Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių penktasis turas

0
1330

„Dvariukas-Sava ranga“ – „Tango pizza-Stadionas“ 97:76 (19:25, 27:19, 22:17, 29:15)

Paskutinis šių metų Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių turas prasidėjo dviejų dar nepralaimėjusių komandų dvikova: dabartiniai čempionai „Dvariukas-Sava ranga“ laikė „Tango pizza-Stadiono“ egzaminą. Kukliai susirinkę „Tango pizza-Stadiono“ krepšininkai rungtynes pradėjo spurtu 8:0. Iš miegų varžovus pabudino tik M. Yliaus tritaškis, po kurio ir kiti komandos draugai ėmė rinkti taškus, tačiau D. Jancevičiaus tritaškis aidint pirmojo kėlinio sirenai leido „Tango pizza-Stadionui“ išlaikyti 6 taškų pranašumą – 25:19. Prasidėjus antrajam kėliniui, D. Jancevičius pataikė dar du tritaškius, bet „Dvariukas – Sava ranga“ ėmė grėsmingai artėti. A. Tilindės ir V. Alčiausko tandemas kėlė didelį galvos skausmą priešininkams, o jų vedama „Dvariuko – Savos rangos“ komanda pagaliau išsiveržė į priekį 46:44. Antroji rungtynių pusė prasidėjo itin greitu žaidimu: abi komandos stengėsi kuo greičiau pelnyti taškus, o tai daryti geriau sekėsi „Dvariukui – Sava ranga“ . Trečiajame kėlinyje komandos pranašumas tapo dviženklis, tačiau K. Chadakausko 7 taškai leido „Tango pizza-Stadionui“ šiek tiek priartėti – 61:68. Lemiamamo kėlinio pradžioje A. Tilindė inicijavo komandos spurtą, po kurio „Tango pizza-Stadionas“ galutinai kapituliavo. Kad „Dvariukas-Sava ranga“ laimės rungtynes, tapo aišku įpusėjus kėliniui, o finalinė rungtynių sirena paskelbė komandos pergalę rezultatu 97:76.

„Dvariuko-Sava ranga“ žaidėjas M. Ylius nubaustas technine pražanga.
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Dvariukas-Sava ranga“: A. Tilindė 26, D. Petkevičius 19, V. Alčiauskas 18.
„Tango pizza-Stadionas“: M. Jančiauskas 19, J. Davidavičius ir T. Paplauskas po 17.

„PMVD“ – „Pušynė“ 96:54 (19:16, 29:13, 23:13, 25:12)
Dėl geresnės pozicijos turnyrinėje lentelėje kovojo ir „PMVD“ bei „Pušynė“. Nelabai noriai į rungtynes rinkęsi „Pušynės“ krepšininkai pirmajame kėlinyje atrodė pakankamai solidžiai ir, M. Birbalo metimų dėka, atsiliko tik 16:19. Deja, visos „Pušynės“ viltys pakovoti dėl pergalės dužo antrajame kėlinyje: 4 tritaškius pataikė M. Seilius, 2 pridėjo T. Šalčius, po kurių „PMVD“ nutolo ir iki didžiosios pertraukos susikrovė dviženklį pranašumą – 48:29. Antroje rungtynių pusėje skirtumas tarp komandų ir toliau augo. „PMVD“ krepšininkai nesunkiai rinko taškus ir greitose atakose, ir iš tolimesnių distancijų. „Pušynės“ žaidėjai tiesiog laukė susitikimo pabaigos, kuris paskelbė apie triuškinančią „PMVD“ pergalę rezultatu 96:54.

„PMVD“: T. Šalčius 20, M. Seilius ir G. Vasiliauskas – po 18.
„Pušynė“: M. Birbalas 21, T. Kavaliauskas 12, A. Kubilius 10.

Birštono „Versmė“ – „Pakuonis“ 105:66 (24:23, 28:13, 31:16, 22:14)
Birštono „Versmės“ snaiperis A. Gedminas vos per dvi minutes pataikė 4 tolimus metimus, po kurių „Pakuonio“ komanda buvo priversta prašyti greitos minutės pertraukėlės. Po jos pakuoniškiams pavyko stabilizuoti situaciją ir sumažinti atsilikimą iki minimumo – 23:24. Antrajame kėlinyje kurį laiką dar vyravo apylygis žaidimas, tačiau tada „Versmės“ snaiperiai surengė dar vieną tritaškių fiestą, po kurios skirtumas tarp komandų tapo dviženklis – 52:36, įpusėjus susitikimui pirmavo Birštono komanda. Trečiajame ketvirtyje „Versmė“ toliau nemažino apsukų, skirtumas tarp komandų toliau sparčiai augo, o vieninteliu „Pakuonio“ komandos gaivaus oro gurkšniu tapo 4 R. Grimalausko tritaškiai. Po trijų kėlinių „Versmė“ pirmavo net 83:52. Paskutinis kėlinys tebuvo formalumas – „Versmės“ pergalę rezultatu 105:66 vainikavo dešimtasis A. Gedmino tolimas metimas.

„Versmė“: A. Gedminas 30, D. Jurgelionis ir Min. Knyšius – po 24.
„Pakuonis“: M. Juščius 17, R. Grimalauskas 12, T. Kisieliauskas 11.

Veiverių KK „Amberis“ – „Jieznas“ 71:64 (23:20, 21:17, 11:17, 16:10)
Veiverių KK „Amberio“ ir „Jiezno“ akistata prasidėjo apylygiu žaidimu. „Amberis“ išsiveržė į priekį, tačiau jiezniškiai visą laiką kvėpavo varžovams į nugaras ir tik P. Čekavičiaus tritaškis leido „Amberio“ komandai laimėti pirmąjį kėlinį rezultatu 23:20. Antrajame kėlinyje „Amberio“ persvara jau tapo dviženkle, tačiau spurtą ketvirčio pabaigoje surengęs „Jieznas“ sumažino skirtumą iki 7 taškų – 37:44. Trečiajame ketvirtyje „Amberio“ puolimas ėmė gerokai strigti, tuo tarpu „Jieznas“ rado savo lyderį: G. Stankevičius pataikė keletą sudėtingų metimų, o jiezniškių deficitas sumažėjo iki minimumo – 54:55. Ketvirtajame kėlinyje toliau tęsėsi atkakli kova, o į kiekvieną Veiverių komandos taiklų metimą analogiškai atsakydavo ir jiezniškių lyderis G. Stankevičius. Vis dėlto, T. Tulausko vedamas „Amberis“ geriau sužaidė lemiamas rungtynių minutes ir iškovojo sunkią pergalę rezultatu 71:64.

„Amberis“: T. Tulauskas 21, P. Čekavičius 18, J. Bereiša 14.
„Jieznas“: G. Stankevičius 27, E. Petkevičius ir R. Žuromskas 9.

„Stakliškės“ – „Šilavotas“ 80:75 (25:21, 18:19, 19:16, 18:19)
„Stakliškių“ komanda į rungtynes su „Šilavotu“ surinko stipriausią sudėtį – stakliškiečiai pasistiprino V. Vaikšniu, o taip pat sulaukė ir E. Kebliko pagalbos. Susitikimas prasidėjo T. Švedo 7 taškais iš eilės, po kurių „Stakliškės“ išsiveržė į priekį. Sėkmingai T. Švedui talkino ir 10 taškų surinkęs E. Keblikas, tačiau „Šilavotas“ nepasimetė: net 5 tritaškius pataikę šilavotiškiai po pirmojo kėlinio atsiliko tik 21:25. Antrajame ketvirtyje nė vienai komandai nepavyko nutolti nuo priešininkų, tačiau galingas M. Nenartavičiaus žaidimas po krepšiu leido „Stakliškėms“ ir toliau būti pirmaujančiųjų vaidmenyje. „Stakliškės“ įpusėjus susitikimui buvo priekyje 43:40. Trečiajame kėlinyje stakliškiečiai spurtavo 10:0 ir pagaliau pabėgo į priekį. Deja, atsipalaiduoti pastariesiems nebuvo kada, nes „Šilavotas“ surengė atsakomąjį spurtą 8:2 ir vėl priartėjo prie varžovų – 62:66. Paskutiniame kėlinyje šilavotiškiai priartėjo iki minimumo, tačiau tada „Stakliškės“ dar kartą spurtavo 10:0. A. Senavaičio ir G. Stalioraičio tritaškiai rungtynių eigos jau nebepakeitė, ir „Stakliškės“ iškovojo sunkią pergalę rezultatu 80:75.

„Stakliškės“: E. Keblikas 27, T. Švedas 21, M. Nenartavičius 21.
„Šilavotas“: G. Stalioraitis 20, V. Mieldažys 17, L. Kurtinaitis ir A. Senavaitis – po 15.

Balbieriškio „Ringis“ – Prienų KKSC 104:81 (29:16, 19:18, 38:21, 18:26)
Paskutinėje 2019 metų dvikovoje santykius aiškinosi Prienų KKSC ir Balbieriškio „Ringio“ ekipos. „Ringis“ nuo pat rungtynių pradžios griebė jautį už ragų ir ėmė tolti nuo priešininkų. Balbieriškiečių gretose įspūdingai žaidė varžovų gynybą prasiveržimais draskęs A. Pilvelis, per pirmąjį kėlinį surinkęs net 14 taškų. Po pirmo ketvirčio „Ringis“ jau turėjo dviženklį pranašumą – 29:16. Antrajame kėlinyje Prienų KKSC pagaliau išlygino žaidimą, tačiau skirtumas tarpo komandų ir toliau išliko dviženklis. Į E. Žemaičio taiklius metimus sėkmingai atsakydavo D. Kuzmickas, o ketvirčio pabaigoje dar 7 greitus taškus pridėjo A. Pilvelis. Įpusėjus susitikimui „Ringis“ buvo priekyje 48:34. Po didžiosios pertraukos D. Kuzmicko ir A. Pilvelio duetas ir toliau įspūdingu tempu rinko taškus, o „Ringio“ pranašumas jau tapo triuškinantis. Prienų KKSC dar bandė gelbėtis tolimais metimais, tačiau „Ringio“ dvasinis lyderis A. Kurapka smeigė tris tritaškius paeiliui ir anksčiau laiko sudėliojo visus taškus ant „i“. Ketvirtajame kėlinyje Prienų KKSC lyderiu tapo tolimais metimais priešininkus bombardavęs P. Maciulevičius, tačiau kitoje barikadų pusėje ir toliau siautė A. Kurapka – dar trys jo tritaškiai leido „Ringiui“ pelnyti ir 100-tąjį tašką. Finalinė rungtynių sirena užfiksavo lengvą Balbieriškio „Ringio“ pergalę rezultatu 104:81.

„Ringis“: A. Pilvelis 42, D. Kuzmickas 27, A. Kurapka 22.
Prienų KKSC: P. Maciulevičius 21, E. Žemaitis 19, E. Balčiūnas 14.

Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių informacija