Seniūnų pasitarime aptarti aktualūs klausimai – nuo atliekų tvarkymo, socialinių būstų priežiūros iki kovos su Sosnovskio barščiais

0
2093

Antradienį Savivaldybėje vyko seniūnų pasitarimas, kuriame buvo aptarti atliekų tvarkymo, Sosnovskio barščių, socialinių būstų priežiūros, vienkartinių pašalpų skyrimo, viešųjų pirkimų organizavimo, kelių priežiūros, prekybos vasaros švenčių metu klausimai. Pasitarime dalyvavo Savivaldybės vadovai, seniūnai, skyrių specialistai.

Vienas iš pavojingiausių invazinių augalų Sosnovskio barščiai – problema visoje Lietuvoje. Jų plantacijų ar nedidelių augimviečių yra ir Prienų rajone. Kai kurios seniūnijos yra ėmęsi priemonių – keletą kartų per metus juos iškerta. Tačiau yra nemažai privačių žemės sklypų, apaugusių Sosnovskio barščiais, bet savininkai nesiima priemonių juos išnaikinti. Tokiems savininkams gresia administracinė atsakomybė, o seniūnai įpareigoti juos apie tai įspėti.

Pasak Savivaldybės mero A. Vaicekausko, norint suvaldyti Sosnovskio barščių augimą ir plitimą, reikia priežiūros, o geriausiai veikia aparimas.

Administracijos direktorė J. Zailskienė pabrėžė, kad visi turi dėti pastangas kontroliuoti šio pražūtingo augalo plitimą. Direktorė pasiūlė sudaryti priemonių planą, o seniūnai paprašyti iki rugpjūčio mėnesio vidurio surinkti informaciją apie visus plotus (ir valstybinės žemės, ir privačių asmenų), kuriuose auga Sosnovskio barščiai, bei pateikti Savivaldybės specialistams. Kitų metų Savivaldybės biudžete planuojama numatyti lėšų būtinoms priemonėms įgyvendinti.

Pasitarime buvo atkreiptas dėmesys, kad Veiverių seniūnijos sodininkų bendrijose esančiuose bendruosiuose konteineriuose susikaupia per daug atliekų, kurias atneša (atveža) ne tik bendrijų gyventojai. Šių atliekų tvarkymas yra ne tik tvarkos palaikymo klausimas, bet ir didelė finansinė našta, todėl buvo aptartos galimybės surinkti bendruosius konteinerius ir sodininkų bendrijų gyventojams išdalinti individualius.

Daugiau dėmesio Savivaldybės vadovybė nutarė skirti ir socialinių būstų priežiūrai bei kontrolei, kad socialiniai būstai būtų naudojami tik pagal paskirtį (socialinių būstų priežiūros koordinavimo funkcijos bus paskirtos seniūnų pavaduotojams), taip pat vienkartinių pašalpų skyrimo kriterijams. Iš seniūnų taip pat laukiama pasiūlymų, pastabų ir iniciatyvų.

Pasitarime su seniūnais išsakytos pastabos dėl darbo su dokumentų valdymo sistema, viešųjų pirkimų organizavimo, leidimų prekybai seniūnijų vasaros švenčių metu išdavimo, aptartos savivaldybės biudžeto lėšos, skirtos vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūrai šiais metais.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai