Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybėse triumfavo „Tango pizza-Stadionas“

0
773

Dėl karantino nukeltos Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių kovos pagaliau sugrįžo – birželio 20 dieną Prienų arenoje buvo sužaisti finaliniai susitikimai.

Į kovą dėl mažosios taurės stojo „Stakliškių“ ir „Pušynės“ komandos. „Pušynė“ jau rungtynių pradžioje išsiveržė į priekį, tačiau E. Kebliko vedini stakliškiečiai netrukus persvėrė rezultatą savo naudai ir tik tolimas G. Andreikėno metimas su sirena leido „Pušynei“ po pirmojo kėlinio pirmauti 20:19. Antrojo kėlinio pradžioje G. Andreikėnas smeigė dar du tritaškius, po kurių „Pušynė“ vėl atitrūko. Įpusėjus susitikimui „Pušynė“ pirmavo 42:34. Trečiajame ketvirtyje abiejų komandų rezultatyvumas smuko, o prieš lemiamą rungtynių kėlinį „Pušynė“ išlaikė tą patį aštuonių taškų pranašumą – 53:45. Ketvirtajame kėlinyje G. Andreikėnas ir toliau taikliai šaudė iš toli, o „Pušynės“ pranašumas tapo dviženklis. E. Keblikas dar bandė tempti „Stakliškes“ į priekį, tačiau M. Leonavičiaus, R. Gaučio ir M. Birbalo tritaškių serija padėjo tašką šiame susitikime. „Pušynė“ laimėjo rungtynes rezultatu 78:59 ir iškovojo Mažąją taurę.

„Pušynė“ – „Stakliškės“ 78:59 (20:19 22:15 11:11 25:14)

Rezultatyviausi žaidėjai:
„Pušynė“: G. Andreikėnas 22, A. Sinkevičius 18, P. Kamarauskas 17.
„Stakliškės“: E. Keblikas 33, T. Švedas 12.
„Pušynės“ komandos žaidėjas G. Vaitulevičius nubaustas technine pražanga.

Rungtynėse dėl 3-iosios vietos kovojo „Dvariuko-Savos rangos“ ir Birštono „Versmės“ komandos. „Versmės“ snaiperis A. Gedminas fantastiškai pradėjo susitikimą – net 6 jo tritaškiai leido „Versmei“ po pirmojo kėlinio pirmauti 29:20. Antrajame ketvirtyje ir toliau vyko rezultatyvi kova. „Dvariuko-Savos rangos“ lyderis A. Tilindė per šią atkarpą sumetė net 15 taškų, tačiau „Versmės“ komandos bokštas G. Jevstignejevas atsakė 10-ies iš eilės pelnytų taškų atkarpa, po kurios „Versmės“ pranašumas tapo dviženklis – 57:45. Trečiajame kėlinyje „Dvariuko-Savos rangos“ komandai ir toliau nesisekė priartėti prie varžovų, kadangi A. Gedminas ir toliau bombardavo jų krepšį tolimais metimais. Po trijų kėlinių Birštono komandos pranašumas ir toliau išliko dviženklis – 79:68. Lemiamame ketvirtyje A. Tilindės ir D. Petkevičiaus pastangomis „Dvariukas-Sava ranga“ sumažino atsilikimą iki septynių taškų, tačiau M. Knyšiaus ir K. Juškevičiaus sėkmingas žaidimas po varžovų krepšiu įtvirtino „Versmės“ pergalę rezultatu 95:84. Birštono „Versmės“ komanda iškovojo bronzos medalius, tuo tarpu „Dvariuko-Savos rangos“ krepšininkai liko ketvirtoje vietoje.

Birštono „Versmė“ – „Dvariukas-Sava ranga“ 95:84 (29:20 28:25 22:23 16:16)

„Versmė“: A. Gedminas 30, M. Knyšius 24, G. Jevstignejevas 22.
„Dvariukas-Sava ranga“: A. Tilindė 41, D. Petkevičius 16, V. Alčiauskas 15.
Birštono „Versmės“ komandos žaidėjas A. Gedminas nubaustas technine pražanga.
„Dvariuko-Savos rangos“ žaidėjas V. Alčiauskas nubaustas technine pražanga.

Didžiajame Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio pirmenybių finale susitiko „PMVD“ ir „Tango pizza-Stadiono“ komandos. Jau nuo pirmųjų minučių užvirė atkakli kova: „Tango pizza-Stadionas“ nuolat išlaikė nedidelį pranašumą, kurį „PMVD“ iki pirmojo kėlinio pabaigos apkarpė iki dviejų taškų – 21:19. Antrajame kėlinyje po P. Bartkevičiaus ir G. Vasiliausko tritaškių jau „PMVD“ išsiveržė į priekį, tačiau sėkmingai antrąją kėlinio dalį sužaidę „Tango pizza-Stadionas“ išėjo ilsėtis į didžiąją pertrauką pirmaudami 38:35. Trečiajame kėlinyje puikią atkarpą sužaidė „Tango pizza-Stadiono“ lyderis R. Gerbutavičius: net 15 jo pelnytų taškų padidino komandos pranašumą iki septynių taškų. Vis dėlto, po V. Celiešiaus ir T. Šalčiaus tritaškių „PMVD“ ir vėl priartėjo, o po trijų kėlinių komandas skyrė tie patys trys taškai – 60:57 priekyje buvo „Tango pizza-Stadionas“. Ketvirtajame kėlinyje ir toliau virė atkaklus mūšis – pirmavo tai viena, tai kita komanda, tačiau niekam nepavyko susikrauti saugaus pranašumo. „PMVD“ turėjo puikią progą laimėti rungtynes, kadangi likus 13 sekundžių jų pranašumas siekė tris taškus. Deja, tos sekundės „PMVD“ ekipai susiklostė tragiškai: abu baudų metimai, galėję įtvirtinti pergalę, skriejo pro šalį, o paskutinės „Tango pizza-Stadiono“ atakos metu R. Gerbutavičius sugebėjo išprovokuoti pražangą mesdamas iš toli. R. Gerbutavičius pademonstravo šaltus nervus pataikydamas visus tris metimus ir išlygindamas rezultatą. Paskutinė „PMVD“ ataka baigėsi nerezultatyviai, negana to, kovojant dėl kamuolio „PMVD“ sugebėjo dar kartą prasižengti. Vis dėlto, likus mažiau nei sekundei „Tango pizza-Stadionas“ prametė abi baudas ir komandoms teko santykius aiškintis pratęsime – 73:73. Pratęsimą geriau pradėjo „Tango pizza-Stadionas“, susikrovęs apčiuopiamą penkių taškų persvarą. „PMVD“ netrukus priartėjo iki vieno taško, tačiau tada R. Marcinkevičius pataikė dvitaškį metimą ir padidino „Tango pizza-Stadiono“ pranašumą iki trijų. Paskutinė desperatiška „PMVD“ ataka baigėsi nesėkmingai ir „Tango pizza-Stadionas“ laimėjo dramatišką mūšį rezultatu 83:80 bei tapo čempionato nugalėtojais!

„Tango pizza-Stadionas“ – „PMVD“ 83:80 (21:19 17:16 22:22 13:16 10:7)

„Tango pizza-Stadionas“: R. Gerbutavičius 32, R. Marcinkevičius 16, M. Jančiauskas 9.
„PMVD“: P. Ivanauskas ir P. Bartkevičius po 19, G. Vasiliauskas, K. Rimgaila ir V. Celiešius po 9.
„PMVD“ komandos žaidėjai P. Ivanauskas ir P. Bartkevičius nubausti techninėmis pražangomis.

Po finalinių rungtynių čempionato prizininkus apdovanojo Prienų rajono savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, „Gyvenimo“ laikraščio redaktorė R. Šimukauskaitė ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas R. Zailskas.

Komandų vadovai į simbolinį čempionato penketą išrinko A. Tilindę ir D. Petkevičių („Dvariukas-Sava ranga“), R. Gerbutavičių („Tango pizza-Stadionas“), A. Gedminą („Versmė“) ir M. Nenartavičių („Stakliškės“). Naudingiausiu pirmenybių žaidėjų išrinktas A. Tilindė. Individualius apdovanojimus susišlavė A. Gedminas, kuris tapo rezultatyviausiu ir daugiausiai tritaškių pataikiusiu čempionato žaidėju.

Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių informacija