Su Aukštadvario regioninio parko atstovais aptarti bendradarbiavimo klausimai

0
1236

Kovo 17 d. Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas priėmė Aukštadvario regioninio parko direktorių Vaclovą Plegevičių ir vyr. kultūrologę Ritą Balsevičiūtę aptarti tolimesnį abiejų institucijų bendradarbiavimą. Susitikime taip pat dalyvavo Savivaldybės mero pavaduotojas A. Marcinkevičius, mero patarėja J. Zailskienė, administracijos direktorius E. Visockas, direktoriaus pavaduotoja R. Zablackienė, skyrių specialistai.

Aukštadvario regioninis parkas yra pietrytinėje Lietuvos dalyje, 40 km nuo Vilniaus, pagal administracinį suskirstymą priklauso Vilniaus ir Kauno apskritims, Trakų, Kaišiadorių, Prienų r. savivaldybėms. Parke esantys europinės reikšmės objektai – Gedanonių kalva, Polesės kapavietė, Užkeiktos mergos akmuo Intuponių kaimo kapinėse ir kt. – vieninteliai Lietuvoje.

Pasitarime su Regioninio parko atstovais aptarti klausimai, susiję su šių ir kitų objektų, vertų kultūros paveldo objektų statuso (ąžuolai šalia Karališkojo vieškelio į Stakliškes vingio ir kt.), parko kraštovaizdžio, gamtinės ekosistemos išsaugojimu ir priežiūra, taip pat aptarta bendro pažintinio tako ir kitų projektų įgyvendinimo galimybė.

Atsisveikindami svečiai padėkojo Prienų r. savivaldybės merui už priėmimą, vildamiesi, jog pavyks gražiai bendradarbiauti, tvarkyti, įteisinti objektus, ateityje pastatyti stendus, pritraukti kuo daugiau lankytojų ir taip garsinti savo kraštą. Buvo sutarta, kad Prienų r. savivaldybės tarybos nariai, Savivaldybės vadovai ir specialistai apsilankys Aukštadvario regioniniame parke, kur artimiau susipažins su gamtos ir kultūros paminklais.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai