Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių septintasis turas

0
1170

7-ojo Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių turo kovos šįkart persikėlė į Prienų areną. 10 val. ryto prasidėjo „Stakliškių“ ir Veiverių KK „Amberio“ komandų dvikova. M. Nenartavičiaus vedami stakliškiečiai galingai pradėjo rungtynes ir pabėgo į priekį 11:0. „Amberis“ pirmuosius taškus pelnė sužaidus 6 minutes, o po pirmojo ketvirčio jų deficitas siekė net 14 taškų – 8:22. Antrajame kėlinyje „Amberis“ ir toliau sunkiai rinko taškus, tačiau lygiai taip pat neblizgėjo ir „Stakliškės“. Įpusėjus susitikimui stakliškiečiai pirmavo 38:20. Trečiajame kėlinyje „Amberio“ žaidėjai pradėjo žaisti po vieną, o tos pavienės atakos dažniausiai baigdavosi nesėkmingai. Tuo pasinaudojusios „Stakliškės“ dar labiau padidino savo pranašumą ir ėmė triuškinti varžovus – 59:34. Ketvirtajame kėlinyje abi komandos tiesiog gerai leido laiką aikštelėje. „Amberio“ gretose blykstelėjo 8 taškus iš eilės pelnęs T. Vilkas, tačiau galutiniam rezultatui įtakos tai nebeturėjo. „Stakliškės“ iškovojo lengvą pergalę rezultatu 83:52.

„Stakliškės“ – Veiverių KK „Amberis“ 83:52 (22:8 16:12 21:14 24:18)
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Stakliškės“: M. Nenartavičius 28, T. Švedas 14, A. Kaminskas 11, E. Keblikas 10.
„Amberis“: J. Bereiša 15, T. Vilkas 13.

Antrose dienos rungtynėse „Šilavotas“ šaltu dušu nuliejo Birštono „Versmės“ krepšininkus: tritaškių fiestą susitikimo pradžioje surengę šilavotiškiai pabėgo į priekį 13:5. L. Kurtinaičio ir B. Aleksandravičiaus tritaškių metimų šou ir toliau tęsėsi, o „Versmės“ komandą nuo dar didesnių problemų apsaugojo trys A. Gedmino tolimi metimai. Po rezultatyvus pirmojo kėlinio priekyje buvo „Šilavotas“ – 29:25. Antrajame kėlinyje „Versmė“ pagaliau išlygino rezultatą, tačiau tada „Šilavotas“ surengė galingą spurtą 12:0 ir vėl susikrovė dviženklį pranašumą. Tiesa, „Versmė“ dar iki didžiosios pertraukos sumažino atsilikimą iki vienženklio – 48:54. „Šilavoto“ lyderis L. Kurtinaitis trečią kėlinį pradėjo 9 taškais iš eilės, o jo komanda užtikrintai pirmavo. Vis dėlto, antroje ketvirčio pusėje „Versmė“ ne tik pasivijo varžovus, bet ir išsiveržė į priekį. Įsižaidęs A. Gedminas ir toliau baudė varžovus tolimais metimais, o po trijų kėlinių „Versmė“ jau pirmavo dviženkliu skirtumu – 85:75. Paskutiniame ketvirtyje „Versmės“ pranašumas ir toliau po truputį augo, tačiau tada „Šilavotas“ surengė spurtą 11:0, kurio metu 8 taškus surinko V. Mieldažys. Vis dėlto, D. Jurgelionio tritaškis ir dvitaškis greitoje atakoje padėjo tašką šiame susitikime. Birštono „Versmė“ laimėjo rezultatyvias rungtynes rezultatu 112:100.

Birštono „Versmė“ – „Šilavotas“ 112:100 (25:29 23:25 37:21 27:25)
„Versmė“: A. Gedminas 33, D. Jurgelionis 25, G. Jevstignejevas 18, K. Juškevičius 17.
„Šilavotas“: L. Kurtinaitis 34, B. Aleksandravičius 23, G. Stalioraitis 18, V. Mieldažys 15.

„Pušynės“ komanda siekė pratęsti savo pergalių seriją, o tam jiems reikėjo įveikti Prienų KKSC jaunimą. „Pušynė“ gerai pradėjo rungtynes ir jau po pirmojo kėlinio užtikrintai pirmavo – 19:8. Antrajame kėlinyje pagaliau atsigavo Prienų KKSC puolimas: spurtą 8:0 surengę sporto centro auklėtiniai pradėjo alsuoti savo varžovams į nugaras. Įpusėjus rungtynėms „Pušynės“ pranašumas aptirpo iki 5 taškų – 35:30. Trečiajame ketvirtyje Prienų KKSC buvo priartėję iki 3 taškų, tačiau tada galingą atkarpą sužaidė „Pušynė“: Ž. Mikušauskas smeigė tris tolimus metimus, o kėlinį dar vienu tritaškiu užbaigė M. Birbalas. Prieš lemiamą rungtynių atkarpą „Pušynės“ pranašumas jau buvo kur kas solidesnis – 59:47. Ketvirtojo kėlinio pradžioje du tolimus metimus pataikė Prienų KKSC žaidėjas A. Butkus, tačiau jam labai trūko komandos draugų pagalbos. „Pušynė“ rungtynių kontrolės iš savo rankų jau nepaleido ir iškovojo dar vieną pergalę – 82:63.

„Pušynė“ – Prienų KKSC 82:63 (19:8 16:22 24:17 23:16)
„Pušynė“: M. Leonavičius 16, Ž. Mikušauskas ir T. Kavaliauskas po 15, A. Kubilius 10.
Prienų KKSC: E. Žemaitis 18, A. Butkus, E. Balčiūnas ir J. Arlauskas po 8.
Prienų KKSC atsarginių žaidėjų suolelis nubaustas technine pražanga.

Panašu, kad „Dvariuko-Savos rangos“ komanda tikėjosi iškovoti lengvą pergalę prieš vos penkis žaidėjus surinkusį „Pakuonį“. Deja, įspūdingai rungtynes pradėjusio G. Gylio vedami pakuoniškiai iškart pabėgo į priekį, o dar 5 pastarųjų tolimi metimai tiesiog pasiuntė „Dvariuką“ į nokdauną. Po fantastiško pirmojo ketvirčio „Pakuonis“ pirmavo 35:20. Antrajame kėlinyje „Pakuonio“ puolimas jau nebuvo toks rezultatyvus, tačiau „Dvariukui“ greitai išlyginti rezultato nepavyko. V. Jarmala puikiai jautėsi greitajame puolime, o po dviejų kėlinių „Pakuonis“ vis dar buvo priekyje rezultatu 56:47. Rezultatyvus A. Tilindės žaidimas įpusėjus trečiajam kėliniui leido „Dvariukui“ pagaliau išlyginti rezultatą, tačiau tada „Pakuonis“ pelnė 6 taškus be atsako ir vėl susigrąžino pranašumą. Tiesa, iki kėlinio pabaigos „Dvariukas“ sumažino atsilikimą iki minimumo – 71:72. Lemiamame ketvirtyje ir toliau vyko labai atkakli kova. Po M. Yliaus tritaškio su pražanga „Dvariukas“ įgijo 5 persvarą, kurią čia pat apkarpė M. Juščiaus ir V. Jarmalos metimai. Galiausiai dar vienas M. Yliaus tritaškis rungtynių pabaigoje įtvirtino sunkią „Dvariuko-Savos rangos“ pergalę rezultatu 94:88.

„Dvariukas-Sava ranga“ – „Pakuonis“ 94:88 (20:35 27:21 24:16 23:16)
„Dvariukas-Sava ranga“: M. Ylius 24, A. Tilindė ir V. Alčiauskas po 23, D. Petkevičius 17.
„Pakuonis“: G. Gylys 31, V. Jarmala 23, M. Juščius 18.

„Jiezno“ krepšininkai gerai pradėjo dvikovą su „PMVD“ ir neleido varžovams greitai nutolti. G. Stankevičiaus metimai leido „Jieznui“ žaisti lygiai su vienais pirmenybių lyderių, tačiau tolimas E. Zamblausko metimas aidint pirmojo kėlinio sirenai leido „PMVD“ išsiveržti į priekį 21:18. Antrajame kėlinyje „PMVD“ puolimo vadžias į savo rankas perėmė P. Bartkevičius: gynėjas smeigė tris tolimus metimus, pridėjo dvitaškį, o po dviejų kėlinių „PMVD“ pranašumas jau buvo dviženklis – 42:30. Trečiajame ketvirtyje P. Bartkevičius ir toliau nemažino apsukų, o „PMVD“ pranašumas perkopė ir 20-ies taškų ribą. „Jiezną“ bandė atgaivinti broliai Žuromskai, pelnę net 14 taškų iš eilės, tačiau dvi P. Ivanausko tolimos bombos palaidojo paskutines „Jiezno“ viltis pakovoti dėl pergalės. Po trisdešimties minučių „PMVD“ pirmavo 74:53. Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, abi komandos koncentravosi tik į puolimą ir lengvai rinko taškus. Finalinė rungtynių sirena užfiksavo dar vieną „PMVD“ pergalę rezultatu 103:74.

„PMVD“ – „Jieznas“ 103:74 (21:18 21:12 32:23 29:21)
„PMVD“: P. Bartkevičius 29, V. Celiešius 18, P. Ivanauskas 16, A. Liuiza 15.
„Jieznas“: G. Stankevičius 20, L. Žuromskas 17, L. Pempė 15.

„Tango pizza-Stadionas“ ir Balbieriškio „Ringis“ rungtynių pradžioje keitėsi tolimais metimais, o vienu žingsniu priekyje buvo „Ringio“ krepšininkai. Tada 6 taškus paeiliui pelnė K. Chadakauskas, kurio sėkmingas žaidimas leido „Tango pizza-Stadionui“ po pirmojo kėlinio pirmauti rezultatu 21:15. Antrą kėlinį „Tango pizza-Stadionas“ ir vėl pradėjo tolimų metimų salve, tačiau pastariesiems pabėgti į priekį neleido rezultatyvus A. Pilvelio žaidimas. Jo vedamas „Ringis“ surengė spurtą 8:0 ir kiek pataisė reikalus prieš antrąją rungtynių pusę – 48:40 „Tango pizza-Stadiono“ naudai. Trečiajame kėlinyje „Ringis“ surengė identišką spurtą 8:0 ir išlygino rezultatą, tačiau į tai „Tango pizza-Stadionas“ atsakė 4 tolimais metimais ir vėl atstatė lygybę. Po trijų kėlinių „Tango pizza-Stadiono“ pranašumas siekė 7 taškus – 65:58. Po L. Chalytovo metimų „Ringis“ buvo priartėjęs prie varžovų iki vieno metimo, bet tada du tritaškius pataikė K. Chadakauskas, dar tris pridėjo D. Jancevičius ir „Tango pizza-Stadionas“ užtikrintai nužygiavo pergalės link. Galutinis rungtynių rezultatas – 88:73 „Tango pizza-Stadiono“ naudai.

„Tango pizza-Stadionas“ – Balbieriškio „Ringis“ 88:73 (21:15 27:25 17:18 23:15)
„Tango pizza-Stadionas“: D. Jancevičius 22, R. Gerbutavičius 17, K. Chadakauskas 12.
„Ringis“: A. Pilvelis 25, L. Chalytovas 21, E. Voveraitis 10.

Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių informacija