Pasirašyta vandentvarkos infrastruktūros plėtros ir rekonstrukcijos projekto sutartis

0
1379

Liepos 4 d. Prienų r. savivaldybėje pristatytas UAB „Prienų vandenys“ parengtas projektas „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra ir rekonstrukcija Prienų rajone“ ir pasirašyta statybos rangos sutartis su UAB „Infes“, kuri įgyvendins projektą.

Renginyje dalyvavo Prienų r. savivaldybės vadovai, bendrovės „Prienų vandenys“ direktorius P. Mitkevičius, bendrovės „Infes“ direktorius A. Markevičius, rajono spaudos atstovai.

Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas pabrėžė, kad vandentvarkos infrastruktūros plėtra ir rekonstrukcija – labai svarbus Prienų r. savivaldybei europinis projektas, kuris bus įgyvendinamas 2014–2020 metų ES fondų lėšomis. Meras pasidžiaugė, kad įgyvendinus projektą prie vandentiekio ir nuotekų tinklų turės galimybę prisijungti didelė dalis kaimiškųjų Strielčių ir Stakliškių teritorijų gyventojų, Stakliškėse bus įrengti nuotekų valymo įrenginiai.

Kaip teigė UAB „Prienų vandenys“ vadovas P. Mitkevičius, projektas bus vykdomas Prienuose, Strielčiuose ir Stakliškėse. Visas projektas truks dvejus metus. Planuojama iš viso nutiesti apie 19 km naujų vandens ir nuotekų trasų bei apie 4,5 km trasų rekonstruoti. Projekto išlaidų suma – 3 087 459,20 eurų (be PVM), iš jų virš 2 mln. eurų – europinės lėšos, likusi suma (apie 902 000 eurų) – partnerių lėšos.

Pasak UAB „Prienų vandenys“ vadovo, projekto įgyvendinimo metu Strielčių kaime bus nutiesta apie 13,52 km vandentiekio ir nuotekų tinklų, iš jų – apie 6,665 km vandentiekio ir apie 6,854 km nuotekų tinklų. Bus suteikta galimybė 89 būstams (205 gyventojai) naudotis geriamojo vandens tiekimo paslaugomis, taip pat 96 būstams (221 gyventojas) – prisijungti prie nuotekų tinklų.

Stakliškių miestelyje planuojama nutiesti 5,83 km vandentiekio ir nuotekų tinklų: apie 0,38 km vandentiekio ir apie 5,45 km nuotekų tinklų. Po projekto įgyvendinimo bus suteikta galimybė 15 būstų (34 gyventojams) naudotis geriamojo vandens tiekimo paslaugomis, tvarkyti nuotekas – 93 būstams (214 gyventojų).

Stakliškėse planuojama įrengti ir nuotekų valymo įrenginius, kurių našumas – 40 kubinių metrų per parą. Prie naujai pastatytų nuotekų valymo įrenginių bus prijungti apie 285 gyventojai. Miestelyje taip pat bus rekonstruota apie 3,099 km vandentiekio tinklų.

Įgyvendinant projektą bus taip pat rekonstruota apie 0,909 km vandentiekio tinklų Prienų mieste, Stadiono ir Pramonės gatvėse. Apie 0,500 km tinklų Basanavičiaus gatvėje – jau rekonstruota.
Pirmieji projekto įgyvendinimo darbai prasidės Strielčių gyvenvietėje šiais metais.

Prienų r. savivaldybės informacija

 

Komentarai

komentarai