Pasitarimas maisto atliekų surinkimo ir tvarkymo klausimais

0
710

Sausio 10 d. Prienų r. savivaldybėje vyko pasitarimas dėl maisto atliekų surinkimo bei sutvarkymo. Pasitarime dalyvavo Prienų r. savivaldybės administracijos Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vyr. specialistė I. Ramanauskienė, Švietimo skyriaus vyr. specialistė V. Zujienė, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktoriaus pavaduotojas R. Dimša ir specialistė K. Lastauskienė, rajono švietimo įstaigų, Prienų ligoninės, Jiezno paramos šeimai centro ir Prienų globos namų vadovai.

ARATC atstovai susirinkusiems pristatė vykdomą eksperimentą, kurio metu iš švietimo įstaigų ir kitų savivaldybės ir valstybės lėšomis finansuojamų rajono įstaigų būtų surenkamos maisto atliekos. „Žinome, kad dabartinė virtuvės ir maisto atliekų tvarkymo tvarka švietimo ir kitoms įstaigoms yra labai nepatogi, brangi, surinkimo dažnumas labai retas, sutarčių sudarymas labai sudėtingas, įstaigoms reikia aplinkosaugos specialistų, todėl tai blogina rūšiavimo kokybę, įstaigos susilaukia kontroliuojančių institucijų sankcijų, taip pat nemaža atliekų dalis pakliūva į mišrias atliekas, už kurias sumoka savivaldybė“, – pabrėžė R. Dimša. Direktoriaus pavaduotojas siūlė, kad Prienų r. savivaldybės biudžetinių įstaigų maisto tiekimo paslaugų organizatoriai sudarytų atliekų surinkimo ir sutvarkymo sutartį su ARATC pačiomis geriausiomis sąlygomis.

Žadama atliekas surinkti ir į sutvarkymo vietą išvežti savo transportu, surinkti visų rūšių biologiškai skaidžias virtuvių ir valgyklų atliekas, užtikrinti ne retesnį kaip vieną kartą per savaitę atliekų surinkimą, atliekoms laikyti pateikti 120 arba 240 l konteinerį (-ius), atliekų surinkimo dieną užpildytą konteinerį pakeisti išplautu ir dezinfekuotu tuščiu konteineriu.

Anot direktoriaus pavaduotojo, atliekos būtų renkamos ir tvarkomos 12 mėnesių ir jeigu paslaugų teikimas pasiteisintų – eksperimentas būtų pratęstas. Tokiu principu maisto atliekos biudžetinėms įstaigoms jau yra tvarkomos Alytaus miesto, Druskininkų bei Birštono savivaldybėse.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai