Savivaldybės ir švietimo įstaigų vadovų pasitarime aptarti 2020 m. įstaigų finansavimo poreikiai ir galimybės

0
742

Sausio 14 d. vyko Prienų r. savivaldybė vadovų ir švietimo įstaigų vadovų pasitarimas, kuriame buvo aptariami 2020 m. įstaigų finansavimo poreikiai ir galimybės. Pasitarime dalyvavo ir Finansų skyriaus, Švietimo skyriaus darbuotojai.

Mokyklų pateiktas 2020 m. lėšų poreikis, lyginant su ankstesniais metais, yra ženkliai didesnis, savivaldybė neturi galimybių jį tenkinti. Todėl savivaldybės meras A. Vaicekauskas kvietė įstaigų vadovus kartu ieškoti išlaidų mažinimo rezervų. Jo teigimu, reikalingi ir savivaldybės kompleksiniai sprendimai, ir pačių mokyklų įsitraukimas balansuojant 2020 m. biudžetą. Pasak mero, kiekvienos mokyklos situacija yra savita, todėl geriausi sprendimai dėl lėšų optimizavimo gali būti surasti tik diskutuojant kartu. Svarstytos galimybės peržiūrėti turimus švietimo įstaigų etatus, atsisakyti nenaudojamų ar mažai reikalingų plotų, geriau apgalvoti turimų etatų finansavimą, kad tarp mokyklų būtų mažiau skirtumų. Susitarta, kad mokyklos pateiks savo siūlymus iki sausio 16 d., vėliau bus individualiai tariamasi su kiekvienos iš jų vadovais.

Savivaldybės administracijos direktorė J. Zailskienė informavo, kad švietimo įstaigoms atsiras daugiau galimybių iš savivaldybės gauti pagalbą teisiniais, duomenų apsaugos, antikorupcinės veiklos klausimais.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Marcinkevičius priminė, kad nuo vasario 1 d. keičiasi mokinių vežiojimo paslaugos teikėjas, todėl nebereikės rūpintis vienkartiniais bilietais, mokiniams pakaks turėti mokinio pažymėjimą.

Pasitarime buvo aptartas ir duomenų pateikimas Švietimo valdymo informacinėje sistemoje (ŠVIS), mokyklų vadovų ataskaitų rengimo, projektinės veiklos aktualijos.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai