Prasidėjo Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybės

0
2293

2018 m. gruodžio 2 dieną prasidėjo naujosios Prienų rajono savivaldybės ir laikraščio „Gyvenimas“ krepšinio pirmenybės. Pirmajame susitikime į aikštę žengė „Jiezno“ ir Veiverių „Amberio“ komandos. Nepaisant „Jiezno“ komandos žaidėjo S. Beliūno pastangų rungtynių pradžioje, „Amberis“ po pirmojo kėlinio pirmavo 17:12. Veiverių komanda antrame kėlinyje dar labiau suveržė gynybos gniaužtus ir jiezniškiams leido pelnyti vos 9 taškus, kai patys surinko 18 ir įpusėjus rungtynėms pirmavo 35:21. Trečiajame kėlinyje „Jieznas“ surengė spurtą 10:0 ir privertė Veiverių krepšininkus prašyti minutės pertraukėlės. Po jos „Amberio“ žaidėjas P. Kirpičenko smeigė du tolimus metimus ir sugrąžino veiveriškiams saugų pranašumą. Per paskutiniąsias 10 minučių „Amberio“ krepšininkai pataikė dar tris tritaškius ir iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 67:55.

Veiverių „Amberis“ – „Jieznas“ 67:55 (17-12 18-9 18-16 14-18)
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Amberis“: P. Kirpičenko 19, T. Tulauskas 17, G. Žilinskas 14;
„Jieznas“: E. Petkevičius ir S. Ivanauskas po 12, E. Stražnickas 10.

Kitame susitikime „Pakuonio“ komanda egzaminavo pirmenybių naujokus „PMVD“ krepšininkus. PMVD komanda rungtynes pradėjo susikausčiusi, o tuo pasinaudoję pakuoniškiai nesunkiai rinko taškus iš baudos aikštelės. Vis dėlto, E. Šerpensko taiklūs baudos metimai kėlinio pabaigoje leido „PMVD“ pirmauti 15:12. Antrajame ketvirtyje ir toliau vyko atkakli kova taškas į tašką, o į kiekvieną „PMVD“ bandymą atsiplėšti „Pakuonis“ atsakydavo taikliais metimais. Įpusėjus rungtynėms „PMVD“ buvo priekyje 37:31. Po didžiosios pertraukos „PMVD“ pradėjo kibiai gintis prieš savo varžovus ir persvara ėmė augti lyg ant mielių – prieš prasidedant paskutiniam ketvirčiui pakuoniškiai jau atsiliko 48:69. Paskutinis kėlinys tebuvo formalumas, o trys tolimi E. Zamblausko metimai leido „PMVD“ laimėti solidžia 35 taškų persvara – 92:57.

„PMVD“ – „Pakuonis“ 92:57 (15-12 22-19 32-17 23-9)
„PMVD“: E. Šerpenskas ir T. Šalčius po 16, M. Seilius 13;
„Pakuonis“: R. Tarcijonas 14, R. Grimalauskas 13, M. Šalčius 11. „PMVD“ žaidėjas I. Snapaitis nubaustas technine pražanga.

Prieš prasidedant trečiosioms dienos rungtynėms, Prienų sporto ir pramogų arenoje vyko pirmenybių atidarymo šventė. Susirinkusiems žiūrovams ir žaidėjams šoko Prienų kūno kultūros ir sporto centro jaunosios gimnazistės, o sveikinimo žodžius sakė Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Marcinkevičius ir laikraščio „Gyvenimas“ redaktorė Dalė Lazauskienė.

Po oficialios dalies prasidėjo „Stadiono“ ir Balbieriškio „Ringio“ komandų susitikimas. Tiesiog įspūdingai rungtynes pradėjo „Stadionas“, kuris vos per dvi minutes šovė į priekį rezultatu 16:2. Po minutės pertraukėlės „Ringis“ stabilizavo situaciją ir po truputį ėmė artėti link varžovų. Po pirmojo kėlinio „Stadionas“ pirmavo 28:24. Po pertraukėlės abi komandos ir toliau demonstravo puikų žaidimą puolime, o balbieriškiečiai, vedami A. Sakavicko ir V. Vaivados, sumažino skirtumą iki minimumo. Po dviejų kėlinių, net 27 taškus kartu pelniusių Ž. Mikušausko ir R. Gerbutavičiaus dėka „Stadionas“ pirmavo 53:52. Trečiame ketvirtyje „Stadionas“ ėmė dar labiau didinti apsukas ir greitų atakų, kurių smaigalyje dažniausiai atsidurdavo G. Maceina, dėka padidino savo pranašumą iki 11 taškų – 84:73. Lemiamame kėlinyje „Ringis“ kelis kartus buvo priartėjęs iki 6 taškų, tačiau net ir 7 (!) A. Mitrulevičiaus ir V. Vaivados tritaškiai balbieriškiams neleido išsiveržti į priekį. „Stadionas“ laimėjo rungtynes rezultatu 116:110.

„Stadionas“ – Balbieriškio „Ringis“ 116:110 (28-24 25-28 31-21 32-37)
„Stadionas“: M. Knyšius 29, G. Maceina 25, R. Marcinkevičius 21;
„Ringis“: V. Vaivada 35, A. Sakavickas 26, A. Mitrulevičius 16.

„Stadiono“ komandos žaidėjas R. Marcinkevičius nubaustas technine pražanga.
„Dvariuko“ ir „Pušynės“ susitikimas prasidėjo fantastišku „Dvariuko“ komandos lyderio D. Šeškaus žaidimu. LKL rungtyniaujantis D. Šeškus jau per pirmasias 10 minučių surinko 15 taškų ir padėjo „Dvariukui“ susikrauti 10-ies taškų persvarą. Antrajame kėlinyje „Dvariuko“ žaidimas tarsi sustojo, o tuo pasinaudojusi „Pušynė“ ne tik pasivijo varžovus, bet ir ėmė didinti savo pranašumą, kuris po dviejų kėlinių jau siekė 12 taškų – 45:33. Po didžiosios pertraukos žaidimas išsilygino, o „Dvariukui“ niekaip nesisekė sumažinti atsilikimo. „Pušynės“ žaidėjai smeigė kelis skaudžius tritaškius paskutinėmis atakos sekundėmis ir prieš lemiamą ketvirtį išlaikė tą patį 11 taškų pranašumą. Paskutiniajame kėlinyje „Dvariukui“ pavyko priartėti iki 4 taškų, tačiau iškart po minutės pertraukėlės „Pušynė“ surengė puikų spurtą 10:0 ir galutinai išsprendė visus reikalus. Finalinė rungtynių sirena užfiksavo „Pušynės“ pergalę rezultatu 90:80.

„Pušynė“ – „Dvariukas“ 90:80 (12-22 33-11 24-24 21-23)
„Pušynė“: T. Kavaliauskas 24, A. Sinkevičius 16, M. Birbalas 15;
„Dvariukas“: D. Šeškus 29, A. Tilindė 17, D. Petkevičius 11.

Paskutinės dienos rungtynės tarp „Prienai-Tango pizza“ ir „Šilavoto“ komandų taip pat prasidėjo labai rezultatyviai. Abiejų komandų žaidėjai puikiai metė iš toli, o po pirmojo kėlinio vyravo lygybė – 25:25. Antrajame ketvirtyje ėmė ryškėti „Tango Pizza“ komandos pranašumas: E. Mankausko, šiame šiame kėlinyje pelniusio 11 taškų, vedami prieniškiai surinko net 33 taškus ir po dviejų ketvirčių pirmavo rezultatu 58:46. Antrojoje rungtynių dalyje ir toliau dominavo puolimas: „Tango pizza“ ir toliau demonstravo pavydėtiną taiklumą iš toli, tuo tarpu „Šilavotas“ didžiąją taškų dalį rinko metimais iš po krepšio. Puikus O. Aleksyno žaidimas per paskutiniąsias 10 minučių leido „Prienai-Tango pizza“ komandai iškovoti rezultatyvią pergalę – 108:97.

„Prienai-Tango pizza“ – „Šilavotas“ 108:97 (25-25 33-21 29-24 21-27)
„Prienai-Tango pizza“: E. Mankauskas ir O. Aleksynas po 25, K. Chadakauskas 19;
„Šilavotas“: G. Navickas 30, E. Seniūnas 17, L. Kurtinaitis 16.