Prienų „Ąžuolo“ progimnazija pradeda naują Erasmus+ projektą

0
1007

 Mokslo metų pradžioje Švietimo mainų paramos fondas skyrė finansavimą naujam Erasmus + KA2 bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projektui „Y.E.A.H.“ – „Young Europeans – Active & Healthy“ (YEAH–Jauni Europiečiai: aktyvūs ir sveiki).

Projektas bus vykdomas kartu su mokyklomis partnerėmis iš Ispanijos, Portugalijos, Lenkijos, Latvijos ir Rumunijos šalių.

Projekto veiklomis ketinama atkreipti dalyvaujančių šalių mokinių, darbuotojų ir vietos bendruomenių dėmesį į sporto, fizinio aktyvumo ir sveikos mitybos svarbą.

Projekto tikslas – ugdyti mokinių bendravimo kompetencijas, skiepyti pagarbą ir toleranciją skirtingų kalbų ir kultūrų žmonėms, mokyti geriau suprasti kaip įvairus pasaulis veikia kartu, o taip pat ir pagilinti sveikos mitybos, aktyvaus gyvenimo būdo žinias. Projektas suteiks galimybę kurti draugiškus ir prasmingus santykius su partnerių mokyklomis, motyvuos mokinius sveikai gyvensenai ir mitybai.

Projekte bus analizuojamos dvi temos: SPORTAS ir MITYBA.

Pirmaisiais projekto veiklų vykdymo metais mokiniai domėsis skirtingų šalių sportininkų pasiekimais, senovinėmis ir dabar populiariomis sporto šakomis ir sportiniais žaidimais, olimpinių žaidynių tradicijomis, giliau supras ir galės įvertinti savo fizinę ir sveikatos būklę.

Antrieji projekto metai bus skiriami sveikos mitybos temai.  Šalių partnerių mokyklų mokiniai turės galimybę sudėlioti savo mokyklos receptų knygą.

Šis projektas suteiks mokiniams galimybę  plėtoti savo anglų kalbos žinias. Bus praturtintos mokinių žinios  apie kitų šalių tradicijas ir kultūrą.

Spalio 1-6 dienomis buvo organizuotas įžanginis projekto partnerių mokyklų atstovų susitikimas koordinuojančioje projektą Liublino (Lenkija) mokykloje. Progimnazijai susitikime atstovavo direktorė Irena Tarasevičienė ir projekto paraišką parengusi anglų kalbos mokytoja Adelė Berezovskaja. Savaitę trukusiame susitikime buvo aptarti projekto tikslai, pasidalintos veiklos, suderintas projekto mobilumų grafikas, parengtas veiklų planas. Susitikime suplanuota, kad  progimnazija  pirmoji gruodžio mėnesį organizuos bendrą projektinių veiklų susitikimą partnerių mokyklų mokinių ir mokytojų atstovams.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai