Revuonos gatvės rekonstrukcija ir kiti Eismo saugumo komisijos nutarimai

0
293

Prasideda Revuonos gatvės rekonstrukcija – bus laikinų eismo ribojimų

Birželio 17 d. Prienų r. savivaldybėje vyko mero pavaduotojos L. Jakinevičienės vadovaujamos Eismo saugumo komisijos posėdis, kuriame svarstyta 10 eismo saugumo klausimų.

Vienas iš aktualiausių klausimų – eismo Prienų Revuonos gatve, kurioje vyksta rekonstrukcijos darbai, sureguliavimas. Posėdyje Komisija pritarė Revuonos g. rekonstrukcijos darbų rangovo UAB „Daugesta“ pateiktai gatvės uždarymo schemai ir papildomai įpareigojo rangovą:

• pastatyti kelio ženklus Nr. 329, draudžiančius statybvietėje važiuoti greičiau nei 20 km/h;
• pastatyti kelio ženklus Nr. 106, žyminčius kelio ruožą, kuriame vyksta darbai;
• pastatyti signalinius ženklus, įspėjančius apie kelkraščiuose vykdomus darbus;
• savaitgaliui nepalikti pavojingų kelkraščių arba juos maksimaliai saugiai užtverti atitvarais, pažymėti ženklais ar panaudoti kitas priemones, užtikrinančias saugumą.

Siekiant Revuonos gatvės rekonstrukcijos darbų metu užtikrinti kuo didesnį automobilių stovėjimo vietų skaičių, nutarta Kauno g., ties lopšeliu-darželiu „Saulutė“, prie esamų kelio ženklų, draudžiančių sustoti ar sustoti ir stovėti, įrengti papildomas lenteles Nr. 823, nurodančias, kad ženklas galioja tik darbo dienomis. Savaitgaliais, kai vyksta turgus, automobilius bus leidžiama statyti.

Rangovas patikino, kad verslininkams ir gyventojams patekimas į savo teritorijas bus užtikrintas.

Sutartyje numatyta, kad Revuonos g. rekonstrukcijos atlikimo terminas – 10 mėnesių, bet rangovas planuoja darbus užbaigti šiais metais.

Kiti klausimai

Komisija atsižvelgė į Jiezno seniūnijos raštą ir įpareigojo seniūniją drėgnuoju laikotarpiu stebėti rašte minimo kelio būklę , taip pat leido, esant poreikiui, laikinai įrengti kelio ženklą, ribojantį transporto priemonių masę, bei įpareigoti kelią apgadinusius asmenis jį sutvarkyti.
Išnagrinėjus verslininkų raštą dėl leidimo Kęstučio g. 2 įrengti automobilio stovėjimo vietą, kilo diskusija dėl automobilio stovėjimo vietos rezervavimo juridiniam asmeniui įteisinimo, nes prašoma rezervuoti vieta – laisvoje valstybinėje žemėje, kuria turi teisę naudotis visi. Nutarta klausimą atidėti ir, aptarus automobilių stovėjimo vietų rezervavimo galimybes, sprendimą priimti kitame Eismo saugumo komisijos posėdyje.

Komisija pritarė piliečių prašymui įrengti sferinius veidrodžius Pakalnės g. (ties 2 ir 5 namais) bei Pakalnės ir Klonio gatvių sankryžoje.

Eismo saugumo komisija įvertino greta Prienų ir Birštono kapinių įrengtus kelio ženklus ir nutarė, kad dešinėje kapinių pusėje įrengtas ženklas Nr. 303 „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“ yra netinkamas, nes riboja gyventojų galimybes naudotis laisva valstybine žeme – gruntiniu keliu, kuriuo patenkama prie tolimesnių įėjimų į kapines. Taip pat nutarta, kad užkardas, įrengtas greta sklypo adresu Birštono sav., Birštono sen., Ivoniškių k., Prienų g. 45, yra neteisėtas, nes taip pat draudžia naudotis keliu, kuris yra laisvoje valstybinėje žemėje. Nutarta kreiptis į Birštono savivaldybės saugaus eismo komisiją dėl kelio ženklo Nr. 303 „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“ pakeitimo kelio ženklu Nr. 332 „Sustoti draudžiama“ ar jo panaikinimo bei užkardo pašalinimo.

Komisija pakartotinai svarstė gyventojo kreipimąsi dėl saugaus eismo įdiegimo galimybių Prienų Stadiono g. Siekiant užtikrinti kelio matomumą ir išvengti avaringų situacijų, nutarta Stadiono g., ties įvažiavimais (išvažiavimais) į (iš) daugiabučių namų kiemus (kiemų), įrengti horizontalų ženklinimą, draudžiantį statyti automobilius.

Komisija išnagrinėjo VšĮ „Veiveriečių sveikata“ prašymą dėl punktyrinės linijos įrengimo Veiveriuose, Kauno g. 41, ties įvažiavimu į automobilių stovėjimo aikštelę. Kadangi Kauno g. yra valstybinės reikšmės kelio Nr. 230 Mauručiai-Vinčai-Puskelniai dalis ir nuosavybės teisės priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos, nutarta raštu kreiptis į LAKD, kad vietoj esamos ištisinės eismo juostos būtų įrengta punktyrinė juosta, kuri leistų įsukti tiesiai į VšĮ „Veiveriečių sveikata“ automobilių stovėjimo aikštelę.

Posėdyje Eismo saugumo komisija pritarė Prienų rajono savivaldybės eismo saugumo programos projektui ir nutarė siūlyti Savivaldybės administracijai tvirtinti Eismo saugumo 2020-2025 metų programą.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai