Susitikimas su Banjaminu Kondratu Veiveriuose

0
1697

Vasariškai rudenišką rugsėjo 12-ąją į Prienų Justino Marcinkevičiaus bibliotekos Veiverių padalinį skaitytojai susirinko susitikti su Benjaminu Kondratu.

Tai literatūrinės kraštotyros pradininkas Lietuvoje, unikalios 18 knygų serijos „Kūrėjų pėdsakais“ autorius, redaktorius ir leidėjas. Į Veiverių biblioteką atvyko pristatyti 19-ąją šios serijos knygą „Kūrėjų pėdsakais Prienų krašte“, skirtą Prienų krašto kūrybingiems žmonėms.

„Džiaugiuosi, kad šioje knygoje kelios eilutės skirtos ir man“ – savo mintimis ir išgyvenimais dalinosi Vilytė Stelmokienė. Laima Mikušauskienė ilgametė Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos mokytoja, vartydama 3 knygą, buvo maloniai nustebinta: joje rado savo tetos, mokytojos Onos Stankevičienės-Ambrasienės pavardę, o ši buvo Vitalijos Kavaliūnaitės-Filipovos, su kuria iki šiol gražiai bendrauja, mokytoja.

Nuo 1956 metų B. Kondratas spaudoje paskelbė apie 400 darbų kultūros, kalbos, literatūros, didaktikos ir kitais klausimais, iš jų apie rašytojus – 270, parengęs atsiminimų knygas, monografijas, kūrybos rinkinius, parengė ir išleido „Lietuvių kalbos taisykles 5-11 klasei“. Už ilgametį lituanistikos tradicijų įprasminimo darbą, literatūrinės kraštotyros inicijavimą ir plėtojimą 2015 m. Benjaminui Kondratui skirta Felicijos Bortkevičienės kalbos premija.

Žodžio laisvės gynėjos, labdaros organizatorės Felicijos Bortkevičienės (1873–1945) premija skiriama už neatlygintinai padarytus darbus puoselėjant Lietuvoje ar užsienyje lietuvių kalbą, lituanistinius tyrimus, lituanistinį paveldą.

prienubiblioteka.lt informacija

Komentarai

komentarai