Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių devintasis turas

0
988

9-ojo Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio turo rungtynės šįkart prasidėjo kiek vėliau nei įprastai. 10 val. ryto turėjęs vykti susitikimas tarp Birštono „Versmės“ ir „Jiezno“ neįvyko, nes jiezniškiai nesurinko net 5 žaidėjų. „Versmei“ buvo įskaityta pergalė 20:0, o „Jieznas“ į savo sąskaitą šįkart įsirašys 0 taškų.

„Pušynės“ ir „Dvariuko-Savos rangos“ dvikova prasidėjo lygiu žaidimu – įpusėjus kėliniui minimaliu skirtumu pirmavo „Pušynė“. Tada D. Petkevičiaus vedami „Dvariuko-Savos rangos“ krepšininkai pradėjo tolti, o pastarųjų pranašumas pasiekė net 15 taškų. M. Birbalo tritaškis aidint pirmojo kėlinio sirenai šiek tiek sušvelnino skirtumą – 12:24. Prasidėjus antrajam kėliniui „Dvariukas-Sava ranga“ ir toliau išlaikė saugų pranašumą, bet tada „Pušynė“ surengė spurtą 10:0, kuris neleido „Dvariukui“ susikrauti triuškinamos persvaros. Antrajame kėlinyje „Pušynei“ ypač trūko įvairiapusiškumo, kadangi visus komandos taškus rinko tik du žaidėjai – M. Leonavičius ir P. Kamarauskas. Įpusėjus susitikimui „Dvariukas-Sava ranga“ pirmavo rezultatu 40:27. Trečiajame kėlinyje „Pušynei“ ir toliau nesisekė pasivyti varžovų, o prieš lemiamą kėlinį komandas skyrė tas pats 13 taškų pranašumas – 57:44 „Dvariuko-Savos rangos“ naudai. Ketvirtojo kėlinio pradžioje darbo puolime ėmėsi A. Tilindė – 6 jo taškai leido iš eilės sumažino „Pušynės“ viltis laimėti iki minimumo. Tiesa, pastarieji po dviejų M. Leonavičiaus tolimų metimų dar buvo grąžinę intrigą, tačiau „Dvariukas-Sava ranga“ užtikrintai sužaidė paskutines rungtynių minutes ir laimėjo susitikimą rezultatu 77:70.
„Pušynės“ komandos atsarginių žaidėjų suolelis nubaustas 2 techninėmis pražangomis.

„Dvariukas-Sava ranga“ – „Pušynė“ 77:70 (24:12 16:15 17:17 20:26)
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Dvariukas-Sava ranga“: D. Petkevičius 28, A. Tilindė 24, V. Alčiauskas 11.
„Pušynė“: P. Kamarauskas 26, M. Leonavičius 12, M. Birbalas 11.

„PMVD“ ir toliau siekė pratęsti savo pergalių seriją, o šįkart jiems skersai kelio stojo Prienų KKSC jaunimas. „PMVD“ gerai pradėjo pirmąjį kėlinį, tačiau puolime lengvai taškus rinkę Prienų KKSC krepšininkai neleido priešininkams nutolti ir po pirmojo ketvirčio atsiliko tik 22:29. Vis dėlto, antrajame kėlinyje „PMVD“ pagaliau išgliaudė Prienų KKSC derinius ir neleido jiems rinkti lengvų taškų. Kibi „PMVD“ gynyba dažniausiai virsdavo greitomis atakomis, kurių smaigalyje atsidurdavo K. Rimgaila ir V. Celiešius. Vos vieną tašką per ketvirtį praleidusi „PMVD“ įpusėjus susitikimui jau pirmavo 53:23. Trečiajame kėlinyje Prienų KKSC komandos puolimas pagaliau atgijo: 4 tolimus metimus pataikė E. Balčiūnas, 2 pridėjo A. Levinskas, tačiau intriga į rungtynes nesugrįžo, kada „PMVD“ taip pat lengvai rinko taškus. Ketvirtajame kėlinyje „PMVD“ ir toliau didino persvarą, o finalinė rungtynių sirena užfiksavo pastarųjų pergalę rezultatu 104:60.

„PMVD“ – Prienų KKSC 104:60 (29:22 24:1 26:27 25:10)
„PMVD“: K. Rimgaila 28, V. Celiešius 21, M. Seilius 14, E. Zamblauskas 12.

Prienų KKSC: E. Balčiūnas 20, A. Levinskas 13, G. Gelažauskas 11, J. Arlauskas 10.

„Tango pizza-Stadiono“ tolimų metimų banga jau pirmajame kėlinyje pasiuntė į nokdauną Veiverių „Amberio“ krepšininkus. 6 tritaškius pataikęs „Tango pizza-Stadionas“ po 10-ies minučių pirmavo net 34:13, o didžiausią galvos skausmą „Amberiui“ kėlė net 14 taškų surinkęs R. Gerbutavičius. Antrajame ketvirtyje „Tango pizza-Stadionas“ ir toliau išlaikė 20-ies taškų persvarą, kurią tik kėlinio pabaigoje kiek sušvelnino po tritaškį pataikę P. Kirpičenko ir M. Mocevičius. Komandos į didžiąją pertrauką išėjo ilsėtis „Tango pizza-Stadionui“ pirmaujant 55:37. Trečiajame kėlinyje pagaliau prabilo vienas „Amberio“ lyderių P. Kirpičenko – jo 6 taškai iš eilės pradėjo „Amberio“ spurtą, po kurio skirtumas tarp komandų aptirpo iki 10-ies taškų. Veiveriškių užsivedimą apramino K. Chadakausko tolimas metimas, o „Tango pizza-Stadionas“ prieš ketvirtą kėlinį susigrąžino 19 taškų persvarą – 70:51. Ketvirtajame kėlinyje „Tango pizza-Stadiono“ pranašumas ir toliau augo, o „Amberiui“ taškus rinko tik R. Klapatauskis ir J. Bereiša. „Tango pizza-Stadionas“ iškovojo lengvą pergalę rezultatu 89:64.

„Tango pizza-Stadionas“ – Veiverių „Amberis“ 89:64 (34:13 21:24 15:14 19:13)
„Tango pizza-Stadionas“: K. Chadakauskas 18, R. Gerbutavičius 14, R. Marcinkevičius 12, R. Stadalius 11.
„Amberis“: P. Kirpičenko 25, R. Klapatauskis 18.

Vos penkiese į rungtynes susirinkęs Balbieriškio „Ringis“ nepasimetė ir galingai pradėjo dvikovą prieš „Šilavotą“. D. Kuzmickas ir A. Pilvelis nuostabiai žaidė puolime, o jų vedamas „Ringis“ po pirmojo kėlinio išsiveržė į priekį 26:16. Antrajame ketvirtyje „Ringis“ ir toliau žaidė labai protingai, tuo tarpu „Šilavotas“ stengėsi greičiau sumažinti atsilikimą, tačiau skuboti veiksmai to padaryti neleido. Ketvirčio pabaigoje „Ringio“ pranašumas pasiekė 19 taškų, kurį „Šilavotas“ dar spėjo šiek tiek sumažinti – įpusėjus rungtynėms „Ringis“ pirmavo 47:33. Trečiajame kėlinyje „Ringio“ puolimas ėmė strigti, o komanda beveik visus taškus rinko baudų metimais. V. Mieldažio ir G. Stalioraičio metimai truktelėjo „Šilavotą“ į priekį, o po trijų kėlinių šilavotiškių deficitas jau tapo vienženklis – 51:60. Lemiamame ketvirtyje „Šilavotas“ pagaliau susiprotėjo po visą aikštelę spausti kukliai susirinkusius priešininkus, o spurtas 7:0 leido pagaliau išlyginti rezultatą – 69:69. Tada be galo svarbų tolimą metimą pataikė L. Chalytovas, du svarbius kamuolius perėmė A. Pilvelis ir „Ringio“ pranašumas vėl šoktelėjo iki 6 taškų – 75:69. Po šio smūgio „Šilavotas“ jau neatsigavo ir pralaimėjo rungtynes rezultatu 71:81.

Balbieriškio „Ringis“ – „Šilavotas“ 81:71 (26:16 21:17 13:18 21:20)
„Ringis“: D. Kuzmickas 26, A. Pilvelis 23, L. Chalytovas 19.
„Šilavotas“: G. Stalioraitis 18, B. Aleksandravičius 16, V. Mieldažys 13, L. Kurtinaitis 11.

Paskutinėse 9-ojo turo rungtynėse į aikštelę žengė „Stakliškės“ ir „Pakuonis“. Stakliškiečiai 3 tolimais metimais pradėjo susitikimą ir šovė į priekį 11:2. „Pakuonis“ daugiau dėmesio skyrė ginčams tarpusavyje, nei žaidimo gerinimui, o tuo pasinaudojusios „Stakliškės“ jau po pirmojo kėlinio pirmavo dviženkliu skirtumu – 26:13. Antrajame ketvirtyje „Pakuonis“ surengė spurtą 12:4 ir priartėjo iki 7 taškų. Vis dėlto, „Stakliškės“ kėlinį užbaigė spurtu 7:0 ir įpusėjus rungtynėms pirmavo 45:32. Antroji rungtynių pusė prasidėjo nerezultatyviai: abi komandos net tris minutes nesugebėjo pelnyti taškų, tačiau tada V. Bereiša pataikė du tolimus metimus. „Pakuonis“ taip pat rado savo lyderį – 9 taškus iš eilės pelnė M. Juščius, o jo vedami pakuoniškiai ėmė artėti. Paskutinę kėlinio sekundę dvitaškį pataikęs V. Jarmala sumažino „Pakuonio“ atsilikimą iki 5 taškų – 54:59. Ketvirtajame kėlinyje „Pakuonis“ pagaliau persvėrė rezultatą, tačiau minimalaus pranašumo jiems ilgai išlaikyti nepavyko. Gerai iš toli pataikę pakuoniškiai niekaip negalėjo sustabdyti „Stakliškių“ bokšto M. Nenartavičiaus – pastarasis sėkmingai vertė taškus iš po krepšio, o „Pakuonis“ galiausiai turėjo pripažinti stakliškiečių pranašumą. „Stakliškės“ iškovojo sunkią pergalę rezultatu 77:71.

„Stakliškės“ – „Pakuonis“ 77:71 (26:13 19:19 14:22 18:17)
„Stakliškės“: M. Nenartavičius 28, A. Kaminskas 19, V. Bereiša 16.
„Pakuonis“: M. Juščius 24, R. Grimalauskas 10.

Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių informacija