Prienų mainų punktas vadinsis „Mainukas“

0
2185

Šių metų pavasarį buvo paskelbtas mainų punktų vardo parinkimo konkursas. Susumavus jo rezultatus nuspręsta, kad Alytaus regiono atliekų tvarkymo technologijų parke įrengtas Daiktų paruošimo pakartotiniam naudojimui centras vadinsis „Tiko Tiks“, o atliekų surinkimo aikštelėse esantys mainų punktai turės „Mainuko“ vardą.

Būtent už šiuos du pavadinimus balsavo daugiausia apklausos dalyvių. Jų valia konkurso nugalėtojais tapo Albinas Čelkonas, pasiūlęs pavadinimą „Tiko Tiks“, ir Ernesta Matonė bei Deivydas Palačionis, pavadinimo „Mainukas“ autoriai. Jiems atiteks konkurso prizas – ekologinė edukacija. Apie jos laiką ir vietą laimėtojai bus informuoti asmeniškai.

Iš viso šiam konkursui buvo pasiūlyta beveik šimtas pavadinimų variantų. Komisija atrinko tris labiausiai reikalavimus atitikusius pasiūlymus: „Tiko Tiks“, „PakartOK“, „Mainukas“ ir paskelbė apklausą, kurios metu buvo galima balsuoti už vieną iš šių vardų.

„Apklausoje dalyvavo beveik 400 žmonių. Daugiausia balsų surinko „Mainukas“ ir „Tiko Tiks“. Kadangi naujų objektų yra daug, nusprendėme panaudoti abu šiuos variantus: daiktų paruošimo pakartotiniam naudojimui centrą pavadinti „Tiko Tiks“, o mainų punktus – „Mainukais“, – sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Aplinkosauginio ugdymo ir pakartotinio naudojimo padalinio vadovė Agnė Jučienė, besidžiaugianti, kad žmonės buvo labai aktyvūs, siūlydami naujų objektų pavadinimus.

Alytaus regione, stambiųjų ir kitų atliekų surinkimo aikštelėse, jau veikia 19 daiktų mainų punktų, į kuriuos žmonės atneša įvairių jiems nebereikalingų, bet naudoti tinkamų daiktų. Toks punktas veikia ir Prienuose, Didelių gabaritų bei kitų atliekų surinkimo ir Žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje Pramonės g. (vadovė Gintarė Šeškevičienė). Aikštelė atidaryta antradienį–šeštadienį, 9.00–18.00 val. Pietų pertrauka nuo 13.00 iki 14.00 val. Dėl papildomos informacijos galima paskambinti aikštelės vadovei telefonu 8 672 89 244.
Kaip teigiama ARATC pranešime, kiek daugiau nei prieš metus pradėję veikti šie punktai labai greitai išpopuliarėjo – kai kurie žmonės į juos jau ateina ne tik ieškodami reikalingų daiktų, bet ir tiesiog pasižvalgyti – gal ras ką nors įdomaus ar naudingo. Pasitaiko ir norinčių imti viską iš eilės, nes tai – nemokama. Tačiau taisyklės numato, kad vienas asmuo vienu metu iš mainų punkto gali paimti ne daugiau kaip penkis daiktus.

Kai kurie mainų punktuose palikti daiktai yra visiškai geri, kitus reikia paremontuoti, patvarkyti. Netrukus daiktai, kuriuos reikia tvarkyti, iš mainų punktų bus vežami į jų paruošimo pakartotiniam naudojimui centrą ir čia tvarkomi, remontuojami, kad būtų tinkami tolesniam naudojimui. Centre vyks įvairūs užsiėmimai ir edukacijos, pristatančios antrinio panaudojimo galimybes.

Prienų r. savivaldybės ir Alytaus regiono atliekų centro informacija

Komentarai

komentarai