Prienuose pradėjo veikti Karščiavimo klinika (papildyta)

0
1241

Šiandien Prienų ligoninėje atidaryta Karščiavimo klinika.

Karščiavimo klinikoje pilnu etatu dirba Prienų ligoninės gydytojas, o pagal grafiką – Prienų PSPC gydytojai bei slaugytojos. Prienų Karščiavimo klinikoje bus atliekami tyrimai ne tik Prienų r. ir Birštono, bet ir Kauno rajono savivaldybių gyventojams. 

Karščiavimo klinikose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19).

Karščiavimo klinikose pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuosiuose punktuose, jei reikia – paskiriamas gydymas.

Numatyta, kad į šias klinikas galės kreiptis 18-60 metų amžiaus pacientai, kurių temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną bus 37,8⁰ C ir daugiau (iki karščiavimą mažinančių vaistų vartojimo), taip pat jaučiantys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus.

Vos tik pradės veikti karščiavimo klinikos, pagal SAM nurodytą tvarką visi karščiuojantys pacientai, įtariantys galį būti užsikrėtę koronavirusu, skambins nebe 1808 linija dėl registracijos tyrimui, o turės kreiptis į šeimos gydytoją, kuris pacientą elektroniniu būdu užregistruos vizitui į kliniką.

Užregistravus su pacientu telefonu susisieks karščiavimo klinikos koordinatorius, kuris praneš, kur ir kada asmuo gali atvykti. Atvykusiems į karščiavimo kliniką žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango be leidimo. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į karščiavimo kliniką, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

Į karščiavimo kliniką žmogus galės užeiti tik gavęs darbuotojo leidimą ir užsidėjęs medicininę kaukę. Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, jis galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą arba nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias koronavirusine infekcija sergančiuosius.

Asmens sveikatos priežiūros paslaugų viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams iki 18 m. amžiaus teikimas organizuojamos atskirai nuo karščiuojančių pacientų srautų.

Asmenys, kurie yra virš 60 metų patenka į didelės rizikos grupę, todėl viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems vyresniems kaip 60 m. pacientams asmens sveikatos priežiūros paslaugos būtų teikiamos sveikatos apsaugos ministro patvirtintose Asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

 

Parengta pagal SAM ir „Gyvenimas“ informaciją

 

 

Komentarai

komentarai