„Prienų sveikos gyvensenos klubo „Versmenė“ narių užimtumo ir socialinės veiklos organizavimas“

0
152

Prienų sveikos gyvensenos klubas „Versmenė“ užbaigė nuo pernai vasaros pradžios įgyvendinamą projektą „Prienų sveikos gyvensenos klubo „Versmenė“ narių užimtumo ir socialinės veiklos organizavimas“. Projektas buvo finansuojamas iš ESFA pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą. Bendra projekto vertė 18 tūkst. eurų.

Projekto vadovės Larisos Šaltienės teigimu tikslas buvo į įvairias įdomias veiklas įtraukti kuo daugiau pačių pažeidžiamiausių visuomenės narių – socialinėje atskirtyje esančių senyvo amžiaus Prienų miesto gyventojų. Nepaisant karantino sukeltų pokyčių – pavyko!

Pirmiausia dešimt savanorių dalyvavo mokymuose ir seminaruose, kuriuos vedė savo srities profesionalai: mokėsi linijinių šokių, dalyvavo dailės ir teatro terapijos užsiėmimuose, muzikavo, užsiiminėjo baseine.

Taikant dailės terapijos elementus vyko kūrybiškumo studijos „Pasidaryk pats“ veiklos. Vadovės Vilmos Krasauskienės vadovaujamos savanorės iš įvairių medžiagų – odos, karoliukų, vilnos – gamino papuošalus, mokėsi dekupažo, avalono, keramikos, finomodelino, floristikos ir kitų technologijų.

Šokių mokytojos Ginos Tamulevičienės padedamos moterys susipažino su linijiniais šokiais, kurie yra visų kitų šokių pagrindas, išmoko žingsnelių, kuriuos galima panaudoti ir šokant kitokius, ne linijinius, šokius bei išmoko šokti kelis šokius. Šokių mokytojos teigimu, moterys iš pradžių gan nedrąsiai bandė pakartoti šokių žingsnelius, bet netrukus įsidrąsino ir pajuto, kad viskas pavyksta. Juk linijiniai šokiai ne tik teikia daug džiaugsmo, bet ir padeda pasitikėti savimi, lavina koordinaciją, stiprina atmintį.

Aktoriaus ir režisieriaus Jono Rimanto Vaitkevičiaus padedamos savanorės mokėsi ne tik vaidybos, bet ir pasitelkiant aktorinio meistriškumo įrankius, per savo pačių patirtis, nuotaikas, mintis, intuicijas priimti juos supantį pasaulį. Šiuos užsiėmimus vainikavo parengta programa „Būkim laimingi“, kuri buvo parodyta „Eglės“ sanatorijoje ir sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo bei palaikymo.

Artėjant Kalėdoms savanorės mokėsi originalių kalėdinių giesmių. Mat muzikos vadovė Valė Gustaitienė vasarą iš Vokietijos buvo parsivežusi gražių giesmių natų, kurioms pati sukūrė žodžius.

Po 120 mokymuose praleistų valandų savanoriai vedė užsiėmimus kitiems dvidešimčiai projekto dalyvių. 240 valandų mokymuose dalyvavo ne tik klubo „Versmenė“ nariai, bet ir kitų nevyriausybinių organizacijų atstovai. Savanorių teigimu, jos, pasirinkę kiekvienai arčiausiai širdies esančias veiklas, savo patirtis perdavė kitiems projekto dalyviams. Dauguma jų „užsivedė“ pirmą kartą į rankas paėmę karoliukus ar odos skiautes ir sau susikūrė nuostabių papuošalų. Teatro užsiėmimuose pavyko atsikratyti (ar nors pabandyti tai padaryti) dalykų, kurie trukdo atsiskleisti – kompleksų, baimių, manymo, kad kažko nesugebi. Užsiėmimai vyko miške ir buvo pavadinti „Miško teatru“, o jų metu buvo surengtos ne tik teatralizuotos šventės, bet ir daug sužinota apie mišką. Linijinių šokių pamokose išmokti žingsneliai leido juos panaudoti ir mokantis šokti kitus šokius: ratelius, liaudies. Na, o tobulėjimui mokantis dainuoti, galimybės neribotos. Šios pamokos ne tik tobulina dainavimo įgūdžius, bet ir lavina atmintį, padeda susikaupti ir įgyti drąsos.

Pasak L. Šaltienės, baigiamasis projekto renginys liepos mėnesį buvo surengtas poilsiavietėje prie Vištyčio ežero. Jame dalyvavo ne tik savanorės bei kiti projekto dalyviai, bet ir bendruomenės nariai. Buvo surengta rankdarbių paroda ir parodyta meninė programa, kurioje projekto dalyviai šoko, dainavo, vaidino, į pasirodymus įtraukdami ir kitus šventės dalyvius.
L.Šaltienės teigimu, visi džiaugėsi visomis patirtimis, bet ypač tuo, kad išdrįso išbandyti tai, ko iki šiol nebuvo darę ir galvojo, kad nesugebės – šokti, dainuoti, vaidinti, kurti. Visi įsitikinę, kad išmoko daug ir nuo šiol visi „Versmenės“ renginiai bus kitokie – daug geresni.

Projekto vadovė dėkoja visiems, kurie aktyviai dalyvavo veiklose, o ypač projekto koordinatorėms Birutei Trainavičienei ir Gražinai Mikušauskaitei bei mokytojams.

Prienų sveikuolių klubo „Versmenė“informacija

Komentarai

komentarai