Stakliškių gimnazijos moksleivių kūrybos darbai bibliotekoje

0
750

Kovo 28 dieną Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko Prienų r. Stakliškių gimnazijos IVg klasės mokinių Giedriaus Katkausko ir Linos Kimbirauskaitės grafikos darbų parodos pristatymas.

Paroda buvo iškilmingai atidaryta Prienų r. Stakliškių gimnazijos mokiniams atliekant poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiais sukurtas dainas. Po muzikinės dalies parodos autorių dailės mokytoja Lina Andriuškevičienė dalinosi prisiminimais apie jau vykusias jaunųjų kūrėjų parodas, laimėtus konkursus ir nueitą ilgą kelią kartu. Stakliškių gimnazijos direktorius Vygantas Kornejevas įteikė mokiniams padėkas, linkėdamas būsimiems abiturientams sėkmės. Visiems pasidalinus šiltomis emocijomis, autoriai pristatė savo kūrybą.

Giedrius Katkauskas, komentuodamas savo tradicinės grafikos darbus, atliktus pieštuku ar tušu, papasakojo, kodėl jo grafikos darbuose vyrauja juodos ir baltos spalvų samplaika, žaidimų siužetai, kada užplūsta įkvėpimas ir ką jam apskritai reiškia kūryba. Anot Giedriaus, jam kūryba yra būdas atsipalaiduoti, tai jo emocijų atspindys, todėl darbuose yra ir niūrių temų.

Kitos parodos dalies autorė Lina Kimbirauskaitė pristatė dvejomis grafikos technikomis atliktus darbus. Dalis parodoje eksponuojamų darbų – dailininkų šventei „Inktober“ mišria technika sukurtos iliustracijos, kurių siužetą kasdien piešdama kūrė pati Lina. Liną, kaip ir Giedrių, įkvepia žaidimai, todėl ir jos iliustracijose galima surasti riterių, mitinių būtybių, mokslinės fantastikos elementų. Kita parodos eksponatų grupė – iliustracijos, sukurtos skaitmeninių technologijų pagalba. Kaip teigia pati autorė, darbus atlikti nėra lengva, ši technika kupina iššūkių ir reikalauja įdirbio.

Parodą kviečiame apžiūrėti Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Aptarnavimo ir Vaikų literatūros skyriuose.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

 

Komentarai

komentarai