Savivaldybėje pristatytas jaunimo garantijų iniciatyvų projektas „JUDAM“

0
1891

Birželio 17 d. Prienų r. savivaldybėje pristatytas Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdomas jaunimo garantijų iniciatyvų projektas „JUDAM“, kurio tikslas – mažinti nedirbančio, nesimokančio, mokymuose nedalyvaujančio, užimtumo tarnyboje neregistruoto 15–29 m. amžiaus jaunimo skaičių, įgyvendinant ankstyvos intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemones, atsižvelgiant į jauno asmens poreikius ir galimybes.

Šis projektas – puikus pagalbos būdas jauniems nesimokantiems, nedirbantiems, neaktyviems jaunuoliams, juos motyvuojant, įtraukiant į visuomenei naudingą veiklą. Dalyvaujant projekte pagal poreikį galės būti teikiamos siauros srities specialisto paslaugos: psichologo, socialinio darbuotojo, teisininko, lietuvių ar anglų kalbos mokytojo, asmeninio finansininko, karjeros specialisto ir pan. 

Jaunuoliams bus suteiktos šios paslaugos:
•    pagalba pažįstant save
•    socialinių ir gyvenimo įgūdžių ugdymo
•    motyvavimo
•    informavimo ir konsultavimo apie jauno žmogaus galimybes
•    nukreipimo ir palydėjimo pas siauros srities specialistus (dalykinių kompetencijų ugdymui)
•    nukreipimo ir palydėjimo į tarpasmeninių ir profesinių kompetencijų ugdymo organizacijas (projekto partneriai – 8 organizacijos)
•    įtraukimo į visuomenei naudingą veiklą
•    tarpininkavimo su švietimo įstaigomis ar teritoriniais užimtumo tarnybos skyriais
•    nukreipimo ir palydėjimo į savanoriškos veiklos atlikimo organizavimo organizacijas (projekto partneriai – dvi organizacijos)
•    pagalbos įsidarbinant ir/arba grįžtant į švietimo sistemą.

Projekto koordinatoriai dirbs su jaunimu, nuvykus į gyvenamąją teritoriją, neformaliose jaunimo susibūrimo vietose (viešosios erdvės, gatvės, parkai, kavinės, sporto aikštynai, klubai ir kt.). Projekto metu dalyviui gali būti apmokamos privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos ir kompensuojamos kelionės, maitinimo išlaidos.

Susitikimo metu visų dalyvių, matančių ir žinančių tokius jaunuolius, kuriems reikalinga pagalba, buvo prašoma aktyviai bendradarbiauti su projekto vykdytojais. Iškilus klausimams, ar žinant kam reikalinga pagalba, kreiptis tel. +370 605 01787 arba el. p. gabriele.markunaite@jrd.lt

Informaciją taip pat gali suteikti Prienų r. savivaldybės Soacialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė (tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė) Rima Jaškevičienė, tel.: (8 319) 61185, mob. +370 699 75673 arba el. p. rima.jaskeviciene@prienai.lt

Daugiau informacijos galima rasti www.jaunimogarantijos.lt

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai