Savivaldybės delegacija lankėsi Busko (Ukraina) rajone

0
1814

Busko (Ukraina) rajono administracijos vadovo P. Moroz’o kvietimu rugpjūčio 10-12 dienomis Prienų r. savivaldybės mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, Tarybos narys C. Pacevičius ir Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė R. Sinkevičiūtė lankėsi Buske.

Buskas – Prienų r. savivaldybės partneris nuo 2017 m. ir pirmasis bendradarbiavimo su Lietuva partneris Lvovo srityje, kuriai priklauso Busko savivaldybė. Vizito metu Prienų r. savivaldybės delegacija susitiko su Busko rajono administracijos, rajono Rados, kultūros, sveikatos, švietimo ir kitų įstaigų vadovais. Partneriai domėjosi, kaip Lietuvoje veikia švietimo, socialinė, sveikatos sistema, kaip sekasi spręsti emigracijos problemą, įveikti ekonominius ir socialinius iššūkius, pritraukti finansavimą įvairių projektų įgyvendinimui. Partneriai ypač domėjosi prieniečių patirtimi atliekų tvarkymo, vandentvarkos projektų vystymo srityse.

Viešnagės Buske metu Savivaldybės delegacija dalyvavo tarptautinėje medaus šventėje, kuri vyko Busko apylinkėse, istorinėje Oleskos pilyje, taip pat aplankė Busko gyventojų pasididžiavimą – unikalų vietos tautodailininkės bei poetės įkurtą ir puoselėjamą privatų siuvinėjimo muziejų, XIX a. grafo Badenio rūmus, kitus žymius objektus.

Vizito metu Busko rajono administracijos vadovas Piotras Moroz’as ne kartą pabrėžė, kad Lietuva – maža tauta, sugebėjusi pasiekti neįtikėtinai daug – iškovoti nepriklausomybę. Jis dėkojo už nuoširdų ukrainiečių tautos palaikymą, draugystę ne tik tarp dviejų miestų, Prienų ir Busko, bet ir abiejų valstybių bei tautų.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai