Seniūnų pasitarimo temos – nuo ūkinių klausimų iki kraštovaizdžio gerinimo ir sporto turnyrų

0
1256

Spalio 15 d. Prienų r. savivaldybėje vykusiame seniūnų pasitarime buvo aptarti seniūnų ataskaitų pateikimo, formų parengimo, kelių ir aplinkos priežiūros, atliekų ir archyvų tvarkymo bei kiti klausimai.

Pasitarime dalyvavo visų devynių seniūnijų seniūnai ar jų pavaduotojai, taip pat administracijos direktorė J. Zailskienė, mero ir administracijos direktoriaus pavaduotojai L. Jakinevičienė ir A. Marcinkevičius, Statybos ir ekonominės plėtros bei Bendrojo skyrių vedėjai ir specialistai.

Bendrojo skyriaus vedėja J. Mickevičienė supažindino seniūnus su įvairių dokumentų registravimo tvarka, taip pat pažymėjo, kad klausimai dėl buities tyrimo aktų registravimo tvarkos bus išsamiau aptarti susitikime su seniūnais ir socialiniais darbuotojais.

Pasitarime atkreiptas dėmesys į gyventojų aptarnavimo paslaugų užtikrinimą seniūnijose. Akcentuota, kad labai svarbu suteikti gyventojui kuo išsamesnę informaciją, stengtis padėti jam ir esant galimybei priimti prašymus seniūnijoje, o ne siųsti gyventojo į Savivaldybę.

Pasitarime pažymėta, kad šiuo metu vyksta kelių ir gatvių kadastriniai matavimai ir jų įregistravimas Registrų centre. Todėl seniūnų (kurie dar „namų darbų“ neatlikę) paprašyta prioriteto tvarka atrinkti kelius ir gatves, nes nuo įregistruotų objektų kiekio priklausys kitų ir ateinančių metų Lietuvos automobilių kelių direkcijos skiriamos lėšos kelių priežiūrai.

Seniūnai paraginti surinkti informaciją apie Kelių direkcijai priklausančius kelius, reikalingas įdiegti juose saugumo priemones ar panaikinti Keliu direkcijos priimtus netinkamus sprendimus. Savivaldybė nori surinkti visą informaciją iš seniūnijų ir pateikti Kelių direkcijai, kad ši imtųsi priemonių problemoms pašalinti.

Visose seniūnijose yra ir į sąrašus įtraukų apleistų statinių, bešeimininkio turto. Administracijos direktorė J. Zailskienės nuomone, šio turto kontrolės, apskaitos ir perėmimo valstybės nuosavybėn (jei nėra savininkų ar jie nenori perimti turto ir atsakyti už jo priežiūrą) procesas turėtų vykti nuolatos. Jeigu nėra tinkamų tam svertų, anot jos, reikėtų kreiptis į Seimo narius, kad jie teiktų įstatymo pataisą. Seniūnai taip pat paprašyti teikti informaciją dėl apleistų statinių, priklausančių juridiniams ir fiziniams asmenims, Savivaldybės specialistams.

Pasitarimo metu pasidžiaugta, kad pamažu gerėja situacija dėl šiukšlių tvarkymo tiek seniūnijose, tiek sodininkų bendrijose, ypač Veiverių seniūnijoje. Sodininkų bendrijose gyventojams dalinami individualūs konteineriai, o tokie pavyzdžiai, kai buvo išaiškinti pažeidėjai, vežę šiukšles ir nereikalingus daiktus į bendruosius konteinerius prie kapinių Išlaužo, taip pat Šilavoto seniūnijose, rodo ir seniūnų principingumą, ir kitų gyventojų sąmoningumą. Tikimasi, kad neigiami pavyzdžiai sudrausmins kitus, o socialinė atsakomybė taps įprastu dalyku.

Administracijos direktorė paragino seniūnus daugiau bendradarbiauti su Savivaldybės kraštovaizdžio specialiste dėl seniūnijų aplinkos gerinimo, erdvių apželdinimo. Taip pat pagyrė už gražias bendradarbiavimo su bendruomenėmis iniciatyvas bei veiklos sklaidą seniūnijų socialiniuose tinkluose.

Pasitarimo metu informuota, kad netrukus prasidės tradiciniai rajono krepšinio ir futbolo turnyrai. Savivaldybės vadovai kviečia šių sporto šakų entuziastus aktyviai dalyvauti turnyruose, garbingai atstovauti savo kraštui ir bendruomenėms.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai