Prieš naujuosius mokslo metus – tradicinė švietimo bendruomenės konferencija

0
676

Tradiciškai besibaigiant vasarai Prienų r. švietimo bendruomenė susirenka į konferenciją pasidalinti prasidedančių mokslo metų lūkesčiais.

Konferenciją „Mokymosi atradimai pradedant 2017–2018 mokslo metus“, kuri vyko Prienų „Ąžuolo“ progimnazijoje, organizavo Prienų r. savivaldybės administracijos Švietimo skyrius. Į ją susirinko virš 160 rajono pedagoginių darbuotojų, dirbančių savivaldybės ugdymo įstaigose.

Konferencijos dalyvius sveikino Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorius E. Visockas, mero pavaduotojas A. Marcinkevičius, Švietimo skyriaus vedėjas R. Zailskas.

Meras A. Vaicekauskas pasidžiaugė besikeičiančia, vis didesnius iššūkius priimančia rajono švietimo bendruomene, šalyje palankiai vertinama rajono švietimo veikla, taip pat pasidalino džiugia žinia, kad rajono mokyklinių autobusų  parkas pasipildė dar trimis geltonaisiais autobusiukais: du skyrė Vyriausybė, o vieną už savo lėšas įsigijo Savivaldybė.

Pasidžiaugta ir tuo, kad Savivaldybė turėjo galimybę prisidėti prie rajono švietimo įstaigų remonto. Dauguma jų pasitinka naujuosius mokslo metus pagražėjusios, atsinaujinusios, o kai kurioms teks prisitaikyti prie laikinų nepatogumų.

Šie metai įsimintini gražiomis sukaktimis. Meras pasveikino 30-ies metų jubiliejų švęsiančią „Ąžuolo“ progimnaziją. Rugsėjo 9-ąją 85-erių metų sukaktį minės kraštietis rašytojas V. Bubnys, kurio knygą „Iš stalčiaus dugno“ su autografu ir palinkėjimu meras įteikė visoms mokykloms. Ši dovana – naujausia V. Bubnio knyga, prie jos leidybos prisidėjo ir Savivaldybė. Konferencijos dalyviams ir visai švietimo bendruomenei meras palinkėjo sėkmingų mokslo metų, sutelktumo, gražaus mokinių, mokytojų ir tėvelių bendravimo, gero mikroklimato.

Konferencijoje pranešimus skaitė rajono švietimo atstovai ir svečiai. Švietimo ekspertas, doc. dr. Aurimas Juozaitis kalbėjo apie tai, kaip pereiti nuo mokymo link mokymosi, Prienų r. savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas R. Zailskas pristatė svarbiausius 2017–2018 mokslo metų tikslus bei uždavinius tiek nacionaliniu, tiek valstybės lygmeniu bei rajono švietimo prioritetus.

Švietimo skyriaus vyr. specialistė ir Erasmus+ programos KA2 projekto „Geras mokymas pažadina mokymąsi“ koordinatorė R. Pavlavičienė kartu su komanda – I. Kačinauskiene, Prienų „Žiburio“ gimnazijos direktore, G. Tautvydiene, Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, ir R. Alaburdiene, Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui – pristatė projektą, kuris buvo  įgyvendinamas su partneriais iš Italijos bei rajono mokyklomis partnerėmis.

Taip pat buvo galimybė konferencijos pertraukos metu susipažinti su Prienų rajono mokyklų parengtais stendais apie savo įgyvendinamus (ar jau įgyvendintus) Erasmus+ ar Mokymosi visą gyvenimą programų projektus, pasimokyti vieniems iš kitų ir pasisemti idėjų.

Konferencijos svečius sveikino Prienų meno mokyklos, Jiezno muzikos mokyklos ir Prienų r. Veiverių A. Kučingio meno mokyklos mokiniai bei mokytojai.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai