Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių aštuntasis turas

0
1311

Pirmosiose Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių 8-ojo turo rungtynėse į aikštelę žengė „Pakuonio“ ir Balbieriškio „Ringio“ komandos. „Ringis“ rungtynes pradėjo spurtu 9:0, kuris puikaus D. Kalėdos žaidimo dėka netrukus virto dar solidesne persvara, kadangi po pirmojo kėlinio Balbieriškio komanda jau pirmavo 30:14. Antrajame kėlinyje „Pakuonio“ krepšininkai ir toliau daugiau kovojo su savo emocijomis nei su priešininkais, o jų deficitas po truputį didėjo. L. Chalytovo tritaškiai leido „Ringiui“ dar labiau padidinti savo pranašumą, o įpusėjus rungtynėms „Ringio“ persvara siekė jau 21 tašką – 50:29. Trečiajame ketvirtyje „Pakuonis“ ir vėl krito į duobę – pakuoniškiai pirmuosius savo taškus pelnė prabėgus net 5 minutėms. Tuo tarpu „Ringis“ ir toliau be problemų rinko taškus, o po 3 kėlinių jų persvara siekė net 33 taškus – 73:40. Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, kurio metu „Pakuonis“ kiek sumažino atsilikimą, tačiau neišvengė sutriuškinimo. Finalinė rungtynių sirena užfiksavo solidžią Balbieriškio „Ringio“ pergalę rezultatu 91:64.

Balbieriškio „Ringis“ – „Pakuonis“ 91:64 (30:14 20:15 23:11 18:24)
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Ringis“: A. Mitrulevičius 21, D. Kuzmickas 18, D. Kalėda 16, L. Chalytovas 15.
„Pakuonis“: G. Gylys 19, L. Steponavičius 16, M. Juščius 11.

„Pušynės“ krepšininkai trimis tritaškiais pradėjo akistatą su „Tango pizza-Stadionu“, tačiau net ir tai jiems neleido ilgiau išlaikyti rungtynių kontrolės savo rankose. Nuostabiai žaidusio R. Marcinkevičiaus vedama „Tango pizza-Stadiono“ komanda ne tik išlygino rezultatą, bet ir ėmė didinti savo pranašumą. J. Davidavičiaus tritaškis paskutinę pirmojo kėlinio sekundę leido „Tango pizza-Stadionui“ susikrauti jau dviženklę persvarą – 29:17. Antrajame ketvirtyje „Tango pizza – Stadionas“ ir toliau išlaikė dviženklį pranašumą, kuris įpusėjus susitikimui išaugo iki 16 taškų – 47:31. Trečiajame kėlinyje „Pušynė“ buvo kiek sumažinusi deficitą, tačiau ketvirtį „Tango pizza-Stadionas“ užbaigė spurtu 9:0 ir po trijų kėlinių pastarųjų persvara jau buvo itin solidi – 67:45. Ketvirtajame kėlinyje „Tango pizza – Stadionas“ pademonstravo puikų pataikymą iš toli, kuris jiems leido susikrauti triuškinamą pranašumą ir laimėti rungtynes rezultatu 92:66.„Tango pizza-Stadiono“ komandos žaidėjas R. Gerbutavičius nubaustas technine pražanga. „Pušynės“ atsarginių žaidėjų suolelis nubaustas technine pražanga.

„Tango pizza – Stadionas“ – „Pušynė“ 92:66 (29:17 18:14 20:14 25:21)
„Tango pizza – Stadionas“: R. Marcinkevičius 22, L. Vainikevičius 16, J. Davidavičius 14, D. Jancevičius 13.
„Pušynė“: P. Kamarauskas 24, M. Leonavičius 11, A. Kubilius 10.

„Stakliškės“ kur kas geriau pradėjo akistatą su „PMVD“ ir galingo D. Židanavičiaus žaidimo dėka jau pirmajame kėlinyje susikrovė dviženklę persvarą – 19:9. Antrajame ketvirtyje du P. Bartkevičiaus tritaškiais pagaliau prikėlė iš sąstingio „PMVD“ puolimą, tačiau įpusėjus rungtynėms priekyje rezultatu 35:28 vis dar buvo „Stakliškės“. Po didžiosios pertraukos „PMVD“ ėmė agresyviau gintis, o kibi gynybą greitai davė vaisių – pastarieji ne tik persvėrė rezultatą savo naudai, bet ir ėmė tolti nuo varžovų. Vis dėlto, trečiojo kėlinio pabaigoje „PMVD“ puolimas vėl stabtelėjo, o tuo pasinaudoję stakliškiečiai sumažino atsilikimą iki dviejų taškų – 46:48. Ketvirtajame kėlinyje po 8 P. Bartkevičiaus taškų iš eilės „PMVD“ jau susikrovė dviženklį pranašumą (61:49). Tačiau tai nebuvo pabaiga, nes keletą tolimų metimų pataikiusios „Stakliškės“ apkarpė priešininkų pranašumą iki 5 taškų. Deja, stakliškiečių viltis pakovoti dėl pergalės nubraukė tolimas A. Marchockio metimas, įtvirtinęs sunkią „PMVD“ pergalę rezultatu 70:60.

„PMVD“ – „Stakliškės“ 70:60 (9:19 19:16 20:11 22:14)
„PMVD“: P .Bartkevičius 18, A. Marchockis ir K. Rimgaila po 14, P. Ivanauskas 12.
„Stakliškės“: M. Nenartavičius 18, D. Židanavičius 17, A. Kaminskas ir A. Kaminskas po 11.

Ketvirtajame dienos susitikime dėl pirmosios pergalės kovojo Prienų KKSC ir „Jiezno“ ekipos. Vos penkiese susirinkę jiezniškiai geriau pradėjo rungtynes ir išsiveržė į priekį, tačiau E. Žemaičio tritaškiai ne tik išlygino rezultatą, tačiau ir leido Prienų KKSC krepšininkams po pirmojo kėlinio pirmauti rezultatu 18:15. Antrojo kėlinio pradžioje visus arenoje susirinkusius sirgalius ant kojų pakėlė tolimas L. Čepeliausko metimas. Deja, Prienų KKSC komandos puolimas tada sustojo, o U. Žalio vedamas „Jieznas“ vėl susigrąžino trapų pranašumą. Įpusėjus rungtynėms rezultatu 32:29 pirmavo „Jieznas“. Trečiajame kėlinyje jiezniškių jėgos ėmė sekti, o tuo pasinaudojęs Prienų KKSC jaunimas surengė spurtą 10:0 ir susikrovė dviženklę persvarą. Ketvirtajame kėlinyje Prienų jaunimas ir toliau nemažino apsukų, o sėkmingai veikusi jų toliašaudė artilerija galutinai paskandino paskutines jiezniškių viltis iškovoti pirmąją pergalę šiose pirmenybėse. Prienų KKSC be didesnių kluptelėjimų nužygiavo pirmosios pergalės link ir laimėjo rungtynes rezultatu 72:57.

Prienų KKSC – „Jieznas“ 72:57 (18:15 11:17 22:8 21:17)
Prienų KKSC: E. Žemaitis 23, A. Levinskas 11, L. Arštikys 9.
„Jieznas“: L. Žuromskas 18, U. Žalys 15, R. Žuromskas 10.

Įspūdingą spektalį surengė „Šilavoto“ ir Veiverių „Amberio“ komados. Tik prieš šias rungtynes „Amberio“ komandą papildęs T. Baltrušaitis jau pirmajame kėlinyje surinko 16 taškų, o jo vedamas „Amberis“ po pirmojo kėlinio išsiveržė į priekį 24:19. Antrajame ketvirtyje komandų žaidimas išsilygino, „Šilavotas“ pataikė keletą tolimų metimų, kurie neleido „Amberiui“ dar labiau atitrūkti. Įpusėjus rungtynėms tuo pačiu 5 taškų skirtumu vis dar pirmavo Veiverių „Amberis“ – 45:40. Trečiajame kėlinyje įspūdingą solo šou surengė „Šilavoto“ lyderis G. Stalioraitis – net 19 jo pelnytų taškų leido šilavotiškiams pagaliau persverti rungtynių svarstykles savo naudai ir išsiveržti į priekį rezultatu 67:65. Tikra drama virė ir ketvirtajame kėlinyje: abi komandos žygiavo koja kojon, o iki tol sėkmingai rungtyniavęs L. Kurtinaitis lemiamu metu buvo netaiklus ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą – 87:87. Pratęsimo metu ir toliau vyravo lygus žaidimas. „Šilavotas“ pirmavo dviem taškais, tačiau likus žaisti 8 sekundes T. Baltrušaitis išprovokavo varžovų pražangą, sėkmingai realizavo abu baudų metimus ir išlygino rezultatą – 99:99. Rungtynių lemtis sprendėsi antrajame pratesime, kuriame geriau sekėsi „Šilavotui“: tiksliai baudų metimus realizavę šilavotiškiai pagaliau atitrūko nuo varžovų ir iškovojo dramatišką pergalę rezultatu 113:107.
„Amberio“ komandos žaidėjas T. Baltrušaitis nubaustas technine pražanga.

„Šilavotas“ – Veiverių „Amberis“ 113:107 (19:24 21:21 27:20 20:22 12:12 14:8)
Rezultatyviausi žaidėjai: „Šilavotas“: G. Stalioraitis 43, L. Kurtinaitis 21, P. Masikonis 15, B. Aleksandravičius 14.
„Amberis“: T. Baltrušaitis 43, T. Tulauskas 26, R. Klapatauskis 22.

Paskutiniajame 8-ojo turo susitikime kovojo dvi turnyrines lentelės viršuje įsitaisiusios komandos – Birštono „Versmė“ ir „Dvariukas-Sava ranga“. Kaip ir buvo galima tikėtis, abi komandos daugiau dėmesio skyrė puolimui: A. Gedmino ir M. Knyšiaus metimai leido Birštono komandai greitai rinkti taškus, tačiau „Dvariuko“ komandoje siautėjęs D. Petkevičius neleido priešininkams nutolti. Po pirmųjų 10-ies minučių minimaliu skirtumu pirmavo „Versmė“ – 26:25. Antrajame ketvirtyje M. Knyšius ir toliau nemažino apsukų puolime, o rungtynių svarstyklės po truputį ėmė krypti į Birštono komandos pusę. D. Petkevičiaus ir toliau tempė „Dvariuką-Savą rangą“ į priekį, tačiau įpusėjus susitikimui „Versmė“ jau pirmavo 53:46. Trečiajame kėlinyje „Dvariukas-Sava ranga“ pradėjo demonstruoti įvairapusišką žaidimą: taškus rinko visi žaidėjai, tačiau persverti rezultatą jiems trukdė skylėta gynyba. „Versmės“ snaiperiai ir toliau baudė priešininkus tolimais metimais, o rungtynių nugalėtojas turėjo spręstis ketvirtajame kėlinyje. Jo metu Birštono krepšininkai pridėjo dar keturis tritaškius, kurie leido „Versmei“ ne tik pelnyti 100-ajį tašką, bet ir susikrauti dviženklę persvarą. Finalinė rungtynių sirena užfiksavo Birštono „Versmės“ pergalę rezultatu 103:92.
„Dvariuko – Savos rangos“ žaidėjas V. Alčiauskas nubaustas technine pražanga.

Birštono „Versmė“ – „Dvariukas – Sava ranga“ 103:92 (26:25 27:21 25:28 25:18)
„Versmė“: Min. Knyšius 32, A. Gedminas 28, L. Vėlavičius 18, G. Jevstignejevas 14.
„Dvariukas-Sava ranga“: D. Petkevičius 34, A. Tilindė 22, V. Alčiauskas 19, M. Ylius 17.

Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių informacija