Rio žaidynėse ėjikas iš Prienų Marius Žiūkas užėmė 26–ą vietą

0
4070

2Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vyrų 20 km sportinio ėjimo varžybose penktadienį Lietuvos atstovas Marius Žiūkas užėmė 26-ąją vietą, o Marius Šavelskis finišavo 59-as.

31-rių metų M. Žiūkas distanciją įveikė per 1 val. 22 min. 27 sek. Tai geriausias lietuvio sezono rezultatas. Londono olimpinėse žaidynėse M. Žiūkas buvo 40-as. 22-ejų metų M. Šavelskis trasoje užtruko 1 val. 29 min. 26 sek.

Pirmąją ir antrąją vietas užėmė Kinijos ėjikai. Olimpiniu čempionu tapo 24-erių metų Wang Zhenas. Jis finišavo per 1 val. 19 min. 14 sek. Sidabro medalis atiteko 25-erių metų Cai Zelinas. Jis nuo savo tėvynainio atsiliko 12 sek. Trečiąją vietą užėmė 24-erių metų australas Dane’as Birdas-Smithas (1 val. 19 min. 37 sek.). Londono olimpinių žaidynių čempionas 24-ejų metų kinas Čen Dingas (Chen Ding, 1:23.54) liko 39-as. Iš 74 startavusių sportininkų klasifikuoti 63.