Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybėse triumfavo „Stadiono“ komanda

0
2741

Kovo 26 d. finišavo 5 mėnesius trukusios Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybės. Simboliška, kad jau 40 metų organizuojamos Prienų krepšinio pirmenybės lemiamoms kovoms sugrįžo į senąją krepšinio Meką – Prienų kūno kultūros ir sporto centrą.

Kovoje dėl mažosios taurės susitiko „Vietiniai“ ir „Garliava“. Viso pirmojo kėlinio metų vyravo apylygis žaidimas ir nė vienai komandai nepavyko nors kiek labiau išsiveržti į priekį. Po pirmojo kėlinio rezultatu 24:21 pirmavo „Garliava“. Prasidėjus antrajam ketvirčiui „Garliava“ įjungė aukštesnę pavarą ir po ėmė didinti savo pranašumą.

Pagrindinė svečių iš Garliavos jėga buvo jos priekinė linija – M. Juodis ir G. Jankauskas baudos aikštelėje tiesiog terorizavo savo priešininkus, dažnai užbaigdami atakas ne tik taškais, bet dar ir papildomais baudos metimais. Tuo tarpu pagrindinis „Vietinių“ komandos vidurio puolėjas V. Celiešius jau antrajame kėlinyje susirinko 4 asmenines pražangas. Antroji rungtynių pusė prasidėjo „Garliavai“ pirmaujant 53:36.

Supratę, kad nebėra kur trauktis, „Vietinių“ komandos vyrukai iš paskutiniųjų stengėsi sumažinti atsilikimą. Tačiau V. Bereišos ir G. Jankausko vedami garliaviškiai ir toliau išlaikė saugų atstumą ir po trijų ketvirčių pirmavo 69:57.

Paskutiniajame kėlinyje „Vietiniai“ galutinai subyrėjo. Pastariesiems niekaip nesisekė rasti kelio link varžovų krepšio. Koncentruodamiesi į puolimą „Vietiniai“ užmiršo apie darbą gynyboje ir už tai buvo skaudžiai nubausti. „Garliava“ laimėjo lemiamą ketvirtį 15 taškų skirtumu, o rungtynes rezultatu 96:69 ir iškovojo mažąją taurę.

„Garliava“ – „Vietiniai“ 96:69 (24:21; 29:15; 16:21; 27:12)
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Garliava“: V. Bereiša 26 tšk., M. Juodis 24 tšk., G. Jankauskas 17tšk.
„Vietiniai“: A. Liuiza 15tšk., T. Šalčius 14 tšk., D. Skaudžius, V. Celiešius ir T. Jančiauskas po 10 tšk..

Rungtynėse dėl 3-iosios vietos susitiko „Naujoji Ūta“ ir „Savivaldybė“. Pirmieji rungtyniavo be 4 startinio penketo žaidėjų, tuo tarpu „Savivaldybei“ šiame susitikime negalėjo padėti pagrindinis komandos įžaidėjas P. Kamarauskas.

Susitikimas prasidėjo labai atkakliai, o pirmojo kėlinio eigoje abiejų komandų pagrindiniu ginklu tapo tolimi metimai. „Naujosios Ūtos“ žaidėjas O. Brazdžionis pataikė 3 tolimus metimus, tuo tarpu „Savivaldybės“ gretose siautėjo M. Birbalas, taip pat pataikęs 3 tritaškius, dar vieną pridėjo A. Kubilius ir po pirmųjų 10-ies minučių „Savivaldybė“ turėjo minimalią persvarą – 23:22. Antrajame kėlinyje „Naujoji Ūta“ ėmė daryti tai, kas šiai komandai sekasi geriausiai – kibiai gintis.

„Savivaldybės“ snaiperiai niekaip negalėjo prisitaikyti, o vieninteliu galvos skausmu A. Aliukevičiaus ir M. Gečionio vadovaujamai „Naujajai Ūtai“ tapo sėkmingas A. Kubiliaus žaidimas. Pastarasis pelnė 6 taškus ir surinko daugiau nei pusę „Savivaldybės“ komandos taškų. Ketvirtį užbaigė du tolimi A. Marchockio metimai, leidę „Naujajai Ūtai“ didžiąją pertrauką pasitikti pirmaujant 41:34. Po didžiosios pertraukos „Savivaldybė“ ėmė mažinti atsilikimą – komandos lyderis Š. Stiklakis vėl priminė apie save ir po jo 8 taškų paeiliui „Naujoji Ūta“ buvo priversta prašyti minutinės pertraukėlės.

Po pertraukėlės „Naujoji Ūta“ ir toliau blankiai rungtyniavo puolime, o vienintele komandos viltimi buvo G. Vasiliauskas, trečiajame kėlinyje pelnęs 6 iš vos 8 visos komandos taškų. Prieš prasidedant lemiamam ketvirčiui švieslentėje degė lygybė – 49:49. Paskutinį kėlinį abi komandos pradėjo labai nerezultatyviai ir įpusėjus ketvirčiui „Naujoji Ūta“ pirmavo 55:52. Tada du taškus pelnė G. Vasiliauskas, tritaškį pridėjo L. Kurtinaitis ir „Naujoji Ūta“ atitrūko.

Puikų „Naujosios Ūtos“ darbą gynyboje vainikavo taiklūs G. Vasiliausko ir L. Kurtinaičio baudų metimai. Vos 5 taškus paskutiniajame ketvirtyje praleidę A. Aliukevičiaus auklėtiniai laimėjo rungtynes rezultatu 64:54 ir iškovojo bronzos medalius!

„Naujoji Ūta“ – „Savivaldybė“ 64:54 (22:23; 19:11; 8:15; 15:5)
„Naujoji Ūta“: G. Vasiliauskas 22 tšk., O. Brazdžionis 13 tšk., L. Kurtinaitis 12 tšk..
„Savivaldybė“: Š. Stiklakis 19 tšk., A. Kubilius 14 tšk., M. Birbalas 11 tšk..

Lemiamose pirmenybių rungtynėse į kovą stojo praėjusiu metų čempionai „Stadionas“ ir daugkartiniai pirmenybių nugalėtojai „Stakliškės“. Favoritų vardą nedrąsiai buvo galima priskirti stakliškiečiams, kadangi „Stadionui“ šiame susitikime negalėjo padėti 3 itin svarbūs žaidėjai – G. Maceina, R. Marcinkevičius ir R. Gerbutavičius.

Finalinėms rungtynės būdingo startinio jaudulio abejose komandose nebuvo nė kvapo – tiek „Stakliškių“, tiek „Stadiono“ krepšininkai taikliai mėtė ir iš toli, ir iš artimesnių distancijų. Abi komandos pataikė po 4 tolimus metimus, o po pirmojo kėlinio rezultatu 25:20 pirmavo „Stadionas“.

Antrajame ketvirtyje abi komandos ėmė daugiau dėmesio skirti darbui gynyboje. „Stadionas“ ir toliau pirmavo 5-9 taškų skirtumu, o pagrindiniu komandos vedliu buvo V. Vaikšnis, šiame ketvirtyje ne tik surinkęs 9 taškus, bet ir patikimai kovojęs dėl atšokusių kamuolių.

„Stakliškėms“ tarsi gaivaus oro gurkšniu tapo du E. Kebliko tritaškiai, o įpusėjus rungtynėms „Stadionas“ ir toliau išlaikė tą patį 5 taškų pranašumą – 39:34. Trečiasis kėlinys prasidėjo dviem gražiais „Stadiono“ komandos žaidėjo K. Aldakausko reidais, tačiau tada „Stakliškės“ ėmė demonstruoti visą savo potencialą. K. Abramavičius ir E. Keblikas terorizavo priešininkų gynybą tolimais metimais ir sėkmingais prasiveržimais po krepšiu, o „Stadiono“ komanda įkrito į rimtą duobę, kadangi komandinis žaidimas prieniškiams nesiklijavo, o pavieniai veiksmai bandant pelnyti taškus baigdavosi nesėkmingai.

„Stakliškės“ ne tik pasivijo savo varžovus, bet ir persvėrė rezultatą. Prieš prasidedant lemiamai rungtynių atkarpai jie pirmavo 58:51. Šaltą dušą gavę „Stadiono“ krepšininkai ketvirtą kėlinį pradėjo kaip iš natų – 4 greiti tritaškiai leido pastariesiems vėl išsiveržti į priekį ir priversti „Stakliškes“ prašyti minutės pertraukėlės.

Po trumpo pasitarimo stakliškiečiai sugebėjo stabilizuoti padėtį ir neleisti priešininkams galutinai atsiplėšti. Tačiau į kiekvieną rezultatyvią „Stakliškių“ ataką „Stadionas“ taip pat atsakydavo taikliu metimu. Įtampa aukščiausią tašką pasiekė po taiklaus K. Abramavičiaus tolimo metimo, kuris sumažino „Stakliškių“ atsilikimą iki 2 taškų – 71:73, o iki rungtynių pabaigos buvo likę vos pusantros minutės.

Tačiau tada aukščiausią klasę pademonstravo „Stadiono“ komandos bokštas V. Vaikšnis – taiklus jo dvitaškis komandai sugrąžino saugią 4 taškų persvarą, o po apmaudžios M. Nenartavičiaus pražangos Vytautas pridėjo dar ir du taiklius baudos metimus, po kurių „Stakliškės“ jau nesugebėjo atsigauti. Greitas stakliškiečių pražangas V. Vaikšnis sėkmingai vertė taškais, taip atvesdamas savo komandą ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio.

„Stadionas“ laimėjo finalines rungtynes rezultatu 80:73 ir antrus metus iš eilės tapo Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio pirmenybių nugalėtojais! Naudingiausiu finalo rungtynių žaidėju tapo „Stadiono“ atstovas V. Vaikšnis.

„Stadionas“ – „Stakliškės: 80:73 (25:20; 14:14; 12:24; 29:15)
„Stadionas“: V. Vaikšnis 30 tšk., M. Jančiauskas 15 tšk., K. Aldakauskas 11 tšk..
„Stakliškės“: K. Abramavičius 22 tšk., E. Keblikas 21 tšk., M. Nenartavičius 12 tšk..

Prieš apdovanojimų ceremoniją vyko karavano ir tritaškių metimo konkursai. Tritaškiuose nepralenkiamas buvo Edvinas Juodsnukis, o karavano rungtyje triumfavo Eigirdas Keblikas.

Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių informacija