Savivaldybės vadovai dalyvavo diskusijoje dėl ligoninių pertvarkos

0
2714

Gruodžio 17 d. Prienų ligoninėje prie apskritojo stalo apie Sveikatos sistemos įstatymo pakeitimo projektą diskutavo Prienų rajono savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorius E. Visockas, Savivaldybės gydytojas V. Slauta, Birštono savivaldybės atstovai, asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovai. Diskusijoje dalyvavo ir LR Seimo narys A. Palionis.

VšĮ Prienų ligoninės direktorė J. Milaknienė supažindino susirinkusiuosius su įstaigos veikla, pristatė svarbiausius statistinius rodiklius. Nors jie yra teigiami, įgyvendinus Sveikatos sistemos įstatymą, ligoninė gali būti uždaryta arba tapti slaugos ligonine.

Kaip žinia, Lietuvoje planuojama uždaryti apie 15 rajoninių ligoninių, tarp kurių patenka ir Prienų ligoninė. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas sakė nesuprantantis, kodėl Prienų ligoninę reikėtų uždaryti, jeigu jos rezultatai yra geri, ligonių netrūksta. Anot mero, Prienų rajono žmonėms ji yra labai reikalinga, daugumai jų yra didelis iššūkis nuvykti į Kauno ar kitų miestų gydymo įstaigas, nes dažnam ir iki Prienų atvažiuoti nėra taip paprasta. „Reikia dėti visas pastangas, kad mūsų žmonės nenukentėtų“, – pabrėžė meras.

Diskusijoje meras kėlė ir daugiau aktualių visoms rajoninėms ligoninėms klausimų – dėl iki metų vėluojančių apmokėjimų už teikiamas paslaugas iš Ligonių kasų, uždarytų operacinių, į kurių modernizavimą buvo investuojamos didelės lėšos, neaiškumų dėl slaugos terminų ligoninėje (dabar ligonis per metus gali būti 4 mėn. – planuojama, kad bus patvirtinti 2 mėn.). A. Vaicekauskas ragino visus būti aktyvius, kovojant dėl Prienų ligoninės išlikimo.

Sveikatos apsaugos ministerijos aiškinimai, kad pokyčiai Lietuvos nacionalinėje sveikatos sistemoje būtini dėl gyventojų mažėjimo, paslaugų efektyvumo didinimo, kokybės ir pan., diskusijos dalyvių neįtikino. Jie pasidalijo nerimu dėl būtiniausių paslaugų, kurių netektų net dviejų – Prienų ir Birštono – savivaldybių gyventojai, dėl padidėsiančių ligonių srautų į trečio lygio ligonines, kur ligoniams ir dabar nėra lengva patekti, skubios pagalbos automobilių panaudojimo (2,3 brigados reikalinga ligoniams pervežti ir tik 0,7 aptarnauja pagalbos reikalaujančius). Labai neramu ir dėl to, kad gali nelikti Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus, kur pagalba kiekvieną dieną teikiama dešimtims pacientų.

Greitu laiku žadama parengti rezoliuciją ir perduoti Seimo Pirmininkui, Premjerui, Seimo Sveikatos reikalų komitetui, Seimo nariams.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai