Skaitmeninio raštingumo mokymai bibliotekose: sužinoti, išbandyti, suprasti

0
1180

„Prieš kelias savaites nustebinau savo dukrą, gyvenančią Vilniuje, parašydamas jai žinutę per Facebook“, – šypsosi Romualdas Ličys (61 m.), projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymų dalyvis. „Niekada nesinaudojau ir neturiu nei kompiuterio, nei išmaniojo telefono, todėl dukrai buvo staigmena gauti iš manęs žinutę elektroniniu būdu“, – pridūrė Romualdas.

Panašia patirtimi galėtų pasidalinti ne vienas projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymų dalyvis. Daugeliui iš jų mokymai suteikia praktinių žinių, kaip naudotis skaitmeniniu įrenginiu, kaip pirkti, mokėti mokesčius, bendrauti ir bendradarbiauti internetu. Jau daugiau kaip 20 tūkstančių Lietuvos gyventojų dalyvavo viešosiose bibliotekose vykstančiuose mokymuose, o iki projekto pabaigos planuojama apmokyti ne mažiau kaip 100 tūkstančių suaugusiųjų, vyresnių nei 18 metų.

Viešosiose bibliotekose ir daugelyje jų kaimiškųjų filialų gyventojai gali mokytis ne tik skaitmeninio raštingumo pradmenų, bet ir gilinti jau turimas žinias ir įgūdžius. Yra net 9 programos, kuriose gali dalyvauti pradinių žinių turintys dalyviai: „Būk aktyvus, unikalus ir verslus“, „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas“, „Atsakingas turinio skelbimas internete ir saugus naršymas“, „Inovatyvus savęs pristatymas“, „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis“, „Pristatymų rengimas“, „Valstybės paslaugos internetu kiekvienam“, „Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu“, „Planuokime laisvalaikį internetu“. Tikimasi, kad kiekvienas suaugusysis, nepriklausomai nuo jo turimos skaitmeninės patirties, atras sau aktualią mokymosi temą. Išsami informacija apie kiekvieną programą skelbiama https://mokymai.vipt.lt/

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos direktorė Daiva Čepeliauskienė, dalindamasi savo įžvalgomis bei mintimis apie projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizuojamus skaitmeninio raštingumo mokymus bei aktyvų bendruomenės įsitraukimą į projekto veiklas, teigia: „Per pastaruosius kelerius metus biblioteka pasikeitė neatpažįstamai: šiandien ji yra ne tik informacijos, kultūros sklaidos, laisvalaikio, bet ir moderni mokymosi erdvė. Viena iš svarbiausių bibliotekos vykdomų misijų – užtikrinti kiekvienam savivaldybės gyventojui galimybę mokytis ir tobulėti visą gyvenimą, todėl šiandien kiekvienas žmogus, atėjęs į biblioteką, čia sutiks ne tik bibliotekininkus, galinčius padėti išsirinkti knygą, bet ir bibliotekininkus-lektorius, pasirengusius padėti įgyti skaitmeninio raštingumo žinių ar patobulinti jau turimus skaitmeninio raštingumo gebėjimus.“

Viena iš Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje vykusių skaitmeninio raštingumo mokymų dalyvių – senjorė Inesė Sabakinienė, visą savaitę „krimtusi“ įdomius, bet iki šiol jai visai nežinomus kompiuterinio raštingumo „mokslus“, pasakoja: „Kaip ir mokyklos metais – buvo visko: vieniems sekėsi geriau, kiti daugiau pastangų turėjo įdėti, kad nepažįstamas „kompiuterinis“ pasaulis taptų draugiškesnis. Bet per savaitę visiems pavyko susidraugauti su kompiuteriu, užsimezgė pirma pažintis su internetu, todėl pradžiamokslio kursas – tik pradžia. Visa grupė tikrai dar susitiks ir kitose skaitmeninio raštingumo mokymų programose!“ – įsitikinus Inesė Sabakinienė.

Kviečiame ir Jus užsiregistruoti į mokymus! Registruokitės telefonu 8 620 20 961, e. paštu mokymai@vipt.lt arba atvykite į Prienų Justino Marcinkevičiaus viešąją ar kitą artimiausią biblioteką.

Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Skaitmeninio raštingumo mokymus organizuoja asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ kartu su partneriais UAB „Baltijos kompiuterių akademija“, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir VšĮ „Informacinių technologijų institutas“.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Komentarai

komentarai