Rytoj bus minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti

0
1040

Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio sekmadienį minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Šiais metais tokia diena – lapkričio 15-oji. Ši diena minima nuo 2005 metų. Ją minėtina paskelbė Jungtinių Tautų ir Pasaulio sveikatos organizacijos.

Pagrindinis šios dienos tikslas – žuvusiųjų eismo dalyvių paminėjimas, dvasinis ir moralinis palaikymas žmonių, kurių šeimos nariai, draugai ar pažįstami žuvo eismo įvykiuose. Kartu norima dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, Kelių eismo taisyklių laikymąsi, kad būtų išvengta beprasmių aukų.

Penktadienį Prienų Laivės a. aikštėje vyks akcija žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Akcijoje dalyvaus policijos pareigūnai, policijos rėmėjai, Prienų r. savivaldybės, Visuomenės sveikatos biuro atstovai. Nuo 14 val. aikštėje bus uždegtos atminimo žvakelės. Rūpinantis eismo dalyvių saugumu bus dalijami atšvaitai, kiti šviesą atspindintys elementai, prevencinė saugaus eismo medžiaga.

Per pastaruosius 20 metų Lietuvos keliuose ir gatvėse įvyko virš 94 tūkstančių įskaitinių eismo įvykių, kurių metu daugiau nei 9600 žmonių žuvo ir beveik 114 tūkstančių eismo dalyvių buvo sužeista. 2018 metais Lietuvos keliuose ir gatvėse įvyko 3211 įskaitinių eismo įvykių, kurių metu 170 eismo dalyvių žuvo ir 3783 žmonės buvo sužeisti. Lyginant su 2017 metais, įskaitinių eismo įvykių skaičius padidėjo 4,97 %, sužeistųjų skaičius išaugo 6,09 %, o žuvusiųjų skaičius sumažėjo 10,99 %. Šiais metais keliuose jau žuvo daugiau nei 150 žmonių, Prienų rajone – 2 (pernai 1 žuvo ir 27 buvo sužeisti).

Didelis eismo įvykių aukų skaičius akivaizdžiai byloja, kokius skaudžius ir nepataisomus padarinius turi nedrausmingas ir neatsakingas žmogaus elgesys kelyje.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai