Prienų r. savivaldybės pirmenybės artėja link pabaigos

0
2717

Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio pirmenybės artėja link pabaigos. Vasario 24 d. Prienų KKSC salėje buvo žaidžiami Mažosios ir Didžiosios taurių pusfinaliai.

Pirmajame Mažosios taurės pusfinalyje kovojo „Prienai-Tango pizza“ ir Balbieriškio „Ringio“ komandos. Kukliai į rungtynes susirinkę balbieriškiečiai pirmąją rungtynių pusę žaidė be jokio užsidegimo ir po dviejų kėlinių jau atsiliko 20-ies taškų skirtumu – 39:59. „Prienai-Tango pizza“ komandos gretose D. Jancevičius dar iki pertraukos pataikė 4 tolimus metimus, tuo tarpu vieninteliu „Ringio“ šviesuliu buvo rezultatyviai žaidęs M. Burbulevičius. Trečiajame kėlinyje M. Burbulevičiaus vedamas „Ringis“ stabilizavo situaciją ir neleido prieniškiams dar labiau nutolti. Prieš lemiamą ketvirtį skirtumas tarpo komandų aptirpo iki 17 taškų – 76:59. Ketvirtajame kėlinyje „Prienai-Tango pizza“ žaidėjai atsipalaidavo ir už tai greitai buvo nubausti: A. Mitrulevičius smeigė du tritaškius ir sumažino „Ringio“ atsilikimą iki 7 taškų. Tada O. Aleksynas ėmė gelbėti „Prienai-Tango pizza“ komandą – du jo prasiveržimai atstatė dviženklį pranašumą, kurio „Ringis“ jau nesugebėjo panaikinti. „Prienai-Tango pizza“ laimėjo susitikimą rezultatu 90:84 ir pateko į Mažosios taurės finalą.

„Prienai-Tango pizza“ – Balbieriškio „Ringis“ 90:84 (29-20 30-19 17-20 14-25)

Rezultatyviausi žaidėjai:
„Prienai-Tango pizza“: O. Aleksynas 20, D. Jancevičius 17, L. Vainikevičius ir J. Davidavičius po 14;
„Ringis“: M. Burbulevičius 36, A. Mitrulevičius 18, K. Aliulis 14.

Kitame Mažosios taurės pusfinalyje kovojo „PMVD“ ir „Pušynės“ ekipos. M. Seiliaus ir G. Vasiliausko dueto vedama „PMVD“ puikiai pradėjo rungtynes ir po pirmojo kėlinio pirmavo 32:20. Antrajame kėlinyje komandos tarsi apsikeitė vietomis: „PMVD“ puolimas ėmė strigti, o „Pušynė“ po taiklių M. Leonavičiaus, P. Kamarausko ir T. Kavaliausko metimų, sulig antrojo kėlinio pabaiga išlygino rezultatą – 47:47. Trečiajame ketvirtyje „Pušynė“ trumpai buvo išsiveržusi į priekį, tačiau M. Seiliaus 5 tritaškių serija vėl išvedė „PMVD“ į priekį – 72:67. Beje, nemažai nuo M. Seiliaus atsiliko „Pušynės“ snaiperis M. Leonavičius, trečiajame kėlinyje pataikęs 3 tritaškius. Ketvirtajame kėlinyje „PMVD“ reikalus puolime ėmė tvarkyti P. Ivanauskas: keli sėkmingi jo reidai po krepšiu privertė „Pušynę“ prašyti minutinės pertraukėlės, nes skirtumas tarp komandų vėl tapo dviženklis. Vis dėlto, „Pušynės“ pasitarimas vaisių nedavė ir „PMVD“ laimėjo susitikimą rezultatu 96:85. „PMVD“ Mažosios taurės finale kovos su „Prienai-Tango pizza“ komanda, o „Pušynė“ dėl trečiosios vietos žais su Balbieriškio „Ringiu“.

„PMVD“ – „Pušynė“ 96:85 (32-20 15-27 25-20 24-18)

„PMVD“: M. Seilius 30, P. Ivanauskas 21, G. Vasiliauskas 13;
„Pušynė“: T. Kavaliauskas 25, M. Leonavičius 22, P. Kamarauskas 19.

Didžiosios taurės pusfinaliai prasidėjo „Šilavoto“ ir „Stakliškių“ akistata. „Šilavotas“ neblogai pradėjo susitikimą ir išlaikė apylygį rezultatą, tačiau antroje kėlinio pusėje „Stakliškės“ įjungė aukštesnę pavarą ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 28:14. Antrajame kėlinyje „Šilavotas“ pradėjo demonstruoti geresnį žaidimą, o po dviejų G. Navicko tritaškių skirtumas tarp komandų aptirpo iki 4 taškų. Visgi, „Stakliškės“ ir vėl geriau užbaigė ketvirtį ir susigrąžino dviženklį pranašumą – 45:35 po dviejų kėlinių. Trečiasis kėlinys prasidėjo dviem sėkmingais A. Senavaičio prasiveržimais, tačiau „Šilavoto“ problemos gynyboje vis labiau badė akis: šilavotiškiai niekaip negalėjo sustabdyti „Stakliškių“ vidurio puolėjo M. Nenartavičiaus, kuris tiesiog dominavo „Šilavoto“ baudos aikštelėje. M. Nenartavičių sėkmingai keitė dar vienas „centras“ M. Gailiūnas, kuris taip pat nesunkiai rinko taškus iš po krepšio. Paskutiniajame ketvirtyje „Šilavotas“ dar bandė kabintis, tačiau tada asmeninių pražangų limitą išnaudojo komandos lyderis L. Kurtinaitis. Tuo pasinaudojusios „Stakliškės“ dar padidino savo pranašumą ir iškovojo pergalę rezultatu 87:67.

„Stakliškės“ – „Šilavotas“ 87:67 (28-14 17-21 23-19 19-13)

„Stakliškės“: M. Nenartavičius 28, G. Ruočkus 16, M. Gailiūnas 12;
„Šilavotas“: L. Kurtinaitis 24, G. Navickas 19, P. Masikonis 8.

Kitame Didžiosios taurės pusfinalyje kovojo „Stadionas“ ir „Dvariukas“. A. Tilindės ir D. Petkevičiaus vedamas „Dvariukas“ puikiai pradėjo susitikimą ir po pirmųjų 10-ies minučių pirmavo 24:16. Antrajame kėlinyje estafetę iš A. Tilindės ir D. Petkevičiaus perėmė D. Šeškus ir M. Ylius, o jų sėkmingo žaidimo dėka „Dvariukas“ susikrovė 20-ies taškų persvarą. Blankiai žaidęs „Stadionas“ ėmė rodyti atsigavimo ženklus, kuomet visą naštą ant savo pečių perėmė G. Maceina – puikus jo žaidimas puolime panaikino dviženklį „Stadiono“ deficitą. Vis dėlto, įpusėjus rungtynėms „Dvariukas“ buvo priekyje rezultatu 52:43. Trečiajame kėlinyje „Dvariukas“ ir toliau nuostabiai rungtyniavo puolime, tuo tarpu „Stadiono“ krepšininkai daugiau rėmėsi individualiais, o ne komandiniais veiksmais. Kur kas geriau žaidęs „Dvariukas“ prieš lemiamą rungtynių atkarpą pirmavo 78:62. Ketvirtasis kėlinys prasidėjo 8 D. Šeškaus taškais iš eilės, 5 taškus pridėjo D. Petkevičius ir „Dvariukas“ vėl nutolo 20-ies taškų skirtumu. „Stadiono“ krepšininkai dar nesibaigus susitikimui susitaikė su pralaimėjimu, o finalinė rungtynių sirena paskelbė „Dvariuko“ pergalę rezultatu 103:86. „Dvariukas“ dėl pirmenybių nugalėtojo vardo finale kovos su „Stakliškėmis“, o „Stadionas“ bandys atsitiesti rungtynėse dėl bronzos medalių, kuriose jų jau laukia „Šilavotas“.

„Dvariukas“ – „Stadionas“ 103:86 (24-16 28-27 26-19 25-24)

„Dvariukas“: A. Tilindė 30, D. Šeškus 29, D. Petkevičius 20;
„Stadionas“: G. Maceina 28, M. Knyšius ir R. Marcinkevičius po 12.
„Stadiono“ komandos žaidėjas R. Gerbutavičius nubaustas technine pražanga.
„Stadiono“ komandos žaidėjas G. Maceina nubaustas technine pražanga.
„Dvariuko“ komandos žaidėjas Ž. Šimkus nubaustas technine pražanga.

Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių informacija