Seniūnų pasitarime – kelių priežiūros, atliekų tvarkymo klausimai

0
413

Gegužės 16 d. Prienų r. savivaldybėje vykusiame seniūnų pasitarime, kuriame dalyvavo ir Savivaldybės vadovai, Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus specialistai, buvo aptarti kelių priežiūros, atliekų tvarkymo klausimai: artimiausi ir planuojami kelių darbai, darbų įkainiai, problemos, susijusios su žaliųjų atliekų surinkimu bei konteinerių prie kapinių priežiūra ir kt.

Nepakankama pakelių priežiūra – viena iš problemų, su kuria susiduriama tvarkant kelius. Meras A. Vaicekauskas paragino seniūnus skirti ypatingą dėmesį šiems tvarkymo darbams ir jų kokybei.

Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vyr. specialistė I. Ramanauskienė atkreipė dėmesį, kad, nustačius minimalų ištuštinamų 240 l konteinerių kiekį 9 kartus per metus individualių namų gyventojams, dalis gyventojų buitines atliekas pradėjo vežti ir mesti į bendruosius konteinerius, todėl šie būna nuolat perpildyti. Dvigubai daugiau atliekų susikaupia ir prie kapinių, nors į šiuos konteinerius galima mesti tik atliekas nuo kapų. Žaliosioms atliekoms yra paskirtos vietos, bet kapinių lankytojai nesilaiko šios tvarkos ir meta jas taip pat į bendruosius konteinerius. Iš konteinerių atliekas reikia išversti ir išrūšiuoti, nes nerūšiuotų (sumaišytų su žolėmis ir žemėmis) atliekų į sąvartyną vežti negalima. Seniūnai buvo paprašyti pagal galimybes dar dažniau organizuoti žaliųjų atliekų rūšiavimą.

Pasitarime buvo nutarta įrengti prie kapinių konteinerių informacinius stendus nurodant, kur galima pilti žaliąsias atliekas ir kokios administracinės priemonės bei baudos bus taikomos nesilaikant reikalavimų. Taip pat nuskambėjo pasiūlymas (kuris susilaukė pritarimo) įrengti prie kapinių mobilias vaizdo stebėjimo kameras, fiksuoti bei bausti pažeidėjus, kurie veža prie kapinių didelių gabaritų atliekas iš savo namų.

Stambiųjų atliekų aikštelės yra įrengtos Prienuose, Veiveriuose, Jiezne ir Balbieriškyje, tačiau gyventojai meta baldus, automobilių dalis, buitinę techniką prie bendrųjų konteinerių. Komunalinių atliekų vežėjas neturi galimybės išvežti stambiųjų atliekų kartu su komunalinėmis, todėl norėdamas palaikyti tvarkingą aplinką stambiųjų atliekų išvežimą organizuoja seniūnas. Nuspręsta kuo daugiau informuoti gyventojus, kad neterštų aplinkos, ir nustatyti pažeidėjus bei nubausti už aplinkos teršimą.

Pasitarime dalyvavo socialinės bendruomeniškumo iniciatyvos, skirtos kaimynystei ir kaimyniškumui skatinti, organizatorė prieniškė Roberta Ažukaitė-Zacharevičienė, kuri pakvietė seniūnijas, bendruomenes, visus kraštiečius jungtis prie socialinės iniciatyvos „Kaimynadienis“ ir pakviesti savo kaimynus pietų. Akcija įvyks gegužės 26 d. 12.00 val. visoje Lietuvoje.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai