Prienų r. savivaldybėje vyko Nacionalinės žemės tarnybos susitikimas

0
1828

Birželio 7 d. Prienų r. savivaldybėje vyko Nacionalinės žemės tarnybos (toliau – NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos inicijuotas susitikimas, į kurį buvo pakviesti Prienų r. bei Birštono savivaldybių merai, administracijų direktoriai, NŽT Prienų ir Birštono skyriaus vadovai. Susitikime taip pat dalyvavo krašto verslo, žemdirbių organizacijų atstovai.

Vykusio susitikimo tikslas – aptarti NŽT bendradarbiavimą su socialiniais partneriais ir Prienų, ir Birštono skyriaus darbą.

NŽT atstovai paminėjo, kad problemų sprendžiant su žeme susijusius klausimus yra, bet jas stengiamasi spręsti. Pabrėžta, kad tarnyba dirba vadovaudamasi teisės aktais ir nedarydama išimčių jokiam asmeniui ar asmenų ar interesų grupei. Apklausos esą rodo, kad piliečių aptarnavimas gerėja, pasitenkinimas teritorinių skyrių darbu didėja.

Prienų rajono ir Birštono savivaldybių vadovai kalbėjo, kad su vietos tarnyba ir jos vedėja yra bendradarbiaujama, problemas stengiamasi spręsti, tačiau norėtųsi geresnio žemės savininkų ar nuomininkų informavimo, efektyvesnių veiksmų, sprendžiant kausimus, susijusius su turistiniais objektais, didesnės kompetencijos iš tarnybos darbuotojų. Merų nuomone, žemės klausimus būtų daug paprasčiau spręsti, jei teisė disponuoti valstybine žeme būtų suteikta savivaldai.

Verslo ir žemdirbių atstovai išsakė savo pastebėjimus dėl bendros žemės ūkio politikos, įstatymų netobulumo, smulkių sklypų nuomojimo, bendradarbiavimo tarp tarnybos ir žemės naudotojų, nesusikalbėjimo tarp pačių ūkininkų.

Sutarta gerinti komunikaciją tarp savivaldybės, tarnybos ir žemdirbių, teikti daugiau informacijos gyventojams.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai