Premjeras patikino, kad Jiezno pirminės sveikatos priežiūros centro rekonstrukcija bus užbaigta

0
2673

Balandžio 23 d., antradienį, Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Savivaldybės gydytojas Virginijus Slauta lankėsi Jiezne, kur susitiko su Premjeru Sauliumi Skverneliu, atvykusiu pasidomėti Jiezno pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) rekonstrukcijos darbais. Susitikime su Premjeru dalyvavo ir Seimo narys Andrius Palionis, Jiezno krašto atstovai Savivaldybės taryboje bei kiti Tarybos nariai, Jiezne veikiančių įstaigų, organizacijų vadovai, vietos bendruomenės nariai.

Lydimas mero ir Jiezno PSPC vadovės Stefanijos Bunevičienės, Premjeras apžiūrėjo PSPC ir Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pastatus, rekonstrukcijos darbus. Išgirdo, kodėl buvo nutrauktas darbų finansavimas ir toliau buvo atsisakoma jį tęsti, nors Prienų r. savivaldybės meras ne kartą kreipėsi ir į buvusius Vyriausybės vadovus, ministrus, pavaduotojus (dauguma jų lankėsi Jiezne). „Norime, kad slaugos paslaugos Jiezne išliktų. Būtų labai gerai, kad ir Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, ir PSPC personalas sutilptų viename pastate – sumažėtų išlaikymo išlaidos, pagerėtų darbo sąlygos, paslaugų kokybė ir jų prieinamumas“, – pabrėžė A. Vaicekauskas, visų susirinkusiųjų vardu kreipdamasis į Premjerą su prašymu padėti užbaigti slaugos ligoninės pastato rekonstrukciją. Darbams užbaigti reikėtų virš 200000 eurų (be Savivaldybės dalies).

Premjeras S. Skvernelis pabrėžė, kad tęstinis projektas bendromis valstybės ir Savivaldybės pastangomis turi būti užbaigtas. Anot Premjero, jeigu nebus galimybės reikiamos sumos surasti iš rezervo šiais metais, kitais metais ji bus įtraukta į valstybės biudžetą atskira eilute.

Savivaldybės meras, Tarybos ir Seimo atstovai su Premjeru S. Skverneliu aptarė ir kitas aktualijas: kelio Kaunas–Prienai–Alytus rekonstrukciją, Kelių priežiūros ir plėtros programą, sveikatos priežiūros paslaugų išsaugojimą Prienų ligoninėje, nuotekų tvarkymą.

Vyriausybės vadovas sutiko, kad kelias Kaunas–Prienai–Alytus yra šio regiono problema, ir, anot jo, reikės tiek politinės valios, tiek kitų pastangų, kad ji būtų išspręsta. Anot Premjero, kelio rekonstrukcijos įgyvendinimas turi būti bendras šio regiono savivaldybių interesas. S. Skvernelio nuomone, tos ligoninės, kurios teikia kokybiškas paslaugas, turi išlikti, tačiau jos turi peržiūrėti sritis, kuriose specializuojamasi, ir jas stiprinti.

Premjeras susitikime akcentavo, kad slaugos paslaugų apimties plėtra, asmens sveikatos priežiūros įstaigų kokybės rodiklių įdiegimas, stebėsenos sistemos tobulinimas, ligoninių priėmimo ir skubiosios pagalbos skyrių tinklo ir infrastruktūros modernizavimas, racionaliai paskirstant pacientų srautus, yra vieni iš Nacionalinės regioninės politikos prioritetų iki 2030 metų.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai