Seniūnų pasitarime – aktualūs vasaros darbų klausimai ir Mokesčių inspekcijos informacija

0
1151

Liepos 28 d. vyko Prienų r. savivaldybės vadovų, skyrių specialistų pasitarimas su seniūnijų seniūnais. Pasitarime aptarti kelių remonto, pakelių priežiūros, apleistų statinių bei teritorijų, nelegalios veiklos ir sąžiningo verslo skatinimo klausimai.

Meras A. Vaicekauskas ragino seniūnus ir atsakingus specialistus nenutęsti iki rudens suplanuotų kelių remonto darbų, užtikrinti jų atlikimo kokybės ir terminų priežiūros kontrolę.

Savivaldybės administracijos Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vyr. specialistas J. Šiugždinis pabrėžė, kad kilus neaiškumams dėl kelių remonto, pakelių ar kitų objektų priežiūros darbų, seniūnai gali tiesiogiai konsultuotis su Savivaldybės administracijos specialistais, atsakingais už kelių remontą. Dėl pakelių šienavimo darbų organizavimo seniūnijose sutarta į pagalbą pasitelkti vietos ūkininkus. Seniūnai buvo paprašyti kuo skubiau pateikti suderinti rangovų sąrašą su darbų atlikimo įkainių pasiūlymais.

Pasitarime dalyvavusi Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento I skyriaus Prienų poskyrio vedėja Rūta Mališauskienė trumpai apžvelgė Mokesčių inspekcijos veiklą siekiant sumažinti nelegalios veiklos apimtis visoje Respublikoje, Prienuose taip pat. Šiais metais savivaldybėje nustatyta 13 nelegalios veiklos atvejų , tarp jų 4 – pagal pranešimus pasitikėjimo telefonu 1882. „Inspekcija neskuba bausti žmogaus. Kiekvienas atvejis yra kruopščiai analizuojamas, tikrinamas, o jam pasitvirtinus žmogus yra kviečiamas ir raginamas veiklą įregistruoti bei susimokėti mokesčius“, – sakė R. Mališauskienė.

Poskyrio vedėja pakvietė seniūnus bendradarbiauti ir informuoti Mokesčių inspekciją apie galimus nelegalios veiklos atvejus, taip pat paraginti nelegalia veikla užsiimančius asmenis įregistruoti veiklą ir išvengti galimų nemalonumų. Savivaldybė, pasak mero A. Vaicekausko, taip pat yra suinteresuota bendradarbiauti ir užtikrinti sklandų biudžeto surinkimą, kadangi dalis pajamų skiriama socialinėms išmokoms ir kitoms būtinoms sritims. Sutarta siekti bendradarbiavimo efektyvumo su visomis institucijomis ir sąžiningais mokesčių mokėtojais.

Aktuali Savivaldybei problema – apleistas turtas buvusio kairinio miestelio mikrorajone. Kaip paaiškėjo, dalis Prienų r. savivaldybėje registruoto turto savininkų – ne šio rajono gyventojai, todėl Savivaldybė negali žinoti, ar jie moka mokesčius ir taikyti įstatyminių poveikio priemonių. Meras kreipėsi į Prienų mokesčių inspekcijos vadovę su prašymu bendradarbiauti šiuo klausimu.

Pasitarime taip pat kalbėta rudens ir sporto švenčių organizavimo, šiukšlių tvarkymo seniūnijų kapinėse, biotualetų poreikio seniūnijose, Sosnovskio barščių, viešųjų darbų pirkimų organizavimo ir kitais aktualiais klausimais.   

Artėjant Lietuvos valstybės šimtmečiui, meras pakvietė visus seniūnus bendradarbiaujant su švietimo ir kultūros įstaigomis susitelkti ir bendromis jėgomis tvarkyti bei prižiūrėti savanorių kapines, Laisvės kovotojų žūties vietas ir visas mūsų tautos atminčiai svarbias vietas, jas kiekvienoje seniūnijoje inventorizuoti.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai