Penktojo Prienų r. savivaldybės ir laikraščio „Gyvenimas“ krepšinio pirmenybių turo rezultatai

0
945

Sausio 17 d. Prienų rajono savivaldybės ir laikraščio „Gyvenimas“ taurės penkerių rungtynių maratonas prasidėjo dviejų, kol kas pergalės džiaugsmo nepatyrusių komandų susitikimu.

2Birštono „Žvėrys-Ernas“ stojo į kovą prieš Prienų seniūnijos komandą. Beveik be keitimų rungtyniavusios komandos palaikė lėtą, pozicinį krepšinį, o rungtynės vyko taškas į tašką. Po pirmojo kėlinio minimalų pranašumą turėjo Birštono atstovai. Iki šių rungtynių savo žaidimo neradęs vienas Birštono komandos lyderių Artiomas Marchockis pagaliau prabilo ir su komandos draugo Justo Tamošiūno pagalba padėjo savo komandai spurtuoti 10-0, taip antrojo kėlinio viduryje savo komandai sukraudami dviženklį pranašumą 33-23. Vis dėlto, dar iki antrojo kėlinio pabaigos Prienų seniūnijos krepšininkai sumažino deficitą iki 4 taškų. Įprastai antrojoje rungtynių pusėje jėgų pritrūkstantys Prienų seniūnijos žaidėjai šį kartą įgavo antrą kvėpavimą ir po trijų Pauliaus Minajevo tritaškių jau pirmavo 42-48. Jeigu ketvirtajame kėlinyje Birštoniškiai dar turėjo vilčių iškovoti pirmąją pergalę, tai visas jas sudaužė Vytautas Vitkauskas per pirmąsias dvi kėlinio minutes pataikęs tris tritaškius iš eilės, taip sukraudamas savo komandai saugų pranašumą. Net 17 taškų per lemiamą ketvirtį įmetusio J. Tamošiūno pastangų pergalei nepakako.

Birštono „Žvėrys-Ernas“ – Prienų seniūnija 72-76 (15:14; 22:19; 8:20; 27:23)

Rezultatyviausi žaidėjai:
Birštono „Žvėrys-Ernas“: J. Tamošiūnas 33 tšk., A. Marchockis 15 tšk., K. Lipkevičius 11 tšk.
Prienų seniūnija: V. Vitkauskas 19 tšk., A. Šeškus 18 tšk., T. Stupuris 16 tšk.

Antrosiose rungtynėse tarpusavio jėgas išmėgino Išlaužo ir Stakliškių seniūnijų komandos. Pastarieji jau nuo pirmųjų minučių ėmė įrodinėti savo pranašumą bei geros gynybos prieš varžovų lyderius dėka pirmąjį kėlinį užbaigė turėdami apčiuopiamą 7 taškų pranašumą. Varžovus ypač dažnai klysti privertę Stakliškių krepšininkai skirtumą padidino iki 15 taškų ir žaidimo vadžias jau laikė savo rankose. Po priverstinės minutės pertraukėlės Išlaužas į aikštelę grįžo labiau susikoncentravę, pradėję branginti kamuolį ir atradusi savo lyderius pamažu ėmė tirpdyti Stakliškių pranašumą. Po trijų tritaškių iš eilės Išlaužo deficitas siekė 5 taškus, o iki pirmosios rungtynių pusės pabaigos jį sumažino iki minimumo 41-40. Vis tik, ilgiau kartu rungtyniaujantys Stakliškių žaidėjai per ilgąją pertrauką padarė reikiamas išvadas ir trečiąjį kėlinį pradėjo spurtuodami 16-3, taip susigrąžindami rungtynių kontrolę į savo rankas. Ir taip sėkmingą trečiąjį ketvirtį Stakliškėms taikliu metimu nuo vidurio linijos aidint sirenai užbaigė Tautvydas Švedas, galutinai sugniuždydamas savo varžovus. Ketvirtajame kėlinyje komandos keitėsi sėkmingomis atakomis, tačiau Išlaužas savo deficito sumažinti nesugebėjo ir Stakliškės iškovojo užtikrintą pergalę.

Stakliškės – Išlaužas 86:71 (22:15; 19:25; 27:14; 18:17)1

Stakliškių seniūnija: T. Švedas 25 tšk., D. Židanavičius 23 tšk., A. Kaminskas 13 tšk.
Išlaužo seniūnija: A. Tilindė 24 tšk., A. Tulas 15 tšk., V. Venckevičius 13 tšk.

Trečiosiose rungtynėse susitiko pirmenybių debiutantai „Dvariukas“ prieš jauniausią komandą Prienų „KKSC 99“. „Dvariukas“ greitai gavo šaltą dušą ir įpusėjus kėliniui jau turėjo 8 taškų deficitą, o po pirmojo kėlinio atsilikonėjo 15-18. Vis dėlto „Dvariuko“ debiutantas Dovydas Šemeklis savo žaidimą pajautė antrajame kėlinyje. D. Šemeklis pelnė 12 taškų ir sukrovė savo komandai dviženklį pranašumą. Po dviejų kėlinių 39-29 jau pirmavo „Dvariukas“. Antroje rungtynių pusėje jaunieji krepšininkai priartėti arčiau nei per 12 taškų nesugebėjo ir intrigos neatkūrė.  Nugalėtojus į pergalę vedė trys LKL duonos ragavę krepšininkai – Domantas Šeškus, Karolis Aldakauskas ir Dovydas Šemeklis.

„Dvariukas“ – Prienų „KKSC 99“ 89-70 (15:18; 24:11; 28:25; 22:16)

„Dvariukas“: D. Šeškus 26 tšk., D. Šemeklis 23 tšk., K. Aldakauskas 14 tšk.
„KKSC 99“: R. Stadalius 15 tšk., K. Chadakauskas 13 tšk., L. Vainikevičius 12 tšk., T. Paplauskas 11 tšk.

Priešpaskutinėse savaitgalio rungtynėse viena prieš kitą stojo kol kas be pralaimėjimų žengusios Naujosios Ūtos bei „Stadiono“ komandos. Nuo pirmųjų minučių į priekį šovė pastaroji komanda vedina savo lyderio Gedinimo Maceinos, pelniusio pirmuosius 10 komandos taškų. Pasibaigus pirmajam kėliniui, 23-17 pirmavo prieniškiai. Naujosios Ūtos šansus kovoti su grupės lyderiais trukdė trumpas atsarginių žaidėjų suolelis. Negana to, antrojo kėlinio pradžioje 4-ąją pražangą užsidirbo ir komandos lyderis Mantvydas Gečionis. Priešininkų silpnosiomis vietomis pasinaudoję „Stadionas“ greitomis atakomis rinko taškus ir po dviejų kėlinių buvo atitrūkę 15-os taškų skirtumu. Vis tik, po ilgosios pertraukos sugrįžę Naujosios Ūtos žaidėjai dar bandė pakovoti dėl pergalės, sėkmingos gynybos dėka skirtumą sumažino iki 4 taškų 53-49. Nepaisant bandymų sukurti intrigą, „Stadionas“ įjungė aukštesnę pavarą ir ketvirtajame kėlinyje sutvarkė visus formalumus. Gerai rungtyniavę „Stadionas“ ir toliau išlieka nenugalėti, įsitvirtindami A pogrupio viršūnėje.

„Stadionas“ – Naujoji Ūta 92-72 (23:17; 26:17; 15:21; 28:17)

„Stadionas“: G. Maceina 25 tšk., R. Gerbutavičius 20 tšk.
Naujosios Ūtos seniūnija: M. Gečionis 19 tšk., L. Kurtinaitis 17 tšk., K. Aliukevičius 13 tšk.

Paskutinėse rungtynėse Paprūdžiams iššūkį bandė mesti Jiezno komanda. Šiose rungtynėse intriga dingo jau po pirmojo kėlinio. Nors ir be savo pagrindinių žaidėjų, Paprūdžiai sugebėjo formalumus išspręsti dar pirmoje rungtynių pusėje. Jiezno deficitui perkopus dviženklę ribą, žaidėjai tiesiog nuleido rankas ir laukė rungtynių pabaigos. Paprūdžių atstovai sutriuškino savo varžovus ir pakartojo „Dvariuko“ komandos rekordą – rungtynes laimėjo 42 taškų skirtumu.

„Paprūdžiai“ – Jieznas 92-50 (20:14; 17:11; 29:12; 26:13)

„Paprūdžiai“: A. Remeika 23 tšk., Š. Lukošius 18 tšk., Ž. Mikušauskas 15 tšk., L. Milašauskas 14 tšk.
Jiezno seniūnija: L. Pempė 10tšk., R. Žuromskis ir T. Norkūnas po 9 tšk.

Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių informacija