Praktinėje respublikinėje mokyklinių laikraščių leidėjų konferencijoje „Mokyklos laikraštis rašo…“ dalyvavo dvylika komandų

0
847

Gruodžio 1-ąją Prienų „Žiburio“ gimnazijoje vyko kasmetinė penktoji respublikinė mokyklinių laikraščių konferencija „Mokyklos laikraštis rašo“, kurią tradiciškai organizuoja Prienų „Žiburio“ gimnazija ir Prienų švietimo pagalbos tarnyba.

Ši konferencija buvo kitokia negu ankstesnė: organizatorių sumanymu, kuriam entuziastingai pritarė ir UAB „Aipek“, buvo sumanyta mokyklinių laikraščių komandas įpareigoti paruošti savo laikraščio vieną puslapį atvykus į gimnaziją. Toks pasiūlymas susilaukė laikraščių leidėjų dėmesio ir konferencijoje užsiregistravo net 12 laikraščių leidėjų komandų – daugiau nei 90 dalyvių.

Konferencijoje tradiciškai dalyvavo Prienų rajono mokyklinių laikraščių – Balbieriškio pagr. mokyklos laikraščio „Spindulėlis“ (vad. R. Zdanevičienė), „Revuonos“ pagr. mokyklos laikraščio „Revuona“ (vad. V. Pikčilingienė), „Žiburio“ gimnazijos laikraščio „Salve“ (vad. L. Karčiauskienė) – komandos ir svečiai iš kitų Lietuvos mokyklų.

Po „Žiburio“ gimnazijos vaikinų ansamblio dainos konferencijos dalyvius sveikino gimnazijos direktorė I. Kačinauskienė, Prienų švietimo pagalbos tarnybos direktorė D. Stankevičienė, o besiruošiančią 100-mečiui gimnaziją pristatė L. Ališauskaitė – baigusi kadenciją GMS prezidentė.

Žurnalistės, lektorės L. Laurinčiukienės paskaita „Ko reikia, kad mokyklinis laikraštis būtų įdomus?“ buvo įspūdingas ir įtraukus reginys. Po paskaitos gimnazijos mokytoja, viena iš konferencijos organizatorių L. Karčiauskienė pakvietė komandas į joms paskirtus kabinetus per 90 minučių sukurti paskutinį savo mokyklos laikraščio puslapį. Konferencijos nuostatuose buvo siūlytos temos: „Žiburio“ gimnazija ir Prienų švietimo pagalbos tarnybos šventės ir kasdienybės, konferencijos įspūdžiai.

Konferencijos pabaiga – laikraščių leidėjų komandų apdovanojimas – prasidėjo gimnazijos choro daina ir Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo R. Zailsko sveikinimu. Kiekvienai komandai švietimo skyriaus vedėjas įteikė po padėką už dalyvavimą praktinėje konferencijoje, Švietimo pagalbos tarnybos metodininkė O. Radzvilavičienė – po krepšelį su bloknotu gražioms mintims, o rėmėjai – dovanas. Prienų rajono Mero dovana atiteko Prienų „Žiburio“ gimnazijos laikraščio „Salve“ komandai ir jos vadovei L. Karčiauskienei. Puiku, kad konferencijoje visi rėmėjai rado gražių žodžių ar patarimų savo pasirinktai laikraščių komandai, linkėjo prasmingos veiklos.

Levutė Karčiauskienė, Prienų „Žiburio“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė
Nuotraukos Miglės Kazlauskaitės, Miglės Buzaitės, Emilijos Damukaitytės

Komentarai

komentarai