Savivaldybės meras pasveikino šimtametę

0
523

Šiandien Prienų r. savivaldybės meras Alvydas pasveikino 100 metų jubiliejaus sulaukusią Prienų miesto gyventoją Salomėją Jurevičienę.

Garbaus amžiaus senolė kilusi iš Radviliškio. Prieš karą, esą, dirbo ginklų fabrike, po to – buhaltere ar kasininke. Vienišą moterį prižiūrinti ponia Aldona su vyru Aliumi mažai ką žino, o pati jubiliatė šia tema nekalbi. Ją prižiūrinčiai šeimai yra pasakojusi, kad ištekėjo jauna, vos mėnesį gyveno su vyru ir išsiskyrė. Vėliau šeimos nesukūrė. Kalbėjo, kad giminė kažkada buvo turtinga, bet vėliau artimieji viską išpardavė, o giminaitę pamiršo.

Salomėjai liko užgyventas butas, kurį vėliau keitė į butus įvairiuose miestuose. Per savo ilgą amžių yra gyvenusi Kaune, Vilniuje, Birštone… Kol buvo jauna, sveika ir darbinga – nieko netrūko.

Ko gero, Prienai – paskutinė ilgo gyvenimo stotelėje, kurioje senolė leidžia dienas Savivaldybės socialiniame būste su patogumais. Kaip sako Aldona, apetitu ilgaamžė nesiskundžia, o svarbiausia, kad pietums būtų riebios mėsos (jei neriebios, tai su padažu), o vakarienei – kažkas lengvo. Po kambarius juda su vaikštyne, stengiasi kiekvieną dieną „pasportuoti“, savimi minimaliai pasirūpina, tačiau į lauką išeiti negali. Dviejų kambarių butas, deja, ne pirmame aukšte, nors ir labai geroje vietoje, miesto centre. Mielai keistųsi į panašų socialinį būstą pirmame aukšte, kad galima būtų kiemą pasiekti.

Jubiliejaus proga senolei sveikatos ir stiprybės linkėjo ir Prienų seniūnijos seniūnė Janina Armonienė.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai