Šilutės žuvienės virimo čempionate sėkmingas prieniškių pasirodymas

0
802

Praėjusį šeštadienį Šilutės istorinėje Turgaus aikštėje – Šilokarčemoje, vietoje, nuo kurios savo laiku ir prasidėjo Šilutės miestas, vyko jau tradicinis, jubiliejinis 10-asis tarptautinis žuvienės virimo čempionatas.

Katilų alėjoje įsikūrė net 57 komandos, iš kurių daugiau nei pusė ne iš Pamario krašto, o atvykę iš pačių įvairiausių šalies ir Europos kampelių. Jame varžėsi net šešios kitų valstybių komandos. Dvi iš Lenkijos, dvi iš Rusijos, po vieną iš Vokietijos ir Latvijos.

Išvirtas įspūdingas žuvienės kiekis – 3 850 litrų, arba beveik keturios tonos, žuvienės. Kurios užteko toli gražu ne visiems šventės dalyviams. Iš 57 čempionate dalyvavusių komandų septynios buvo politinių partijų, bet jos virė žuvienę ir varžėsi dėl atskiros politinių partijų iššūkio taurės ir į pagrindinius prizus nepretendavo.

10-ojo jubiliejinio tarptautinio žuvienės virimo čempionato žiedą šį kartą išsivežė ambicinga Mažeikių komanda, gražiu pavadinimu „Kobinys“, vadovaujama virėjo Romo Pacevičiaus. Mažeikiškių komandai buvo įteiktas tikrai labai įspūdingas prizas – pamario krašto karališka žuvis 30 kilogramų svorio rūkytas šamas.

Tradicinės žuvienės virimo kategorijoje nugalėjo komanda „Auksinės palūkanos“ iš Šilutės, antra liko Rusijos konsulato Klaipėdoje komanda, trečią vietą iškovojo teniso klubo „Verdena“ iš Šilutės.

Žuvies sriubos kategorijoje lygių sau neturėjo Panevėžio komanda „NEvėžys“, vadovaujama puikaus virėjo – Panevėžio rajono savivaldybės mero Povilo Žagunio. Antrąją vietą iškovojo komanda „Fishmarkets“ iš kaimyninės Lenkijos. Trečiąją – prieniškių komanda „Nemuno kilpų žvejai“ (Rimtautas Kuzmickas, Vytautas Kunca, Vytas Bujanauskas, Vidas Šiopys).

ve.lt informacija

Komentarai

komentarai