Seniūnų pasitarime didžiausias dėmesys apleistiems statiniams

0
319

Gegužės 22 d. Prienų r. savivaldybėje po ilgesnio tarpo vyko Savivaldybės vadovų pasitarimas su seniūnais. Pasitarime taip pat dalyvavo administracijos Bendrojo bei Statybos ir ekonominės plėtros skyrių vedėjai, atsakingi specialistai.

Pasitarime aptarti seniūnijų kelių registracijos ir remonto, apleistų statinių, atliekų tvarkymo, dokumentų saugojimo ir kiti klausimai.

Daugiausia diskutuota neprižiūrimų ir apleistų statinių, kito bešeimininkio turto priežiūros ir kontrolės tema. Meras A. Vaicekauskas ir administracijos direktorė J. Zailskienė pabrėžė, kad tai opiausia problema ir jai spręsti bus pasitelktos visos priemonės. Kalbėta apie būtinybę inicijuoti teisinės bazės korekcijas. Administracijos direktorė jau yra raštu kreipusis į Vyriausybę, kad būtų panaikintos dabar galiojančios lengvatos, kuriomis naudojasi apleistų statinių šeimininkai.

Vadovai išreiškė pageidavimą, kad seniūnai būtų aktyvesni, glaudžiau bendradarbiautų su administracijos specialistais. Būtinas komandinis seniūnų darbas su pavaduotojais, žemės ūkio specialistais, socialiniais darbuotojais sprendžiant ne tik šiuos, bet ir socialinių būstų priežiūros, kovos su Sosnovskio barščiais, kelių teisinės registracijos klausimais.

Ir toliau aktuali problema atliekų tvarkymas. Vengiant susidarančių šiukšlynų prie bendro naudojimo konteinerių, su seniūnais sutarta ir toliau dalinti individualius konteinerius. Būtent tai ir skatina asmeninę atsakomybę ne tik nešiukšlinti, bet ir rūšiuoti atiekas. Situacija turėtų pagerėti ir po to, kai įvairiose vietose prie bendrųjų konteinerių ir ypač prie kapinių bus įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Kaip teigė direktorė J. Zailskienė, kelios veikiančios nuo saulės energijos kameros greitu laiku bus sumontuotos ir, jei pasiteisins, bus montuojamos visame rajone.

Meras A. Vaicekauskas paragino seniūnus nuolat domėtis savo seniūnijos reikalais ir būti tikrais šeimininkais.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai