Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių III turas

0
1381

Prienų krašto krepšinio sirgaliai pirmąją žiemos dieną pasitiko aktyviai, kadangi gruodžio 1 d. Prienų KKSC salėje vyko Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio pirmenybių 3-iojo turo susitikimai.

„Pušynė“ – KK „Amberis“ 64:53 (11:14, 23:10, 16:16, 14:13)
Anksčiausiai ginklus surėmė „Pušynės“ ir Veiverių KK „Amberio“ ekipos. Abi komandos sunkiai išsijudino, o sąstingį geriausiai atspindi ir žemas abiejų komandų rezultatyvumas, kadangi pirmasis ketvirtis baigėsi rezultatu 14:11 „Amberio“ naudai. Antrajame kėlinyje „Amberio“ žaidėjai kelių varžovų krepšio link nesėkmingai ieškojo pavieniais veiksmais, o tuo pasinaudojusi „Pušynė“ surengė galingą spurtą 15:0 ir iki didžiosios pertraukos susikrovė dviženklį pranašumą – 34:24. Trečiasis ketvirtis prasidėjo dviem J. Bereišos tritaškiais, po kurių „Amberis“ priartėjo iki 4 taškų, tačiau tada „Pušynė“ dar kartą spurtavo 7:0 ir susigrąžino turėtą persvarą. Paskutiniame kėlinyje abiejų komandų rezultatyvumas ir vėl smuko, o „Pušynė“ puikiai po krepšiu kovojusio G. Vaitulevičiaus dėka neleido varžovams priartėti ir iškovojo nelengvą pergalę rezultatu 64:53.

Rezultatyviausi žaidėjai:
„Pušynė“: M. Leonavičius -14, A. Kubilius -13, P. Kamarauskas -12, G. Andreikėnas -10.
KK „Amberis“: R. Klapatauskis -17, P. Čekavičius -11, P. Kirpičenko -9.

„Dvariukas-Sava ranga“ – Prienų KKSC 81:71 (22:11, 15:16, 30:17, 14:27)
„Dvariuko-Savos rangos“ komanda rungtynes su Prienų KKSC jaunimu pradėjo trimis tritaškiais ir jau po pirmo ketvirčio susikrovė dviženklę persvarą – 22:11. Po pertraukėlės Prienų KKSC atrado savo lyderį – A. Levinskas surinko 7 taškus, atliko puikų perdavimą E. Žemaičiui, o skirtumas tarp komandų ėmė sparčiai tirpti. Vis dėlto G. Buinickas sėkmingai spaudė varžovų įžaidėjus, o pastarojo gerą gynybą vainikavo D. Petkevičiaus dėjimų serija, po kurių „Dvariukas“ susigrąžino dviženklį pranašumą – 37:27. Po didžiosios pertraukos A. Petkevičius ir toliau siautė greitajame puolime, o „Dvariuko“ persvara ėmė pavojingai didėti ir perkopė 20-ties taškų ribą. Prienų KKSC tą persvarą ėmė tirpdyti tik ketvirtajame kėlinyje, kai „Dvariuko“ komanda į aikštelę išleido antrąjį penketą. Deja, prieniškiams pritrūko laiko, o labiau patyrę varžovai iškovojo trečiąją pergalę paeiliui – 81:71.

„Dvariukas-Sava ranga“: D. Petkevičius -22, A. Čekavičius -15, A. Tilindė -14, G. Buinickas -11.
Prienų KKSC: E. Balčiūnas -17, A. Levinskas -12, E. Žemaitis ir A. Butkus – po 10.

„PMVD“ – Balbieriškio „Ringis“ 92:81 (27:15, 22:13, 21:29, 22:24)
Trečiose dienos rungtynėse Balbieriškio „Ringis“ siekė nutraukti „PMVD“ pergalių seriją, tačiau balbieriškiečiams rungtynės prasidėjo ne taip, kaip jie tikėjosi. P. Ivanauskas ir M. Seilius jau pirmajame kėlinyje pataikė 6 tritaškius, o „PMVD“ atitrūko 27:15. Antrajame kėlinyje „Ringiui“ taškus rinko vos du žaidėjai – A. Pilvelis ir R. Stankevičius. Tuo tarpu „PMVD“ snaiperiai ir toliau baudė varžovus tolimais metimais, ir skirtumas tarp komandų padidėjo iki 21 taško – 49:28. Trečiajame kėlinyje M. Seilius ir P. Ivanauskas pataikė dar po du tolimus metimus, tačiau „PMVD“ susidūrė su rimtomis problemomis gynyboje. A. Pilvelis prasiveržimais draskė varžovų gynybą, o „Ringis“ per šį kėlinį surinko daugiau taškų nei per visą pirmą rungtynių pusę. Po trijų kėlinių „Ringis“ jau atsiliko tik 57:70. Paskutiniajame kėlinyje R. Stankevičius ir A. Pilvelis pavieniais veiksmais dar bandė gelbėti „Ringį“, tačiau M. Seilius ir toliau tęsė savo tritaškių šou. „PMVD“ užtikrintai laimėjo rungtynes rezultatu 92:81 ir iškovojo trečiąją pergalę iš eilės.
„Ringio“ žaidėjas D. Kuzmickas ir „PMVD“ žaidėjas P. Ivanauskas nubausti techninėmis pražangomis.

„PMVD“: M. Seilius -32, P. Ivanauskas -28, A. Marchockis -10.
„Ringis“: A. Pilvelis -31, R. Stankevičius -23, D. Kuzmickas – 12.

„Stakliškės“ – „Jieznas“ 62:56 (8:11 17:15 10:19 27:11)
„Stakliškių“ ir „Jiezno“ akistata prasidėjo itin nerezultatyviai: abi komandos per pirmąjį kėlinį nesurinko nė 20-ties taškų, o priekyje rezultatu 11:8 buvo „Jieznas“. Antrajame kėlinyje A. Kaminsko ir T. Švedo vedami stakliškiečiai ėmė žaisti rezultatyviau, tačiau „Jieznas“ iki didžiosios pertraukos išlaikė trapų pranašumą – 26:25. Po pertraukos „Stakliškių“ puolimo kokybė ir vėl smigo žemyn, tuo tarpu 11 taškų surinkęs K. Gudeliūnas sėkmingai vedė jiezniškius į priekį. „Jieznas“ prieš lemiamą rungtynių atkarpą padidino savo pranašumą iki dviženklio ir pirmavo 45:35. Deja, „Jiezno“ puolimas svarbiausiu metu sustojo, o komandai taškus rinko tik S. Beliūnas ir L. Pempė. „Stakliškių“ komandos simbolis T. Švedas rezultatyviu žaidimu vėl priminė apie save, jam sėkmingai talkino V. Bereiša, o puikiai ketvirtąjį kėlinį sužaidę stakliškiečiai iškovojo dramatišką pergalę rezultatu 62:56. „Stakliškėms“ tai buvo pirmoji pergalė, tuo tarpu „Jieznui“ savo laimėjimo dar teks palaukti.

„Stakliškės“: A. Kaminskas -21, T. Švedas -16, V. Bereiša -15.
„Jieznas“: K. Gudeliūnas -20, L. Pempė -13, S. Beliūnas -12.

„Tango pizza-Stadionas“ – Birštono „Versmė“ 89:73 (21:20, 17:16, 31:27, 20:10)
Trečiojo turo „desertu“ turėjo tapti Birštono „Versmės“ ir „Tango pizza-Stadionas“ komandų dvikova. Deja, abi vis dar be pralaimėjimų žengiančios komandos nesurinko visų geriausių žaidėjų, o labiau nukraujavusi atrodė „Versmė“. Vis dėlto „Versmės“ snaiperiai jau pirmajame kėlinyje apdovanojo priešininkus keturiais tolimais metimais ir neleido „Tango pizza-Stadionui“ nutolti – 20:21. Antrajame kėlinyje puikiai rungtyniavęs M. Jančiauskas vienas tempė „Tango pizza-Stadioną“ į priekį, tačiau pirmoji rungtynių dalis jokių atsakymų nesuteikė. Komandoms išėjus ilsėtis į didžiąją pertrauką, švieslentėje degė skaičiai 38:36 „Tango pizza-Stadiono“ naudai. Trečiajame ketvirtyje „Versmės“ žaidimo vadžias į savo rankas perėmė D. Jurgelionis: net 4 jo tritaškiai ir 16 surinktų taškų išlaikė birštoniečius rungtynėse. „Tango pizza-Stadionas“ taip pat turėjo savo lyderius, kadangi apsukų ir toliau nemažino M. Jančiauskas, o jam sėkmingai talkino aukštaūgiai R. Marcinkevičius ir J. Davidavičius. Prieš lemiamą ketvirtį „Tango pizza-Stadionas“ pirmavo 69:63. Deja, svarbiausiu rungtynių metu „Versmės“ puolimas visiškai sugriuvo, o iš vos 10-ties visos komandos taškų net 9 pelnė D. Jurgelionis. Tuo tarpu „Tango pizza-Stadionas“ nemažino apsukų ir galingais žingsniais nužygiavo pergalės link. Finalinė rungtynių sirena užfiksavo „Tango pizza-Stadiono“ pergalę rezultatu 89:73. Birštono „Versmei“ tai buvo pirmasis pralaimėjimas.
„Versmės“ komandos žaidėjas R. Gurskas nubaustas dviem techninėmis pražangomis. „Tango pizza-Stadiono“ komandos žaidėjas R. Marcinkevičius nubaustas technine pražanga.

„Tango pizza-Stadionas“: M. Jančiauskas -34, J. Davidavičius – 13, K. Chadakauskas -12.
„Versmė“: D. Jurgelionis -34, R. Gurskas -11, K. Juškevičius -10.

„Šilavotas“ – „Pakuonis“ 80:75 (20:20, 22:13, 24:22, 14:20)
Atkakliai prasidėjo ir paskutinis 3-iojo turo susitikimas tarp „Šilavoto“ ir „Pakuonio“ komandų. Nė viena komanda nesugebėjo įgyti ryškesnės persvaros, o po pirmųjų dešimties minučių švieslentėje degė lygus rezultatas 20:20. Antrajame kėlinyje sėkmingą solo atkarpą tęsė T. Kisieliauskas, tačiau vėliau „Pakuonio“ komandos puolimas ėmė strigti. „Šilavoto“ gretose spindėjo L. Kurtinaičio ir V. Mieldažio duetas, o jų vedami šilavotiškiai pagaliau atsiplėšė 42:33. Trečiajame kėlinyje „Šilavotas“ ir toliau po truputį didino savo persvarą, kuri vienu metu buvo išaugusi iki 17 taškų. Tačiau kėlinio pabaigą sėkmingiau baigė „Pakuonis“, ir po taiklių S. Ambrazo metimų skirtumas tarp komandų aptirpo iki 11 taškų – 66:55 „Šilavoto“ naudai. Ketvirtajame kėlinyje „Pakuonis“ kilo į lemiamą šturmą ir ėmė grėsmingai artėti. „Šilavotas“ sunkiai skynėsi kelią prie varžovų krepšio ir taškus rinko daugiausia baudų metimais, tuo tarpu užsivedę „Pakuonio“ krepšininkai sumažino atsilikimą iki 3 taškų. Tada pakuoniškiai dukart pražangomis sustabdė E. Seniūną, tačiau pastarojo ranka nesudrebėjo – tris baudų metimus pataikęs E. Seniūnas padidino „Šilavoto“ persvarą iki 5 taškų, kurios panaikinti „Pakuoniui“ nebeliko laiko. „Šilavotas“ laimėjo atkaklias rungtynes rezultatu 80:75 ir iškovojo pirmąją pergalę.

„Šilavotas“: L. Kurtinaitis -28, E. Seniūnas -19, P. Masikonis – 14, V. Mieldažys -11.
„Pakuonis“: T. Kisieliauskas -15, M. Juščius -12, R. Grimalauskas -11, S. Ambrazas -10.

Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių informacija