SAM informuoja, kokia seka bus skiepijami Lietuvos gyventojai

0
283

Ministro Pirmininko potvarkiu sudaryta Ekspertų taryba prie Vyriausybės pateikė rekomendacijas, kokia tvarka siūlo skiepyti Lietuvos gyventojus. Atsižvelgiant į šias rekomendacijas, parengtas sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuriame numatyta gyventojų skiepijimo tvarka.

Pirmąjį 2021 m. ketvirtį numatyta skiepyti:
medikus ir savanorius, dalyvaujančius COVID-19 ligos gydyme;
didžiausios rizikos pacientus;
mobiliųjų punktų ir karščiavimo klinikų darbuotojus;
slaugos, palaikomojo gydymo ir socialinės globos įstaigų darbuotojus ir gyventojus;
laboratorijų, atliekančių COVID-19 tyrimus, darbuotojus, specialistus, atliekančius protrūkių epidemiologinę diagnostiką ir vykstančius į COVID-19 židinius;
kitus asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) darbuotojus, neturinčius tiesioginio sąlyčio su COVID-19 liga sergančiais pacientais;
vaistinių darbuotojus.

Paskiepijus aukščiau išvardytas asmenų grupes, asmenys bus skiepijami tokia tvarka:
80 m. ir vyresni, 75-79 m., 70-74 m., 65-69 m. amžiaus asmenys.

Antrąjį – trečiąjį šių metų ketvirtį bus pradėti skiepyti:
ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir specialiųjų poreikių asmens ugdymo specialistai;
asmenys, turintys kitus rizikos veiksnius;
visuomenei svarbias funkcijas atliekantys darbuotojai;
kiti asmenys.

Atkreipiame dėmesį, jog ekspertų yra rekomenduojama neskiepyti išvardintų grupių asmenų, jei jiems nuo COVID-19 ligos diagnozavimo nėra praėję trys mėnesiai arba prieš skiepijimą jiems atlikto serologinio tyrimo metu nustatoma koronaviruso antikūnų.

Ministerija primena, kad farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurta vakcina jau yra pradėti skiepyti medicinos darbuotojai. Gruodžio pabaigoje beveik 10 tūkst. sveikatos sistemos darbuotojų buvo paskiepyti pirmuoju skiepu nuo COVID-19 ligos.

Sausio 5 d. vakcinos pristatytos penkioms pagrindinėms šalies ligoninėms Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje – į Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikas, Klaipėdos universitetinę ligoninę, Respublikinę Šiaulių ligoninę, Respublikinę Panevėžio ligoninę. Iš ESSC sandėlių į gydymo įstaigas vakcinos buvo transportuojamos naudojant šaldymo įrangą, kuri užtikrina „šalčio grandinės“ palaikymą ir temperatūrinio režimo atsekamumą viso transportavimo metu.

SAM informacija

Komentarai

komentarai