero patarėja J. Zailskienė, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja D. Joneliūnienė, VĮ „Kauno regiono keliai“ Prienų kelių tarnybos viršininkas D. Šliumeras, Jiezno seniūnas Algis Bartusevičius, Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro direktorė D. Vertinskienė.

KASP vadas pasidalino mintimis apie ketinimus Prienuose įsteigti kuopą, kuri nuolat veiktų mūsų mieste. Dabar vyksta patalpų paieškos ir svarstomi įvairūs variantai – svarbu, kad patalpos būtų tinkamos kasdieniniam darbui (planuojama, kad dirbs trys etatiniai darbuotojai), susirinkimams, treniruotėms ir patogiai pasiekiamos. Taigi greitai Prienuose bus laukiami savanoriai iki 55 metų.

Taip pat KASP vadas A. Jasinskas išreiškė norą pastatyti paminklą savanoriams. Pasak A. Jasinsko, tai būtų graži dovana Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečio proga. Vadas paminėjo, kad buvo svarstyta ir kitos vietos (Širvintos, Giedraičiai), bet apsistota ties Jieznu, kur 1919 metų vasario mėn. vyko Jiezno kautynės – vienos iš pirmųjų Lietuvos kariuomenės kovų su Raudonąja armija. Buvo kalbama apie planus rinkti lėšas, bendrą KASP ir Prienų r. savivaldybės darbą – nuo dokumentų tvarkymo iki paminklo atidengimo. Diskusijų metu svarstytos kelios vietos paminklui, ir nors galutinai sprendimas dar nepriimtas, manoma, kad labai tiktų Jiezno žiedinė sankryža.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai