Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių paskutinis turas

0
1003

Vasario 9 d. Prienų Kūno kultūros ir sporto centro salėje vyko Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio pirmenybių paskutinio turo susitikimai.

Pirmieji į krepšinio aikštelę žengė Veiverių „Amberio“ ir „Pakuonio“ krepšininkai. „Pakuonio“ komanda prieš šias rungtynes jau žinojo, kad nepapuls į kitą etapą, tačiau Veiveriams buvo labai svarbu laimėti. „Amberio“ žaidėjai nuo pat pirmų minučių buvo susikaupę ir įsiveržė į priekį 8:0, tačiau „Pakuonio“ komanda taip lengvai pasiduoti nesiruošė ir atsakė atkarpa 12:0. Po pirmo kėlinuko 17:13 pirmavo Veiveriai. Antrame ketvirtyje vyko kova, „Pakuonio“ komanda, vedama M. Juščiaus ir R.Grimalausko, įsiveržė į priekį ir po dviejų kėlinių rezultatas buvo 40:39. Antroje rungtynių pusėje „Pakuonio“ krepšininkams niekaip nesisekė išspręsti priešininkų centro problemos, kuris karaliavo baudos aikštelėje ir vieną po kito kartojo savo komandos netaiklius metimus. Prie Žilinsko dominavimo prisidėjo sėkminga ir T. Vilko atkarpa, per kurią atakuojantis gynėjas pelnė 8 taškus iš eilės, kas leido „Amberiui“ nutolti saugiu dviženkliu atstumu. „Pakuonio“ komanda dar bandė grįžti į rungtynes, tačiau sėkmingai sužaista rungtynių pabaiga leido Veiveriams iškovoti taip reikalingą pergalę.

Veiverių „Amberis“ – „Pakuonis“ 82:73 (17:13 22:27 22:14 21:19)
Rezultatyviausi žaidėjai:
Veiverių „Amberis“ : G. Žilinskas 27, V. Bereiša 13, T. Vilkas 13.
„Pakuonis“ : M. Jusčius 26, R. Grimalauskas 14, L. Steponavičius 13.

Antrosiose 11-o turo rungtynėse susitiko praėjusių metų vicečempionai ir turnyro naujokai Birštono „Versmė“. Prieš rungtynes buvo laukiama nuožmi kova, tačiau abi komandos atvyko į rungtynes ne stipriausios sudėties. Šešis tritaškius vien per pirmą ketvirtį įmetusi „Versmės“ komanda lengvai atitrūko nuo varžovų ir pirmavo 28:18. Dar neįpusėjus rungtynėms, intriga dingo. Po D. Jurgelionio 16 iš eilės pelnytų taškų, „Versmė“ pirmavo net 30 taškų skirtumu. Po ilgosios pertraukos rungtynių vaizdas nesikeitė – „Versmė“ toliau vieną po kito metė taiklius tritaškius metimus, o tuo tarpu „Stakliškių“ komanda neleido varžovams dar daugiau atitrūkti tiktai dėka A. Kaminsko ir D. Židanavičiaus individualių pastangų. Finalinis teisėjo švilpukas fiksavo lengvą Birštono „Versmės“ pergalę 97:78.

„Stakliškės“ – Birštono „Versmė“ 78:97 (18:28 19:29 14:24 27:16)
„Stakliškės“: A. Kaminskas 30, D. Židanavičius 26, V. Bereiša 13.
Birštono „Versmė“: D. Jurgelionis 32, A. Gedminas 26, E. Stražnickas 12

Praėjusių metų čempionai „Dvariukas-Sava ranga“ sunkiai įsibėgėjo rungtynėse su „Jiezno“ krepšininkais. Po pirmų dviejų kėlinių komandas skyrė 8 taškai. Įdomu tai, kad antrame ketvirtyje „Dvariukas-Sava ranga“ komandai taškus pelnė tik du žaidėjai: V. Alčiauskas ir D. Petkevičius. Trečiame kėlinuke rungtynių vaizdas nesikeitė, tuo tarpu „Jieznas“ savo sudėtyje turėjo ir neprastą duetą – L. Žuromskį ir G. Stankevičių, kurie neleido priešininkams atitrūkti. Po trijų kėlinių 65:54 vis dar pirmavo „Dvariukas-Sava ranga“. Paskutinis ketvirtis buvo tiktai formalumas, per kurį čempionai tik padidino pranašumą ir finalinė sirena fiksavo 100:83 „Dvariuko-Sava ranga“ pergalę.

„Jieznas“ – „Dvariukas-Sava ranga“ 83:100 (17:25 23:23 14:17 29:35)
„Jieznas“: L. Žuromskis 29, G. Stankevičius 25, L. Pempė 11.
„Dvariukas-Sava ranga“: D. Petkevičius 42, V. Alčiauskas 41.

Be intrigos – taip galima apibūdinti „Šilavoto“ ir Prienų KKSC komandų rungtynes. Šilavoto krepšininkai nuo pat pirmo išmesto ginčo kamuolio tiesiog surakino varžovus gynybiniuose gniaužtuose. Jaunieji prieniškiai per du kėlinius sugebėjo pelnyti tik 14 taškų, jiems sunkiai sekėsi kovoti prieš fiziškai stipresnius varžovus, kurie pirmoje rungtynių pusėje lengvai rinko taškus greitame puolime. Trečiame kėlinyje, E. Balčiūno dėka, „Šilavoto“ pranašumas buvo sumažėjęs, tačiau „Šilavoto“ komanda pradėjo sėkmingai naudoti derinį „2 prieš 2“, kur lengvus taškus iš po krepšio rinko V. Mieldažys. Rungtynės pasibaigė lengva „Šilavoto“ komandos pergale 97:53.

„Šilavotas“ – Prienų KKSC 97:53 (24:9 22:5 24:21 27:18)
„Šilavotas“: V. Mieldažys 31, B. Aleksandravičius 26, T. Dabrišius 11.
Prienų KKSC: E. Balčiūnas 19, A. Butkus 12.

„Pušynės“ ir Balbieirškio „Ringis“ rungtynėse sprendėsi kitų komandų likimas. „Pušynės“ sėkmės atveju už atkrintamųjų varžybų ribos liktų „Šilavotas“, Balbieriškio komandos pergalės atveju – Veiveriu „Amberis“. Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Pušynės“ krepšininkai, kurie vedami T. Kavaliausko po pirmo ketvirčio pirmavo 18:13. „Pušynės“ krepšininkai buvo gerai išstudijavę varžovų puolimo schemas, neleisdavo varžovams lengvai įeiti į baudos aikštelę, „dvigubino“ vieną iš „Ringio“ lyderių D. Kuzmicką. Įpusėjus rungtynėms švieslentė rodė palankų rezultatą „Pušynei“ – 38:28. Po pertraukos, L. Chalytovo ir D. Kuzmicko pastangomis Balbieriškis bandė sumažinti varžovų pranašumą, bet 3 pataikyti M. Birbalo tritaškiai ketvirtame kėlinyje neleido taip lengvai priartėti „Ringio“ komandai. Galutinis rezultatas 82:63. Šis rezultatas nulėmė, kad į kitą etapą nepapuolė praėjusių metų finalo ketverto dalyvė „Šilavoto“ komanda.

„Pušynė“ – Balbieriškio „Ringis“ 82:63 (18:13 20:15 23:21 21:14)
„Pušynė“: P. Kamarauskas 19, A. Sinkevičius 18, M. Birbalas 14.
Balbieriškio „Ringis“: D. Kuzimickas 21, L. Chalytovas 16, A. Pilvelis 13.

Paskutinėse šių metų reguliariojo sezono rungtynėse užvirė tikra kova tarp po vieną pralaimėjimą turinčių „PMVD“ ir „Tango Pizza-Stadionas“ komandų. Šios rungtynės nulėmė pirmųjų keturių komandų išsidėstymą turnyrinėje lentelėje. Verta pastebėti, kad „PMVD“ krepšininkai žaidė be savo emocinio lyderio A. Marchockio, tad pradžia jiems nieko gero nežadėjo. „Tango Pizza-Stadionas“ komanda sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po 7 iš eilės R. Gerbutavičiaus pelnytų taškų pirmavo 7:0. „PMVD“ komandai sunkiai sekėsi apsiginti nuo varžovų atliekamų kombinacijų puolime, po pirmo ketvirčio 17:24 „PMVD“ nenaudai. Antrame ketvirtyje žaidimas išsilygino – pirmavo tai viena, tai kita komanda, o įpusėjus rungtynėms rezultatus buvo lygus 45:45. Trečiame ketvirtyje šou puolime surengė R. Marcinkevičius, kuris ne tik pelnė 11 iš 16 komandos taškų, bet ir sėkmingai vieną po kito ėmė puolime atkovotus kamuolius. Po 30 minučių žaidimo nei viena komanda taip ir neįgavo jokio pranašumo, o švieslentė rodė lygų rezultatą – 61:61. Lygi kova vyko iki paskutinių rungtynių minučių, kai savo žodį tarė „Tango Pizza-Stadionas“ vienas iš snaiperių R. Gerbutavičius, kuris parodė šaltus nervus ir dviem tolimais tritaškiais atnešė pergalę savo ekipai.

„Tango Pizza-Stadionas“ – „PMVD“ 86:81 (17:24 28:21 16:16 20:25)
„Tango Pizza-Stadionas“: R. Gerbutavičius 24, D. Jancevičius 18, R. Marcinkevičius 17.
„PMVD“: P. Ivanauskas 30, P. Bartkevičius 18.

Atkrintamųjų varžybų poros:
„Tango Pizza-Stadionas“ – Veiverių „Amberis“
Birštono „Versmė“ – Balbieriškio „Ringis“
„PMVD“ – „Stakliškės“
„Dvariukas-Sava ranga“ – „Pušynė“

Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių informacija