Pristatytas naujasis Prienų policijos komisariato viršininkas Andrius Rupeikis

0
2404

Rugpjūčio 2 d. Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas pasveikino naująjį Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Prienų policijos komisariato viršininką Andrių Rupeikį, kurį merui, mero pavaduotojai Loretai Jakinevičienei, administracijos direktoriaus pavaduotojui Algiui Marcinkevičiui pristatė laikinai atliekantis Alytaus AVPK viršininko funkcijas Raimundas Jaciunskas bei viršininko pavaduotojas Virginijus Jaruševičius.

Meras palinkėjo naujajam Prienų komisariato viršininkui sėkmės ir ištvermės naujose pareigose ir išreiškė viltį bei norą sklandžiai ir aktyviai bendradarbiauti, siekiant bendrų tikslų viso rajono žmonių labui.

Alytaus AVPK vadovai neabejojo, kad A. Rupeikiui, turinčiam daug patirties dirbant su žmonėmis, taip pat vadovaujančiose pareigose bei keliose misijose užsienyje (Afganistane ir Kosove), turėtų sektis vadovauti ir Prienų policijos komisariatui. Jie palinkėjo sėkmės, rūpinantis rajono piliečių saugumu, o pirmasis iškeltas uždavinys naujajam komisariato vadovui – užtikrinti policijos veiklos efektyvumą.

Susitikimo metu kalbėta apie policijos pareigūnų ir Savivaldybės administracijos, seniūnijų, socialinių darbuotojų bendradarbiavimą, operatyvią pagalbą, prevencinį darbą. Aptartos naujausios policijos veiklos aktualijos, bendruomenės saugumo gerinimo kryptys, miesto stebėjimo kamerų įrengimo vietos bei galimybės, tolimesnės policijos ir vietos savivaldos bendradarbiavimo perspektyvos.

Kaip pažymėta, Prienų r. savivaldybė nelieka nuošalyje padėdama policijai kurti saugią visuomenę ir stengiasi prisidėti įgyvendindama įvairias veiklas. Meras A. Vaicekauskas pažymėjo, jog kasmet dalis biudžeto lėšų paskiriama policijos vykdomoms saugumo užtikrinimo veikloms, Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo programoje yra numatyta parama verslininkams, kurie prie savo įmonių įsirengia vaizdo stebėjimo kameras, nukreiptas į viešąsias vietas. Išplėsti vaizdo stebėjimo kamerų tinklą planuojama ir Savivaldybės įgyvendinamų projektų metu, taip pat svarstoma galimybė įkurti Savivaldybės viešosios tvarkos tarnybą.

Alytaus AVPK vadovai padėkojo Savivaldybei už požiūrį ir iniciatyvas ir pabrėžė, kad vaizdo stebėjimo kameros bei programinė įranga, kuri diegiama policijos darbe, padeda greičiau nustatyti kelių eismo taisyklių ir viešosios tvarkos pažeidėjus, tiriant nusikalstamas veikas. Anot pareigūnų, atpažinimo sistemų pagalba yra išaiškinama virš 50 proc. visų nusikalstamų veikų bei užkertamas kelias naujiems nusikaltimams ar pažeidimams. „Tokios techninės priemonės turi labai didelę reikšmę prevencijos prasme. Kitų savivaldybių patirtis rodo, jog ženkliai sumažėjo nusikalstamumas ir padidėjo veikų išaiškinamumas“, – teigė laikinasis Alytaus AVPK viršininkas R. Jaciunskas.

Pareigūnai taip pat pasidžiaugė augančiu visuomenės sąmoningumu, išaiškinant neblaivius vairuotojus (apie 80–90 proc. tokių vairavimo atvejų nustatoma sąmoningų piliečių dėka), atviresniu ugdymo įstaigų bendravimu su policija, ypač narkotinių medžiagų vartojimo paauglių ir jaunimo tarpe prevencijos klausimais, užkertant kelią kitoms nusikalstamoms veikoms. „Visuomenės įsitraukimas yra labai didelė paskata ir pagalba policijos darbe“, – sakė A. Rupeika.

Susitikimo metu nutarta tęsti bendradarbiavimą, periodiškai susitikti aptarti visuomenės saugumo aktualijas.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai