Savivaldybės vadovai dalyvavo poeto Justino Marcinkevičiaus 90-ųjų gimimo metinių paminėjimo renginiuose

0
478

Kovo 10 d. paminėtos poeto Justino Marcinkevičiaus 90-osios gimimo metinės. Šiai iškiliai progai Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka skyrė renginių ciklą „Diena su Justinu…“.

Diena su poetu prasidėjo jo atminimo pagerbimu gimtojoje sodyboje Važatkiemyje. Kartu su Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos direktore D. Čepeliauskiene ir metodininke D. Bredeliene gėles prie paminklinio akmens poetui padėjo Savivaldybės administracijos Kultūros, turizmo ir jaunimo skyriaus vedėjas R. Šiugždinis.

Vaikų literatūros skyriuje vyko edukacinis užsiėmimas „Justinas Marcinkevičius vaikams. Grybų karas“, poeto memorialiniame kambaryje – filmo „Prie rugių ir prie ugnies“ peržiūra. Po filmo pristatytas kultūrinis-pažintinis maršrutas „Justino Marcinkevičiaus keliu“. Pristatyme dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Prienų r. savivaldybės mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, taip pat administracijos direktorė J. Zailskienė, Kultūros, turizmo ir jaunimo skyriaus vedėjas R. Šiugždinis. Anot administracijos vadovės, tai ilgalaikis poeto atminimo įamžinimas, skatinantis artimesnę pažintį su jo gyvenimu ir kūryba, turizmo aktyvinimą mūsų krašte.

Visą dieną bibliotekoje skambėjo garso įrašai – poeto skaitomi eilėraščiai, dainos pagal jo tekstus. Surengtos penkios parodos vaikams ir suaugusiesiems, kurias galima aplankyti ir dabar.

Tą pačią dieną Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas ir poeto kūrybos gerbėjai pagerbė jo atminimą padėdami gėlių ant kapo Vilniaus Antakalnio kapinėse bei dalyvavo Lietuvos mokslų akademijoje vykusiame Justino Marcinkevičiaus 90-mečio renginyje.

Renginį vedė Lietuvos mokslų akademijos Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus pirmininkas akad. Domas Kaunas. Įžangos žodį tarė Lietuvos mokslų akademijos prezidentas akad. J. Banys, buvo išklausyti akad. Viktorijos Daujotytės, akad. Vytauto Martinkaus, akad. Jūratės Sprindytės pranešimai.

Vakarą, skirtą Justino Marcinkevičiaus 90-osioms gimimo metinėms, papuošė Vilniaus universiteto dramos teatro trupės (meno vadovas Rimantas Venckus) pasirodymas ir Dainos mylėtojų klubo mišraus choro „Alumni Vilnenses“ (vadovas Algimantas Kriūnas) koncertas.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai