Primename apie dūmų detektorius – pasirūpinkite savo pačių saugumu

0
1802

Primename, kad nuo šių metų gegužės mėnesio visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – turi būti įrengti autonominiai dūmų detektoriai, to reikalauja galiojantys teisės aktai.

Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba tikisi, kad tinkamai įrengti dūmų detektoriai, garso signalu įspės gyventojus apie gresiantį pavojų, o laiku iškviesta pagalba (telefonu 112) padės išgelbėti gyvybes ir žmonių turtą. Detektoriai turi būti įrengti gyvenamose patalpose, kur nėra įrengta priešgaisrinė signalizacija. Jų įrengimą reglamentuoja „Bendrosios priešgaisrinės saugos taisyklės“. Detektorius nesudėtingas prietaisas, lengvai ir paprastai montuojamas ant lubų apsaugantis didelį plotą, jei jam netrukdo konstrukcijos ar pertvaros.

Nuo vasario mėnesio prasidėjus prevencinei akcijai „Gyvenkime saugiai“, jau aplankyta Birštono sen. ir Prienų sav. daugiau nei 1400 gyvenamųjų būstų, konsultuodami ir patardami gyventojams kaip tinkamai įsirengti dūmų detektorius. Deja, bet buvo pastebėta, kad dūmų detektorius turi įsirengę nedidelė dalis gyventojų…

Neturintiems galimybės įsigyti dūmų detektorių pareigūnai, padėdami Birštono ir Prienų savivaldybėms, nupirko ir įrengė daugiau nei 100 detektorių. Stengsimės ir toliau šviesti, supažindinti žmones apie dūmų detektorius svarbą ir gerinti situaciją mūsų prižiūrimuose savivaldybėse, taip siekdami išvengti žūčių gaisruose. Manoma, kad visuose būstuose įrengus dūmų detektorius ir tinkamai juos prižiūrint žmonių žūčių gaisruose Lietuvoje sumažėtų apie tris kartus.

Prienų PGT informacija

Komentarai

komentarai