Prognozės: 2016-ieji bus dar įdomesni metai – laukia visa galybė pribrendusių inovacijų

0
1650

1Nors praėję metai buvo gausūs technologinėmis naujovėmis, panašu, kad 2016-ieji bus dar įdomesni, todėl verta sužinoti, kokių technologinių ir mokslo proveržių verta laukti šiais metais, rašo CNET.

Virtuali realybė, elektromobiliai, išmanieji įrenginiai, nauji kosmoso tyrinėjimai bei daugybė kitų svarbių technologinių ir mokslo naujovių laukia naujaisiais metais. Todėl naudinga pažvelgti į pačias svarbiausias technologines prognozes 2016-iesiems.

Virtuali realybė

Šių metų pavasarį turėtų parduotuvėse pasirodyti bent keli virtualios realybės (VR) akiniai. Labiausiai visi laukia VR į madą sugrąžinusio Palmerio Luckey kuriamų „Oculus Rift“ akinių bei vėliau pasirodysiančio „Oculus Touch“ valdiklio, kuris perkels rankų judesius į virtualų pasaulį. Ir tai tikrai ne vienintelė VR premjera šiais metais – panašiu metu rinkoje turėtų pasirodyti telefonų gamintojos HTC ir žaidimų kompanijos „Valve“ sukurta VR sistema „Vive“ bei „Sony“ žaidimų konsolei pritaikyti „PlayStation VR“ akiniai. Jau šiandien žaidimų ir filmų kūrėjai ruošia turinį šiems įrenginiams, todėl jau metų pabaigoje paaiškės, ar VR taps nauju dideliu proveržiu, ar ši technologija tiesiog užges, kaip 3D televizoriai.

Papildyta realybė

Jeigu VR akiniai visiškai nukelia į kitą pasaulį, tai papildytosios realybės (angl. augmented reality, AR) akiniai turėtų praturtinti mūsų matomą pasaulį papildomais, kompiuterio sugeneruotais objektais. Ant šios kortos stato IT milžinė „Microsoft“, kurios inžinieriai šiuo metu kuria „HoloLens“ AR akinius. Užsidėjus šį įtaisą, realus pasaulis prieš vartotojo akis pasipildo virtualiais interaktyviais objektais. Pavyzdžiui, gydytojas gali apžiūrinėti trimatę magnetinio rezonanso nuotrauką, o architektas – erdvinį projektuojamo pastato modelį gali netgi ir pakoreguoti. Tiesa, kol kas šiais metais „HoloLens“ nebus galima nusipirkti – šiuos AR akinius galės įsigyti tik programų ir žaidimų kūrėjai.

 „Apple“ ir „Samsung“ septintukai

Abi išmaniųjų telefonų rinkos lyderės šiais metais pristatys naujausius savo įrenginių modelius, kurių pavadinimuose puikuosis septynetas. Nors dar nėra jokių konkrečių žinių apie naujuosius telefonus, prognozuojama, kad abiejų gamintojų rageliai taps dar plonesni. Spėjama, kad „Apple“ atsisakys ausinių lizdo ir mechaninio mygtuko „iPhone“ ekrano apačioje, o „Samsung Galaxy S7“ taps elegantiškesniu ir bus papildytas paspaudimams jautriu ekranu.

„Įkandamas“ elektromobilis

Elektromobilių revoliuciją pradėjęs Elonas Muskas šiais metais turėtų pristatyti naują modelį „Tesla Model 3“, kuris bus pigesnis už šio tipo automobilių klasika tapusį, bet vis dar gan brangų „Model S“ ir kainuos apie 35 tūkst. dolerių. Naujai statomas gigantiškas „Tesla“ fabrikas leis sumažinti automobilyje montuojamų baterijų kainą. Spėjama, kad šis prieinamas modelis bus paleistas į masinę gamybą 2017-aisiais ir vieno įkrovimo pakaks bent jau 320 kilometrų nuvažiuoti. Bet E. Muskas čia nesiruošia sustoti – šiemet tikriausiai išgirsime apie patobulintą „Model S“, kurio vienu įkrovimu nuvažiuojamas atstumas artės prie 800 kilometrų.

NASA siurprizai

Šių metų liepą į Jupiterio orbitą turėtų įskristi „Juno“ zondas, kuris padės astrofizikams geriau pažinti didžiausią Saulės sistemos planetą. Svečiuodamasis planetos orbitoje, zondas siųs į Žemę duomenis apie jos sudėtį, gravitacijos ir magnetinį laukus. Mokslininkai pagaliau sužinos, ar Jupiteris turi kietą branduolį, ar jo atmosferoje yra vandens, kaip pasiskirsčiusi jo masė ir kaip juda milžiniškų greičių vėjai šioje dujinėje planetoje. Be to, šiais metais NASA skirtas didesnis biudžetas ir jame numatyta misija 2022-aisiais nutupdyti tyrimų zondą viename iš Jupiterio mėnulių – Europoje, kurio polediniame vandenyne mokslininkai tikisi surasti bent kažkokią gyvybės formą. Gaila, kad praeitų metų pabaigoje dėl techninių kliūčių buvo atidėtas „InSight“ zondo skrydis į Marsą. Šis zondas turėjo nusileisti Raudonojoje planetoje ir pradėti geologinius bei seisminius Marso tyrimus.

technologijos.lt

Komentarai

komentarai